مصلحی: برای ردصلاحیت هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان خط ندادم | DW | 16.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات سابق جمهوری اسلامی گفت برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان خط نداده و این شورا مستقلا تصمیم گرفته است. مصلحی اخیرا فاش کرد 'برای حفظ نظام' لازم بوده که رفسنجانی رئیس جمهور نشود.

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات سابق جمهوری اسلامی گفت برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان خط نداده و این شورا مستقلا تصمیم گرفته است. مصلحی اخیرا فاش کرد"برای حفظ نظام" لازم بوده که رفسنجانی رئیس جمهور نشود.دو روز مانده به انتخابات ریاست جمهوری ایران حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات سابق در مورد رد صلاحیت علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال ۱۳۹۲ دوباره اظهارنظر کرد.

مصلحی گفت برای رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان خط نداده و این شورا مستقلا تصمیم خود را گرفته است.وزیر اسبق اطلاعات تاکید کرد که او تجزیه و تحلیل خود را براساس اسناد و مدارک با شورای نگهبان مطرح کرده ولی شورای نگهبان با بررسی خودش عمل کرده است. مصلحی افزود"وقتی شورای نگهبان می‌خواهد فرد را برای ریاست‌جمهوری تایید کند باید بعد فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی و اقتصادی را بررسی کند و یکی از آنها امنیتی است".وزیر اطلاعات دوره احمدی‌نژاد اخیرا گفته بود که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ به پیشنهاد او‌، علی‌اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس‌جمهور پیشین ایران که امکان کسب آرایی بالا را داشت، رد صلاحیت شد چرا که"برای حفظ نظام" لازم بوده که او رئیس‌جمهور نشود.

شورای نگهبان تا کنون با این توجیه که در هیچ کجای قانون تکلیفی برای این شورا جهت توضیح دلایل خود در رد صلاحیت افراد وجود ندارد، از ارائه مستندات و برهان‌ها برای تصمیمات خود امتناع کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

چقدر قشنگ دروغ میگن

ایشان در این تحلیل جناحی تنگ نظرانه اشتباه کرده،برای اینکه حفظ نظام ربطی به رئیس جمهور شدن مرحوم آیت الله رفسنجانی نداشته. آیا اینکه مرحوم هاشمی با رای -به تحلیل مصلحی-70 درصدی یا بیشتر مردم و مشارکت قوی آنها به ریاست جمهوری می رسید،باعث تزلزل نظام می شد یا باعث استحکام آن؟!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قاضی زاده هاشمی: نمی گذاریم تبعیض برای مذاهب، ادیان و اقوام ادامه پیدا کندیک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت سلام‬⁩ برای مذاهب، ادیان و اقوام برنامه دارد و نمی‌گذاریم تبعیض ادامه پیدا کند. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 بدبخت ها ببین دورغ هاشون به کجا رسیده حتما بهایی و همجنسگرایی ازاد میشه... پرچم شیر وخورشید و سرود شاهنشاهی رای_بی_رای نه_به_انتخابات گوه_به_قبرت_خمینی انتخابات_۱۴۰۰ نه_به_جمهوی_اسلامی محاکمه_مسئولان_ناکارآمد تو قیافه ات تبعیضه لاشی.. دم انتخابات حرف های که ذره ای باور ندارین بلغور میکنین.. خیانتکار ها دست تدارکاتچی نیست که بخواهد جلوی تبعیض ها را بگیرد،آب از سرچشمه گل آلود است نه_به_جمهوری_اسلامی تحریم_انتخابات راى_من_سرنگونى
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش نرجس برای خروج از سایه زینب؛ تصویری از خانواده قاسم سلیمانیاحمق تو هنوز نمیدونی اسم این دختر خانم چیه بعد توییت میزنی واسه ما
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترامپ برای سرکشی به نواحی مرزی مکزیک می‌رود | DW | 16.06.2021رئیس‌جمهور سابق آمریکا با متهم کردن بایدن به ایجاد بی‌قانونی در مرزها تاکید کرد که 'محکم‌ترین و امن‌ترین مرز' را به دولت جدید تحویل داده است. ترامپ گفت به زودی همراه فرماندار تگزاس به بازدید حصار مرزی می‌رود.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

درمان دیگری برای کرونا کشف شد؛ دارویی مؤثر اما گران‌قیمت«بسیار جالب است که بدانیم حتی در موارد پیشرفته کووید ۱۹، هدف قرار دادن ویروس می‌تواند باعث کاهش مرگ و میر در بیمارانی شود که بدن‌شان نتوانسته است پادتن خود را ایجاد کند.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا با پرداخت بیمه خویش‌فرما سابقه کار سخت برای یک کارگر ادامه پیدا می‌کند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

بحران «ورشکستگی آب» در ایران؛ فاطمه امان: فرصت زیادی برای نجات نیست🔺بحران «ورشکستگی آب» در ایران؛ فاطمه امان: فرصت زیادی برای نجات نیست ▪️بحران آب در ایران به یکی از اصلی‌ترین چالش‌های کشور تبدیل شده است و مدیران مربوطه از آن به عنوان «ورشکستگی آب» و «ابرچالش» پیش روی دولت آینده یاد می‌کنند. ⬇️بیشتر بخوانید: علت آن دو آخوند حرامزاده هستند که عکس شان را در بنر زده ائید. خلایق هرچه لایق! رای_بی_رای لعنت خدا بر مموتی که این بلا را سر مملکت آورد ، .
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »