مطالبات صنفی و مدنی در ایران؛ کارگران، فرهنگیان، و حامیان معلولان تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند

13/09/1400 08:10 ب.ظ

🔺مطالبات صنفی و مدنی در ایران؛ کارگران، فرهنگیان، و حامیان معلولان تجمع‌های اعتراضی برگزار کردند ▪️در خوزستان نیز کارکنان اخراج شدۀ مخابرات بندر ماهشهر، علی رغم در دست داشتن حکم اجرای احکام نتوانستند به ادارۀ مخابرات وارد شوند.

روز شنبه در چند نقطه از ایران تجمع‌های اعتراضی و صنفی کارگران، فرهنگیان بازنشسته، و شماری از فعالان کمپین حمایت از معلولان برگزار شد. در خوزستان نیز کارکنان اخراج شدۀ مخابرات بندر ماهشهر، علی رغم در دست داشتن حکم اجرای احکام نتوانستند به ادارۀ مخابرات وارد شوند.

این افراد که پیشتر توانسته بودند حکم بازگشت به کار را از هیئت‌های حل اختلاف دریافت کنند با ممانعت حراست مخابرات نتوانستند به سر کار بازگردند.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر، هرانا، فرمانداری شوش نیز شاهد تجمع اعتراضی شماری از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بود که خواهان امنیت شغلی و اصلاح قراردادهای کاری خود هستند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان»🔺تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان» معترضان می‌گویند این سازمان «بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را کمتر از بودجه سال‌جاری در نظر گرفته است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه آمریکا: حسن نیت ایران در مذاکرات برجام در چند روز آینده مشخص می‌شودوزیر خارجه آمریکا می‌گوید در روزهای آینده معلوم خواهد شد که آیا ایران با «حسن نیت» وارد ادامه مذاکرات احیای برجام شده است یا خیر. آنتونی بلینکن که برای شرکت در نشست سازمان امنیت و همکاری اروپا به سوئد رفته است، روز پنجشنبه گفت: ما طی یکی دو روز آینده متوجه خواهیم شد که آیا ایران در مذاکرات... 'هَته پَته'

رایزنی و جمع‌بندی مذاکرات در پایتخت‌ها/ احتمال از سرگیری دوباره مذاکرات در هفته آیندهکمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزیران خارجه ایران و ۱+۴ عصر روز جمعه به وقت محلی برگزار می‌شود.

انتشارمقاله‌های نخبه‌ای که در ایران حق تحصیل نداشت در معتبرترین مجلات علمی دنیا

اعلام ممنوعیت تردد در مناطقی از اصفهان در پی «فراخوان عمومی» برای تجمع اعتراضی در روز جمعه🔺اعلام ممنوعیت تردد در مناطقی از اصفهان در پی «فراخوان عمومی» برای تجمع_اعتراضی در روز جمعه ▪️پلیس راهور استان اصفهان روز پنجشنبه ۱۱ آذر اعلام کرد تردد و توقف در حاشیه زاینده‌رود و در مسیر‌های منتهی به پل خواجو، از ساعت پنج صبح روز جمعه «ممنوع» است. این تیتر نشان از تیرهای به سنگ خورده کاسه لیسان کراواتی رسانه جیره خوار ارباب گرینگو است... دیوار ببنمردم و کشاورزان فهمیده اصفهان با فریب خورده های فریاد 'ازدور لِنگش کنید' عافیت طلبان ینگه دنیا نشین مدعی مبارزه این هم از ترس اون جای ج ا است...خامنه ای خودشو خراب کرده...

بازداشت یک فعال کارگری در اصفهان

به گزارش خبرگزاری ایلنا، اعضای کمپین حمایت از معلولان با در دست داشتن پلاکاردهای «بودجۀ معلولان کجاست؟» و «اجرای قانون معلولان، حق مسلم ماست» در اعتراض به اوضاع معیشتی ۳۰۰ هزار معلول در سه نقطۀ کشور تجمع کردند. معترضان در تهران مقابل سازمان برنامه و بودجه، در خراسان رضوی مقابل استانداری و در شهرستان سقز روبروی فرمانداری، خواهان دریافت حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار برای سال جاری شدند.

در خوزستان نیز کارکنان اخراج شدۀ مخابرات بندر ماهشهر، علی رغم در دست داشتن حکم اجرای احکام نتوانستند به ادارۀ مخابرات وارد شوند. این افراد که پیشتر توانسته بودند حکم بازگشت به کار را از هیئت‌های حل اختلاف دریافت کنند با ممانعت حراست مخابرات نتوانستند به سر کار بازگردند.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر، هرانا، فرمانداری شوش نیز شاهد تجمع اعتراضی شماری از کارگران فصلی مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه بود که خواهان امنیت شغلی و اصلاح قراردادهای کاری خود هستند.

همچنین ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد بیش از دو هزار تن از کارگران معترض معدن مس سونگون ورزقان در پنجمین روز از اعتصاب‌ کارگران این شرکت، با حضور در یک راهپیمایی خواهان رسیدگی به مطالبات صنفی خود هستند.