مصوبات شورای تامین تنها روی کاغذ اعتبار دارد/ ایجاد تعادل میان کارگر و کارفرما لازمه اجرای دقیق قانون است/ روابط حسنه مانعی برای اجرای قانون!

14/09/1400 09:27:00 ق.ظ

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد؛ مصوبات شورای تامین تنها روی کاغذ اعتبار دارد/ ایجاد تعادل میان کارگر و کارفرما لازمه اجرای دقیق قانون است/ روابط حسنه مانعی برای اجرای قانون!

سیاست‌گذاران و سرمایه‌داران با بهره‌گیری از ارتباطات تنگاتنگ خود اجازه نخواهند داد تا ساختارها بر خلاف منافع آن‌ها تغییر کند. همچنین هیچ عزل و نصبی برخلاف منافع و مطالب آنها صورت نخواهد گرفت. در این میان نهادها و مجامعی توسط دستگاه‌های دولتی برپا می‌شوند که مسئول رسیدگی به اختلاف میان کارفرمایان و کارگران هستند و در واقع ابزار کنترل شرایط به وجود آمده میان طرفین هستند.

در چنین شرایطی، کارگران در ظاهر از امکان قانونی برای طرح خواسته‌های خود و حق مذاکره دسته جمعی برخورد می‌شوند اما خواسته آن‌ها به ندرت مورد توجه قرار می‌گیرد. یکی از مراجع مهم رسیدگی به اعتراض‌های کارگری، شورای تامین استان‌ها است که در صورت شدت گرفتن دامنه اعتراضات به موضوع ورود می‌کند. شورای تامین استان‌ها یکی از شوراهای زیر نظر شورای امنیت کشور است که استاندار طبق قانون، موظف است هر پانزده روز یک بار جلسه شورای تأمین را تشکیل دهد. در مواقع ضروری، جلسات ویژه شورا به تشخیص استاندار یا به پیشنهاد دو نفر از اعضای شورا، تشکیل می‌شود.

در هر استان شورایی تحت عنوان شورای تامین استان وجود دارد که از استاندار به عنوان رئیس، فرمانده سپاه پاسداران، رئیس شهربانی استان، فرمانده نظامی استان و در صورت وجود مسئول کل اطلاعاتی استان، تشکیل می‌شود و وظیفه جمع‌بندی و بررسی اخبار و گزارش‌ها و تجزیه و تحلیل‌های مربوط به امور اشخاص امنیتی، سیاسی و اجتماعی استان را برعهده دارد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

وقوع سالی بیش از ۴۰۰ هزار سقط جنین در کشور/ کاهش آمارهای سقط با اجرای درست قانون جوانی جمعیتدبیر مرکز مطالعات جمعیت، سقط جنین را یکی از متغیرهای بسیار تعیین‌کننده در تعداد تولدها عنوان کرد و با بیان اینکه براساس حداقل آمار مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی سالانه بیش از ۴۰۰ هزار سقط جنین انجام می‌شود، گفت: اجرای درست قانون جوانی جمعیت می‌تواند باعث کاهش محسوس آمار سقط جنین شود.

تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان»🔺تجمعات اعتراضی در چند شهر ایران در واکنش به کاهش بودجه «قانون معلولان» معترضان می‌گویند این سازمان «بودجه اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ را کمتر از بودجه سال‌جاری در نظر گرفته است.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

مجازات تخلف از قانون مناسب سازی اعلام شدمعاون امور توانبخشی اداره کل بهزیستی استان تهران گفت: طبق تبصره ۳ ماده ۵ فصل ۲ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و ماده ۲ تبصره اجرایی آن تصمیمات ستاد مناسب سازی برای کلیه دستگاههای مشمول لازم الاجرا است و متخلفان از رعایت این ماده حسب مورد به مجازات تعزیزی و جزای نقدی، انفصال موقت یا دائم و یا اخراج محکوم می شوند. با سلام از نمایندگان محترم تقاضا داریم حذف پیمانکاران تأمین نیروی انسانی که خواست جمعی تمامی کارگران است را برای بهتر شدن و پیشرفت کشور عزیزمان ایران است را پیگیری کنند. قرار داد مستقیم کارگر و کارفرمای اصلی، نمایندگان _مردم بچوں میں حضرت علی رضی اللہ عنہ سب سے پہلے محترم نبی محمد ﷺ پر ایمان لائے ، جو ان کے کزن تھے لیکن ان کی عمر کم تھی اور اس وقت ان کا جسم کمزور تھا پھر ان کے بعد پہلے مومنین مکہ کے غریب تھے // youtu. be/br_p3_XoI-Y

قانون حمایت از معلولین باید به سرعت و به طور جامع و کامل اجرایی شود/ معلولیت نمی‌تواند جلوی رشد و تعالی انسان را بگیردرئیس جمهور جمعه شب در حاشیه جلسه فوق‌العاده هیات دولت، در دیدار جمعی از نمایندگان جامعه معلولین کشور: قانون حمایت از معلولین باید به سرعت و به طور جامع و کامل اجرایی شود/ معلولیت نمی‌تواند جلوی رشد و تعالی انسان را بگیرد alibahaadori خیلی خنده داره. قراره در مجلس قانونی تصویب بشه ( یعنی برای سالهای سااااال اجرا شود ) و باید طبق اسناد بالادستی و فرمایشات رهبری برای تحول بنیادی در ا پ باشه ولی نخبگان عزیز در مجلس دارن طبق بودجه امسال و نظر میرکاظمی تصویب میکنن. چه طوری با این شدت تناقض زنده هستین! خوب مشاهده و حل شد، همکاران ایرانی. استیون هاوکینگ فیزیکدان را در نظر بگیرید. او کاملاً معلول بود، اما روی علم با کاربردها و تأثیرات فیزیکی بسیار کار کرد. ما معلولان از گنجاندن در سنت روشنگر ایرانی سپاسگزاریم.

استاندار تهران: برای تأمین آب شرب تهران مشکلی نداریم/مردم نگران نباشنداستاندار تهران با تاکید بر اینکه برای تامین آب شرب تهران مشکلی وجود ندارد، گفت: اینکه گفته شده تهران تنها برای ۹۰ روز آب شرب دارد صحیح نیست، لذا شهروندان نگران نباشند. نگران نباشید، با شلنگ بیافتید به جون ماشین هاتون و استخرهاتون رو پر کنید گور بابای رود ها و بقبه ی استان ها جوانان اصفهان حتما امروز بدون کاندم بیایید چون میخواییم زن این کچل و حامله کنید ... میگم حالا اب به زاینده رود اومد یا نیومد؟؟؟

۸۰ درصد کاغذ تا یک سال آینده در داخل کشور تامین می‌شودوزیر ارشاد: ۸۰ درصد کاغذ مورد نیاز کشور برای نشر کتاب تا یک سال‌ونیم آینده از داخل کشور تامین می‌شود، مصرف کاغذ کشور ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن است درختا را می‌برین که روش چرت و پرتهای نوسیندگان دوزاری که اسمشون رو زدین رو بیلبوردهای شهر چاپ کنید. دریای وقاحت ساحل ندارد...