مصر پیش نویس قطعنامه اروپا در مورد نقض حقوق بشر در این کشور را رد کرد

29/09/1399 12:43 ب.ظ

پارلمان مصر٬ انتقاد پارلمان اروپا از نقض حقوق بشر در مصر را مغایر با واقعیت دانست. 19.12.

19.12.

2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی پارلمان مصر طی بیانیه‌ای٬ انتقاد پارلمان اروپا از نقض حقوق بشر در مصر را مغایر با واقعیت دانست و ضمن رد فراخوان تحریم علیه این کشور اعلام کرد"پیش نویس قطعنامه‌ای درباره وخیم تر شدن اوضاع حقوق بشر در مصر به ویژه برای فعالان سازمان موسوم به"ابتکار مصر برای حقوق فردی" که روز گذشته توسط پارلمان اروپا تصویب شد٬ غیر قابل قبول است".

پارلمان مصر همچنین این پیش‌نویس را مغایر با ساختار داخلی این کشور دانست. در پیش‌نویس تصویب شده توسط نمایندگان پارلمان اروپا آمده است:"فشار بر مدافعان حقوق بشر، جامعه مدنی، روزنامه نگاران، مخالفان، دانشگاهیان، وکلا در مصر افزایش یافته است. وضعیت حقوق بشر در مصر وخیم شده است. 3 نفر از اعضای ارشد سازمان"ابتکار مصر برای حقوق فردی" به دلیل ملاقات با دیپلمات‌های خارجی بازداشت شدند".

در این پیش‌نویس با اشاره به ممانعت از انجام تحقیقات مستقل و شفاف علیه عاملان این موارد تاکید شده که پارلمان اروپا از سرنوشت کسانی که هم اکنون در بازداشت به سر می‌برند، نگران هستند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

آسمان صاف اغلب مناطق کشور در روز جمعه/ پیش بینی کاهش کیفیت هوا در روزهای آتیسازمان هواشناسی: *اکثر مناطق کشور در روز جمعه آسمانی صاف خواهند داشت *یکشنبه تا روز سه‌شنبه جوی آرام و پایدار در کشور حاکم است *در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود

منتقدان توییتر را به در پیش گرفتن «استاندارد دوگانه» در برابر ترامپ و خامنه‌ای متهم کردند🔺منتقدان توییتر را به در پیش گرفتن «استاندارد دوگانه» در برابر ترامپ و خامنه‌ای متهم کردند ⚡️توییتر، غول فناوری آمریکا، روز جمعه دست به اقدامات کاملا متفاوتی در برابر رهبران ایالات متحده و ایران زد. لالمونی گرفته بودید که!زبون باز کردین!!! یه وقت بد نباشه براتون !!!! این مقایسه شما مقایسه احمقانه ای است! در توئیتر اکانت های منتسب به رهبر ایران اسلامی نظرات ایشان را منعکس می کند و این نظرات دخلی به امنیت داخلی امریکا ندارد در حالیکه دونالد ترامپ با توئیت های احمقانه و شرورانه خود امنیت اجتماعی -سیاسی جامعه امریکا را با خطر مواجه کرده است...

پیام پرزیدنت بایدن در روز رئیس جمهوری در آمریکا: بر بحران‌های پیش رو غلبه خواهیم کرد🔺پیام پرزیدنت بایدن در روز رئیس جمهوری در آمریکا: بر بحران‌های پیش رو غلبه خواهیم کرد ⚡️ رئیس جمهوری ایالات متحده گفت: به عنوان رئیس جمهوری، به شما قول می‌دهم با تمامی روح و جان در خدمت کارهایی هستم که پیش روی ما است چقدر بایدن واقع گراست! گفته با روح و جانم در خدمت کارها هستم ! آخه پیرمرد مفلوک جسمی نداره که بخواد بکار بگیره 😂😂😂😂😂😂 بیدار شو پیرمرد

آمار کرونا در هند به ۲۰ میلیون رسید؛ کارشناسان: هفته‌های بدتری در پیش استکارشناسان از سوی دیگر با استناد به کندی روند مهار کرونا و سرعت گسترش بیماری در هند، در مورد تشدید این وضعیت بحرانی در روزهای آینده هشدار داده و می‌گویند که هیچ چشم‌اندازی برای پایان این وضعیت وجود ندارد.

کودک همسری در ایران؛ آزمایش پیش از ازدواج دو کودک در کازرون | DW | 17.03.2021انتشار تصاویر و اسنادی مربوط به برگه آزمایش پیش از ازدواج چهار کودک هفت، نه و ۱۰ ساله در شهرستان کازرون تلنگری بود به اذهان عمومی تا ساده از کنار معضلی به نام کودک همسری در جمهوری اسلامی نگذرند. از این نظام جهل و جنون وجنایت انتظار دیگری هم نمیشد داشت خاک بر عمامه شان👎👎👎 خدایا خودت کمک کن🙏 خودت ظهور کن ما خسته شدیم به همه مقدساتت قسم یه نشونه نشون بده امیدوار بشیم که ظلم پایدار نیست دویچه وله ، از کمپین نه_به_جمهورى_اسلامى مطلع هستید؟؟؟ آخوندها را بیرون کنیم کودک همسری و هزاران کثافتکاری آخوندها هم از ایران ما بیرون خواهد رفت. برای آخوندها طویله آماده کنید، همشونو میریزیم اروپا. چهل سال هم اروپائیها طعم خوش ملاها را بچشن.

پارلمان مصر٬ انتقاد پارلمان اروپا از نقض حقوق بشر در مصر را مغایر با واقعیت دانست.

19.12.2020

استانبول/خبرگزاری آناتولی

پارلمان مصر طی بیانیه‌ای٬ انتقاد پارلمان اروپا از نقض حقوق بشر در مصر را مغایر با واقعیت دانست و ضمن رد فراخوان تحریم علیه این کشور اعلام کرد"پیش نویس قطعنامه‌ای درباره وخیم تر شدن اوضاع حقوق بشر در مصر به ویژه برای فعالان سازمان موسوم به"ابتکار مصر برای حقوق فردی" که روز گذشته توسط پارلمان اروپا تصویب شد٬ غیر قابل قبول است".

پارلمان مصر همچنین این پیش‌نویس را مغایر با ساختار داخلی این کشور دانست.

در پیش‌نویس تصویب شده توسط نمایندگان پارلمان اروپا آمده است:"فشار بر مدافعان حقوق بشر، جامعه مدنی، روزنامه نگاران، مخالفان، دانشگاهیان، وکلا در مصر افزایش یافته است. وضعیت حقوق بشر در مصر وخیم شده است. 3 نفر از اعضای ارشد سازمان"ابتکار مصر برای حقوق فردی" به دلیل ملاقات با دیپلمات‌های خارجی بازداشت شدند".

در این پیش‌نویس با اشاره به ممانعت از انجام تحقیقات مستقل و شفاف علیه عاملان این موارد تاکید شده که پارلمان اروپا از سرنوشت کسانی که هم اکنون در بازداشت به سر می‌برند، نگران هستند.

گفتنی است جاسر عبد الرازق مدیر اجرایی٬ محمد بشیر مدیرعامل و کریم عناره رئیس واحد کیفری سازمان موسوم به"ابتکار مصر برای حقوق فردی" ماه گذشته بازداشت شده‌اند.