مصرف آب در تهران ۱۰ درصد افزایش یافت/ منتظر قطعی باشیم؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 33 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

میزان مصرف آب شرب شهر تهران به ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار متر مکعب رسیده است که نسبت به سال قبل در همین مدت ۱۰ درصد افزایش یافته است.

محمدرضا بختیاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره افزایش مصرف آب با توجه به گرمای هوا اظهار داشت: در حال حاضر میزان مصرف آب شرب شهر تهران به 3 میلیون و 750 هزار متر مکعب رسیده است که نسبت به سال قبل در همین مدت 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه گرمی هوا و هم کرونا باعث این میزان افزایش مصرف شده است، گفت: به خاطر اوضاع کرونا رقم مصرف بیش از حد متعارف صعودی شده است. در سال‌های عادی میزان رشد مصرف سالانه در این فصل سال 2 تا 2.5 درصد بوده است. مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خاطرنشان کرد: اگرچه میزان مصرف نسبت به سال قبل بالاتر رفته اما نمی‌توان این میزان را غیرطبیعی قلمداد کرد، زیرا به دلیل کرونا مردم آب بیشتری مصرف می‌کنند.بختیاری گفت: در حال حاضر 75 درصد آب مصرفی سطحی و 25 درصد از آب‌های زیرزمینی است.

وی یادآور شد: در تابستان سال جاری قطعی و جیره‌بندی نخواهیم داشت، آب با بهترین کیفیت در تمامی مناطق تهران عرضه می‌شود و مشکلی از این بابت نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

«آب آشامیدنی در خوزستان آغشته به مدفوع انسانی است»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه دعوای آب در استان‌‌های فلات مرکزی ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

واکنش استاندار خوزستان به خبر آغشته شدن آب آشامیدنی برخی مناطق به فاضلاب/ تاکنون ۳۳ روستا در غیزانیه از نعمت آب برخوردار شدنداستاندار خوزستان با تاکید براینکه موضوعات مطرح شده در رسانه ها مبنی بر آغشته شدن آب آشامیدنی در این استان به فاضلاب صحت ندارد، توضیحاتی درباره برطرف شدن مشکل آب غیزانیه ارائه کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

توضیحات استاندار خوزستان درباره موضوع تلاقی آب آشامیدنی و فاضلابتوضیحات استاندار خوزستان درباره موضوع تلاقی آب آشامیدنی و فاضلاب: *این موضوع کاملا کذب است *کیفیت آب آشامیدنی در تک تک شهرستان‌ها بصورت روزانه تحت نظارت بهداشت و شرکت آب و فاضلاب است *به مردم اطمینان می‌دهیم که هیچ مشکلی مبنی بر بهداشتی بودن آب نداریم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تداوم روند مصرف برق بر مدار ۵۸ هزارمگاواتتهران - ایرنا - مصرف برق کشور شب گذشته برای چهارمین بار از مرز ۵۸ هزار مگاوات عبور کرده و در ساعت ۲۱ و ۲۵ دقیقه به عدد۵۸ هزار و ۲۵۴ مگاوات رسید .
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

سینمایی بر لب آب؛ تماشای فیلم از رودخانه پاریستماشای این فیلم که در شرایط بحران کرونا و با محدودیت‌های سالن‌های سینما در این شرایط نمایش داده شد، برای همه علاقه‌مندان رایگان بود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »