مصباحی مقدم: قوم من همه رئیس هستند

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 91 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 40%
  • Publisher: 63%

مصباحی‌مقدم: اعتدالیون به این دلیل به لیست امید پیوستند که بتوانند وارد مجلس شوند و نتیجه هم گرفتند و فرصت‌طلبانه عمل کردند و به عهد خودشان باقی نماندند. حالا هم هزینه این مجلس را بر گردن نمی‌گیرند و برای فرار از آن به سمت اصولگرایی گردش پیدا می‌کنند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

«غلامرضا مصباحی مقدم» روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا در پاسخ به پرسشی درباره فقدان شخصیتی چون مرحوم آیت الله محمد رضا مهدوی کنی و نقش وی در همگرایی میان اصولگرایان، گفت: به طور شخصی این تحلیل را ندارم، چون با حضور مرحوم آیت الله مهدوی کنی هم ما شاهد تکثر و تفرقه بودیم.

وی یادآور شد: در انتخابات مجلس نهم بعضی از تشکل‌های اصولگرا بجای آنکه گرد هم بیایند و لیست واحدی داشته باشند گفتند؛ چون رقیب نداریم باید میان خودمان رقابت ایجاد کنیم تا شور انتخاباتی بالا برود. برای همین جبهه پایداری حرکت جداگانه ای آغاز کرد. این فعال اصولگرا افزود: اصولگرایان علاقه به کار تشکیلاتی دارند چون آنها در احزاب متشکل شده‌اند و فراگیرترین آن جبهه پیروان خط امام (ره) و رهبری با ۱۸ تشکل و همین‌طور جبهه پیشرفت رفاه و عدالت با نزدیک به ۳۰ تشکل است. پس الزاما نمی‌توان گفت اصولگرایان از کار تشکیلاتی گریزان هستند.

مصباحی مقدم درباره محتوای جلسات ماهانه جامعه روحانیت مبارز کشور با گروه های ارزشی و انقلابی هم گفت: از حدود ۶ ماه پیش این جلسات تشکیل شده است. در ابتدا جامعه روحانیت می‌خواست بازنگری در ساختار تشکیلاتی خودش را به اطلاع احزاب همسو برساند. یکی دو جلسه دراین خصوص برگزار و توضیح داده شد که جامعه روحانیت هم در سطح تهران مناطق ده‌گانه تعریف کرده است و هم در استان‌ها و شهرستان‌ها این کار در انجام می دهد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اصولگرایان قطعا نیازمند برنامه عملی هستند، یادآور شد: این برنامه باید در چارچوب سیاست هایی باشد که نظام جمهوری اسلامی آنرا مبنای حرکت بلندمدت خودش قرار می دهد. رهبر معظم انقلاب جایگاهشان براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاستگذاری است و این سیاست ها با مشورت مجمع تشخیص مصلحت نظام را ابلاغ می کنند. دولت، مجلس، احزاب و جریان های سیاسی باید در چهارچوب این سیاست های بلندمدت حرکت کنند.

وی به تاکید براینکه حجم فساد میان مدیران بالا نیست، تصریح کرد: بهترین شاهد اظهارات عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور است که اطلاعات مربوط به فساد در دستگاه اداری کشور را به خوبی می داند. وی می گوید ۲ درصد مدیران کشور فاسد هستند که با قاطعیت با فساد آنها برخورد می شود و ٩٨ درصد مدیران دچار فساد نیستند که این آمار بسیار خوب است. ما بی‌جهت موضوع فساد را بزرگ نمایی نکنیم. می‌بینید دادگاه ها به شکل مستمر و قاطع با فساد مبارزه می کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مردم هم همینو میگن ،میگن سرتون تو آخور حزب بازی و جناح بندی و یارگیری و لیست و فراکسیون کاری و این چیزاست اصلا ًبه کار مردم کاری ندارین، با مردم فقط موقع رأی گیری ها کار دارین کاسه گدایی رأی، دستتون میگیرین،هی موزیک پخش میکنین: وطنم وطنم وطنم!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

همه آنچه باید برای استفاده از کارت سوخت شخصی بدانیدمدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: اگر کسی کارت دارد اما رمز آن را فراموش کرده است، ۴ رقم آخر شماره ملی کسی که کارت به نام او صادر شده، به عنوان رمز خواهد بود.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاکید روحانی و اردوغان بر توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه در همه عرصه‌هاتاکید روحانی و اردوغان بر توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه در همه عرصه‌ها 🔹روحانی در تماس رجب اردوغان با تبریک متقابل عید قربان به دولت و ملت ترکیه و همه مسلمانان جهان: ایران برای توسعه روابط با ترکیه به‌عنوان یک کشور دوست و برادر کاملا آماده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خادم‌ الحرمین الشریفین: سعودی از همه حجاج بدون استثناء استقبال کردخادم ‌الحرمین الشریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل‌سعود، پادشاهی عربی سعودی، روز یکشنبه 11 آگوست 2019
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

برادر زاده شهید علم الهدی رئیس مرکز پژوهش های قوه قضائیه شدتهران - ایرنا - سید حجت الله علم الهدی برادر زاده شهید سیدحسین علم الهدی از جوان‌ترین مدیران حقوقی کشور با حکم رئیس قوه قضائیه رئیس مرکز پژوهش‌های قوه قضائیه شد. بالاخره اقوام و خويشان مهمتر از مردم هستن انتظار داشتم من رو رییس مرکز پژوهش میکرد ایشون بستگی خانوادگی با علم الهدی خودمون دارن؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

رئیس جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر می کندرئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه، اواخر هفته جاری به این کشور سفر می کند. زنده باد
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

کسی که می‌خواهد بر دیگران نظارت کند باید یک سر و گردن بالاتر باشدصبح امروز مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم قضایی و رئیس پژوهشگاه قوه قضاییه، با حضور معاون اول قوه قضاییه برگزار شد. آفرین حالا هستند؟ حالا هستید؟ چه عجب! تازه به این نتیجه رسیدن ایشون؟!!!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »