مصدوم شدن ۱۱۲ نفر در پی انفجار کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد

23/03/1401 09:55:00 ب.ظ

رئیس مرکز اورژانس فارس از افزایش تعداد مصدومان حادثه نشتی در مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به ۱۱۲ نفر خبر داده است. انفجار و نشت گازهای سمی در این کارخانه عصر امروز دوشنبه روی داد. اخبار_ایران

حوالی ساعت ۱۷ عصر روز دوشنبه ۲۴ خرداد، کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فارس به دلیل نشت گاز از منبع آمونیاک دچار انفجار و آتش‌سوز ... خواندن در ۱ دقیقه حوالی ساعت ۱۷ عصر روز دوشنبه ۲۴ خرداد، کارخانه کربنات سدیم شهرستان فیروزآباد فارس به دلیل نشت گاز از منبع آمونیاک دچار انفجار و آتش‌سوزی شد.

مقامات استان فارس در ابتدا تعداد مجروحان این رویداد را ۵ نفر اعلام کردند اما ساعاتی بعد رئیس مرکز اورژانس فارس از افزایش تعداد مصدومان حادثه نشتی در مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به ۱۱۲ نفر خبر داد.

بر اساس گزارش مقامات بهداشتی تاکنونی فوتی در این رویداد گزارش نشده است. در پی این حادثه مسیر جم به فیروزآباد به دلیل نشت گازهای سمی مسدود شده بود که بر اساس آخرین گزارش‌ها انسداد این جاده مرتفع شده است.

محمدجواد مرادیان، رئیس مرکز اورژانس فارس با بیان اینکه همگی بیمارستان‌های منطقه در حالت آماده باش قرار دارند گفته مصدومان به بیمارستان قائم فیروزآباد منتقل شده و تحت درمان هستند. این حادثه در حالی اتفاق افتاده است که کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد از آذر سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرده و کمتر از دو سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد. headtopics.com

در زمان بهره‌برداری این کارخانه اعلام شد که این واحد صنعتی با سرمایه گذاری ۲۰ هزار و ۶۷ میلیارد ریال و با اشتغال بیش از هزار و سه نفر در شهرستان فیروزآباد به بهره برداری رسیده است.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

انفجار در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد فارس ده‌ها مصدوم بر جای گذاشتاین حادثه در حالی اتفاق افتاده است که کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد از آذر سال ۱۳۹۹ آغاز به کار کرده و کمتر از دو سال از راه‌اندازی آن می‌گذرد.

وقوع حادثه در کارخانه کربنات سدیم فیروزآبادانفجار یک کارخانه‌ در استان فارس نشتی در یکی از مخازن کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد، منجر به انفجار شده است ۵ نفر در این حادثه به دلیل استنشاق گاز دچار مسمومیت شده‌اند که به بیمارستان منتقل شدند افزایش تعداد مسمومین انفجار در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد به ۷۱ نفر در پی انفجار و انتشار گازهای سمی در کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد و ناایمن بودن مسیر جم به فیروزآباد، این جاده تا اطلاع ثانوی مسدود شد و رانندگان باید از مسیر جم، فراشبند، فیروز آباد استفاده کنند جمهوری اسلامی از اداره یک توالت عمومی هم عاجز است.

اعتراضات در لبنان علیه حفاری اسرائیل در میدان گازی مورد مناقشهصدها نفر از شهروندان و برخی نمایندگان پارلمان لبنان روز شنبه ۲۱ خرداد ماه اعتراضاتی علیه اعزام کشتی حفاری اسرائیل به یک میدان گازی مورد مناقشه میان این کشور و لبنان برگزار کردند. بیخود کردن آموس خودش اسرائیلیه که

تظاهرات در صدها شهر آمریکا در حمایت از اصلاح قوانین مالکیت سلاحده‌ها هزار نفر در سراسر آمریکا در اعتراض به خشونت با سلاح گرم به خیابان آمدند و از قانگونگذاران این کشور خواستند قوانین مالکیت سلاح در ایالات متحده را اصلاح کنند.

احتمال انتقال آبله میمونی از هوا تنها در شرایط خاص/ قرنطینه مسافران مشکوک در مبادی مرزیرئیس اداره بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، ‌ با بیان اینکه تاکنون هیچ مورد محتمل یا قطعی ابتلا به آبله میمونی درکشور گزارش نشده است، درباره اخباری مبنی بر انتقال هوابرد این ویروس تاکید کرد: انتقال هوابرد ویروس این بیماری تنها در شرایط خاص ممکن است و این راهِ معمولِ انتقال بیماری شناخته نمی‌شود.

شکست ایران در مقابل الجزایر؛ نمایش ناامیدکننده ملی‌پوشان در نخستین بازی تدارکاتیتیم ملی فوتبال ایران در یک بازی دوستانه در مقابل الجزایر با نتیجه ۲-۱ شکست خورد. تنها گل ایران را در این مسابقه علیرضا جهانبخش در دقیقه ۶۴ به ثمر رساند.