مصدومیت 25 تن از معترضان عراقی در نجف

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 53%

بیست و پنج تن بر اثر حمله نیروهای امنیتی عراق به تجمع مردم مقابل مرقد محمدباقر حکیم، از مراجع تقلید شیعیان در نجف زخمی شدند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش منابع بیمارستانی در عراق بر اثر تیراندازی نیروهای امنیتی این کشور به سوی تجمع مردم مقابل مرقد محمدباقر حکیم از مراجع تقلید شیعیان در نجف 25 نفر زخمی شدند.

پلیس نیز به دنبال افزایش تنش در سطح این شهر، مامور از بغداد به نجف اعزام و اعلام کرده است: کسانی که به سمت معترضان تیراندازی کرده‌اند مواخذه خواهند شد. حکیم رئیس سابق مجلس اعلای اسلامی عراق و بیش از 20 سال در ایران در تبعید بود. او پس از اشغال عراق توسط آمریکا به کشورش بازگشت و در سال 2003 هدف سوءقصد قرار گرفته و کشته شد.

گفتنی است موج دوم تظاهرات ضد دولتی در مناطق مختلف عراق از 25 اکتبر آغاز شده و همچنان ادامه دارد. عراقی‌ها از یکم اکتبر گذشته نیز به مدت یک هفته در اعتراض به فساد، بیکاری و کمبود خدمات عمومی در بغداد و شهرهای جنوبی این کشور تظاهرات کردند. نیروهای امنیتی عراق در برخورد با معترضان از گلوله‌های جنگی و گاز اشک‌آور استفاده می‌کنند. براساس اعلام کمیساریای عالی مستقل حقوق بشر عراق در جریان این اعتراضات از یکم اکتبر تاکنون بیش از 400 نفر جان کشته و بیش از 15 هزار تن دیگر نیز زخمی شدند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام دو روز عزای عمومی در استان «مثنی» عراقاستاندار «مثنی» به احترام کشته‌شدن ده‌ها تن از معترضان عراقی در این استان دو روز عزای عمومی اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مقتدی صدر خواهان ممانعت از خشونت در نجف و کربلا شدرهبر جریان صدر عراق خواهان ممانعت از اقدامات خشونت‌آمیز در کربلا و نجف شد. همین روزهاست که نوبت خود او هم خواهد رسید، اوفکر کرده و یاخیال می کندکه معترضین ازاوحرف شنوی دارند. اماذهی خیال باطل هدف اصلی هدایت کنندگان غائله عراق دروحله اول تشیع و درثانی حوزه ومراجع ذی نفوذ نجف هستند، همان هایی که بایک فتواعراق را از شرتروریست های داعش خلاص کردند. سیستانی مردیکه مفتخور
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان اعتراضات عراق به بیش از ۴۰۰ نفر رسیدمعترضان عراقی می‌گویند تا «سقوط رژیم» و تغییر کامل طبقۀ سیاسی حاکم که به فساد و سرکوب معترضان متهم است، دست از اعتراض برنمی‌دارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

درگیری‌های خونین در عراق؛ عادل عبدالمهدی از استعفای خود خبر دادمعترضان عراقی می‌گویند تا «سقوط رژیم» و تغییر کامل طبقۀ سیاسی حاکم که به فساد و سرکوب معترضان متهم است، دست از اعتراض برنمی‌دارند. اولین گام پیروزی مردم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه شدیدالحن جمعی از هنرمندان ایران در اعتراض به سرکوب معترضانجمعی از هنرمندان سرشناس ایرانی طی بیانیه‌ای نسبت به سرکوب و خشونت بی‌سابقه علیه معترضان ناآرامی‌های چند هفته گذشته انتقاد کر‌ده‌اند؛ اصغر فرهادی، رخشان بنی اعتماد، بهمن فرمان آرا، حسین علیزاده و کیهان کلهر از جمله امضاء‌کنندگان این بیانیه نامیده شده‌اند. بیانیه‌ی سلبریدی‌ها شدیدالحن!😂😂😂😂 هنرمندان گوه خوردن به اضافه شما. هنرمندان هنرمندان به یه مشت جلف جفنگ هرزه مزخرف هنرمند میگین؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

میرحسین موسوی: کشتار آبان ۹۸ شبیه جمعه سیاه ۵۷ استروشن شدن ابعادی تازه تر از موج اخیر سرکوب و کشتار معترضان در ایران، انتقادهایی بی سابقه برانگیخته. هیچ شباهتی بین این حکومت منقلیان پاپتی جنایتکاران بارژیم شاه نیست میرحسین_موسوی_گوه_خورد ایشون گوه خورد مثل خاتمی و مثل شما اراذل و اوباش ولایی فکاهی خامنه‌ای بی بی سی و میرحسین گه خوردن
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »