مصوبه مجلس آلمان: ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی | DW | 27.11.2020

07/09/1399 09:56:00 ب.ظ

پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی خرید را تصویب کرد. این قانون شامل همه کیسه‌های پلاستیکی خرید نمی‌شود و برخی از آنها هنوز مجاز هستند. این قانون با انتقاد احزاب اپوزیسیون روبرو شد.

پارلمان آلمان ممنوعیت استفاده از کیسه‌های پلاستیکی خرید را تصویب کرد. این قانون شامل همه کیسه‌های پلاستیکی خرید نمی‌شود و برخی از آنها هنوز مجاز هستند. این قانون با انتقاد احزاب اپوزیسیون روبرو شد. قانون منع استفاده از کیسه ‌ های پلاستیکی مصوب پارلمان آلمان شامل آندسته می‌شود که ضخامت دیواره آنها بین ۱۵ تا ۵۰ میکرومتر است که همان کیسه‌های استانداردی است که معمولا هنگام خرید در کنار صندوق تحویل می گیرید.

ممنوعیت دربرگیرنده کیسه ‌های قابل استفاده مجدد مخصوصا از نوع پایدار و کیسه‌های پلاستیکی نازکی که در بخش میوه و سبزی عرضه می‌شوند نیست. هم‌چنین برای گذر از کیسه‌های پلاستیکی به گزینه‌های بهتر یک دور شش ماهه پیشنهاد شده بود که به اصرار حوزه تجارت به یک سال افزایش یافت.

«نماد اتلاف منابع» سونیا شولتزه، وزیر محیط زیست آلمان از حزب سوسیال دمکرات (SPD) که این طرح را به پارلمان داده در تعریف از آن گفته «کیسه پلاستیکی نماد اتلاف منابع است» و «گزینه‌های مناسب، سبدهای خرید، کیسه‌های پارچه‌ای قابل شستشو برای میوه و سبزیجات و جعبه‌های قابل استفاده مجدد برای کالاهای موجود در پیشخوان محصولات تازه است.» headtopics.com

گلوبالیستا فقط تبلیغن

اما برای طرفداران محیط زیست و صندوق جهانی طبیعت ( World Wide Fund for Nature ) قانون جدید فقط یک ممنوعیت نمادین به شمار می‌رود. علت این است که کیسه‌های پلاستیکی فقط یک درصد از مصرف پلاستیک آلمان را تشکیل می‌دهند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

توضیح در مورد عرضه روغن جامد در کیسه‌های پلاستیکی/ بسته‌بندی جدید برای جلوگیری از ذخیره‌سازی استمدیرکل دفتر امور بازرگانی وزارت صمت اظهار کرد: اگر در بسته‌بندی فلزی ماندگاری روغن 1 تا 2 سال باشد در بسته‌بندی پلاستیکی ماندگاری کاهش پیدا می‌کند. از آنجا که نیاز به روغن وجود دارد، برای جلوگیری از ذخیره‌سازی تصمیم گرفته شد از بسته‌بندی پلاستیکی استفاده شود و به بازار در عرضه شود.

نظریه‌ توطئه درباره خانواده روتشیلد: از واترلو تا لندن، از آلمان تا ایران

نظریه‌ توطئه درباره خانواده روتشیلد: از واترلو تا لندن، از آلمان تا ایران

آلمان: به توافقی گسترده‌تر از برجام نیاز داریم؛ ظریف: از تعهدات تخطی نکنیداحتمال از سرگیری مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی با پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا مطرح می‌شود. مقام‌های ایرانی مذاکره دوباره بر سر برجام را غیرممکن می‌دانند. واقعا چی با خودشون فکر کردن؟! برجام تموم شد رفت وقتش رسیده ایران و امریکا تنهایی توافق کنند و یه تیپا بزنن به آلمان و بقه 😂 اونوقت حساب کار دستشون میاد

آلمان امیدوار است پیش از کریسمس مجوز اروپایی استفاده از واکسن کرونا را دریافت کندوزیر بهداشت و درمان آلمان اعلام کرده که آژانس دارویی اروپا قرار است حداکثر روز ۲۳ دسامبر موضع رسمی خود را در خصوص استفاده از واکسن سفارش داده شده اعلام کند.