مصدق تنها کسی بود که پای اقتصاد بدون نفت ایستاد/ درآمدهای نفتی بدون خط قرمز ارزیابی و گزارش شود/ واگذاری آرامکو ریاض را به بورس انرژی جهان تبدیل می‌کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مشاور اقتصادی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با ایلنا: مصدق تنها کسی بود که پای اقتصاد بدون نفت ایستاد/ درآمدهای نفتی بدون خط قرمز ارزیابی و گزارش شود/ واگذاری آرامکو ریاض را به بورس انرژی جهان تبدیل می‌کند

مهرداد عمادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در مورد جدا کردن درآمدهای نفتی از بودجه کشور گفت: این موضوع همیشه به عنوان یک آرزوی اقتصادی از زمان رزم‌آرا مطرح بود که شادروان دکتر مصدق آن را به صورت یک خواست ملی بیان کرد. در واقع ملی شدن نفت گامی در راستای این رویکرد بود که منابع نفتی بجای کسب درآمد به عنوان منبع سرمایه گذاری باشد.

وی افزود: دوم اینکه برای این جداسازی نیاز به سیستم حسابرسی داریم که تمام درآمدهای نفتی را بدون هیچ محدودیت و خط قرمزی ارزیابی و گزارش کند. باید توجه داشت که این درآمدها نفتی متعلق به هیچ فرد یا نهادی نیست بلکه برای تمام نسل‌های فعلی و آتی ایرانیان است و این رویکرد کمک می‌کند تا پروژه‌ها بر پایه سود و زیان و شاخص‌های بین المللی پذیرفته شده واگذار شوند و سوءاستفاده‌هایی مانند گم شدن دکل نفتی تکرار نشوند.

وی تصریح کرد: بنابراین در میان گذاشتن این موضوع با جامعه که زمان رانتخواری به پایان رسیده دشوار است و نیازمند رستمی است که بنده آن را نمی‌بینم. یکی از کسانی که پای اقتصاد بدون نفت ایستاد، مرحوم مصدق بود. البته اگر به اهداف مورد نظر نیز نرسیم و تنها اتکای دولت به نفت را کاهش دهیم باز هم دستاورد مهمی خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ظریف خطاب به اروپا: فقط یک تعهد را نشان دهید که به آن عمل کرده‌ایدمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران سه‌شنبه 12 نوامبر در صفحه توییترش با انتقاد از درخواست اتحادیه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ظریف خطاب به اروپا: تعهدی را نشان دهید که اخیرا به آن پایبند بوده‌ایدمحمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به بیانیه انتقادی فرانسه، بریتانیا و آلمان و اتحادیه اروپا در خصوص روند کاهش تعهدات هسته‌ای جمهوری اسلامی، بار دیگر طرف اروپایی را به بی‌عملی نسبت به تعهدات مندرج در برجام متهم کرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: هر کارخانه‌ای که افتتاح کردیم در سایه برجام بودکرمان - ایرنا - رییس‌جمهوری با بیان اینکه تلاش شبانه‌روزی من این بود که برجام نشکند، گفت: همه کارخانه‌هایی که دیروز افتتاح کردیم در سایه برجام افتتاح شدند؛ برجام چیز بدی بود که بجای ۱ میلیون بشکه نفت توانستیم ۲.۸ میلیون بشکه ‌بفروشیم؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

مدیر شرکت اوبر که قتل خاشقچی را «یک اشتباه» خوانده بود، عذرخواهی کرددارا خسروشاهی، مدیر ایرانی‌تبار شرکت اوبر: «آنچه برای جمال خاشقچی اتفاق افتاد را نه می‌توان فراموش کرد و نه بخشید. من اشتباه کردم که آن را 'اشتباه' خواندم.»
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روحانی: پای هر میز مذاکره‌ای که به نفعمان باشد، می‌نشینیمکرمان - ایرنا - رئیس جمهوری گفت: تعامل نکردن با دنیا به منزله منزوی شدن ایران است لذا با تمامی دنیا سخن می گوییم و با افتخار پای میز مذاکره‌ای که به نفعمان است، می‌نشینیم. فقط دزدان و جاهلان و اوباشان و ابلهان حکومت مهاجرین اقلیت پان فارسیسم غاصب و اشغالگرست که با اینهمه خیانت و جنایتهای آشکار بر ایرانیان از این حرفها میزنند زنده باد روحانی_دلاور
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

آیا می‌شود از صاحب کارخانه که مواد آلوده کارگاهش را به رودخانه می‌ریزد شکایت کرد؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »