آزار جنسی, جنبش من هم همینطور, آیدین آغداشلو, #Metoo

آزار جنسی, جنبش من هم همینطور

مصاحبه نیویورک تایمز با ۱۳ زن قربانی 'تعرض جنسی' آیدین آغداشلو | DW | 23.10.2020

پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را ' هاروی واینستین ایران' نامیده‌اند.

23/10/2020 01:40:00 ب.ظ

پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را ' هاروی واینستین ایران' نامیده‌اند.

پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را ' هاروی واینستین ایران' نامیده‌اند.

مصاحبه نیویورک تایمز با ۱۳ زن قربانی"تعرض جنسی" آیدین آغداشلوپس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را"هاروی واینستین ایران" نامیده‌اند.

انجام نخستین عملیات اطفای حریق از سوی نیروهای مسلح ایران در ترکیه شهادت سرباز دهه هشتادی با ضربات چاقوی یک شرور + عکس- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim سرکوب تجمعات اعتراضی در تهران؛ شعار «مرگ بر دیکتاتور» در حمایت از خوزستان

روزنامه نیویورک تایمز با ۱۳ زن که گفته‌اند در طول بیش از ۳۰ سال قربانی خشونت جنسی آیدین آغداشلو نقاش سرشناس ایرانی بوده‌اند مصاحبه کرده است.این زنان که یکی از آنها هنگامی که مورد تعرض آغداشلو قرار گرفته تنها ۱۳ سال داشته است اکثرا با ذکر جزییات و تاریخ، موارد آزار جنسی توسط این نقاش را شرح داده‌اند.

همچنین ۴۵ نفر از جمله شاگردان سابق آغداشلو به نیویورک تایمز گفته‌اند که از رفتارهای او نسبت به زنان باخبر بوده‌اند.این روزنامه آیدین آغداشلو را هنرمندی نزدیک به مقامات جمهوری اسلامی دانسته و نوشته است: «آقای آغداشلو به عنوان مشاور، مدرس، نویسنده و کارشناس آثار هنری با آستان قدس رضوی، بنیاد مذهبی و اقتصادی تحت کنترل رهبر ایران آیت‌الله علی خامنه‌ای و تحریم‌شده توسط ایالات متحده آمریکا، همکاری داشته است headtopics.com

.به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدآیدین آغداشلو پیشنهاد مصاحبه با نیویورک تایمز را رد کرده اما در بیانیه‌ای کتبی که برای این نشریه فرستاده نوشته است: «اتهامات تعرض جنسی مطرح شده علیه من پر از اشتباهات فاحش، اظهارات نادرست و ساختگی است. صراحتاً می‌گویم که من همیشه سعی کرده‌ام با مردم با احترام و شرافت رفتار کنم و به کسی تعرض نکرده، به کسی آزار نرسانده‌ام و از کسی سوء‌استفاده نکرده‌ام.»

این هنرمند اما در ادامه نوشته اگر رفتارش باعث آزار کسی شده"عمیقا عذرخواهی" می‌کند.ماجرای آزارهای جنسی آیدین آغداشلو زمانی رسانه‌ای شد که سارا امت‌علی، خبرنگار مقیم آمریکا در توییترش شرح تعرض جنسی به خود در یک دیدار کاری با آغداشلو را منتشر کرد.

پس از آن زنان دیگری نیز تجربه‌های خود از این آزارها را منتشر کردند.دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیددر عین حال گروهی از شاگردان و هواداران آغداشلو در اینستاگرام و توییتر از او دفاع کردند. همچنین شهره آغداشلو بازیگر هالیوود و همسر سابق آغداشلو نیز از او دفاع کرد و گفت: «او هرگز به این کارهای شنیع دست نمی‌زند.»

جنبش"من هم" ایرانی تابستان امسال با افشاگری چند روزنامه‌نگار زن از تعرض و آزار جنسی مردانی که اکثرا مشهور هستند آغاز شد. این جنبش تا کنون منجر به دستگیری کیوان امام‌وردی به اتهام تجاوز به حداقل ۳۰ زن در ایران شده است. ادامه مطلب: DW فارسی »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

DW and Germany support Iranian regime! خیلی بد شد 🙁 تاسف خوردم برای دختر ایشون که خودش رو فمینیست معرفی میکرد و بعد قبل از اینکه حتی قضیه روشن بشه مثل یک ادم کاملا ضدزن حق رو به پدرش داد! واقعییت ادمها رو تو اینجور شرایط باید دید! 🤦‍♂️🤦‍♂️ جالبه مردم ایران را میکشند و مصیبت جامعه ما را در خود گرفته ولی دغدغه رسانه‌های غربی شمبول آیدین آغداشلو است که کرده یا نکرده ؟؟؟؟

تهدید ترامپ به انتشار مصاحبه ادیت‌نشده‌اش با شبکه سی‌بی‌اس | DW | 21.10.2020دونالد ترامپ ضمن انتقادات تند از مجری برنامه معروف ۶۰ دقیقه در شبکه سی‌بی‌اس، تهدید کرد که نسخه ادیت نشده مصاحبه‌اش را منتشر می‌کند. به گفته این شبکه رییس جمهوری آمریکا در میان این برنامه مصاحبه را قطع کرده است. خوب چرا با این رسانه سانسور کننده مصاحبه کردی باید از این رسانه دریوزه شکایت کنه

آخرین خبرهای جمعه دوم آبان ۱۳۹۹ | DW | 23.10.2020اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز ۷۵۲ اوکراین در فیس‌بوک نوشت: «به توصیه وکیلم در چند هفته‌ اخیر با پلیس تورنتو و فدرال در تماس هستم و قرار است تحقیقات جامعی در مورد تمام پیغام‌های نفرت‌انگیز، اتومبیل‌های مشکوک، تماس‌های عجیب و تهدیدات به مرگ انجام شود.» inazkam گوه نخور اسکول سند رو کن اگر راست میگی marcogilber از واژه پروژه بجای حادثه استفاده میکردید بهتر بود

آخرین دور رویارویی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا | DW | 23.10.2020ترامپ و بایدن در آخرین دور مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری نظرات خود را درباره مسائلی مانند مقابله با کرونا، دخالت روسیه، وضعیت اقتصادی، محیط زیست و نژادپرستی بیان کردند. دومین رویارویی این دو در فضایی آرام‌تر جریان داشت. نقل قول ازمکتب فرصت طلبان وخوش ګزران حرفوی رقم کارمل کاروالان وغیره که درجبه زارهای شلوغ وګندیده استعمارکهنه زایده ودرچهاردیواری اجنتوری ابرقدرتهارشدیافته میګوند:هرکه خرشودماپالانش هستیم؟اینطرزفکرطفیلیان هرزه دروجودملتهای روبه انکشاف وانسانان متفکرمتحرک متعهدومعتقدمیباشند؟ نقل قول ازمکتب فرصت طلبان وخوش ګزران حرفوی رقم کارمل کرزی خلیلزادع غ وغیره که درجبه زارهای شلوغ وګندیده استعمارکهنه ونوزایده ودر۴دیواری اجنتوری ابرقدرتهارشدیافته میګوند:هرکه خرشودماپالانش هستیم؟اینطرزفکرطفیلیان هرزه دروجودملتهای روبه انکشاف وانسانان متفکرمتحرک متعهدومعتقدمیباشند؟ اگر شُما نام سومین شخص بجز آقای ترامپ و بایدن که همان آقای منفعت است میبرديد دیگه من براحتی انتخاب خودم میکردم، آره عزیزان من ‌. . رابطه كشورها با همديگه هيچوقت یه رابطه عاشقانه نبوده ونخواهد بود بلکه تُهى است از هرگونه احساسات وعاطفه ها وهمیشه منفعت فقط حرف اول میزده وميزنه

عکس روز: یک رکورد دیگر در دوبی | DW | 23.10.2020عکس روز: یک رکورد دیگر در دوبی فواره یا آب‌نمای نخل به مساحت ۱۳۳۵ متر مربع که می‌تواند آب را تا ارتفاع ۱۰۵ متری به بالا پخش کند رکوردی دیگر در کنار برج خلیفه در دوبی که با ۸۲۸ متر بلندای خود بلندترین برج جهان است. آ عالی بود👏🏻👏🏻👏🏻

هرانا: احکام سنگین برای متهمان اعتراضات آبان در بهبهان | DW | 23.10.2020خبرگزاری هرانا گزارش داده است که دادگاه کیفری بهبهان ۳۶ نفر از شرکت‌کنندگان در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ را روی هم به ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق محکوم کرده است. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ نزدیکی به سالگرد اعتراض به معیشت و زندگی فلاکت وار در ایران ، تحت لوای حکومت ملایی مستبد و مستعمره با گوشزد از طریق رسانه همیشه وابسته

۸۰ سالگی پله، مروارید سیاه جهان فوتبال و بازیکن قرن | DW | 23.10.2020گزارش تصویری: ۸۰ سالگی مروارید سیاه جهان فوتبال پله، اسطوره‌ای که از او به عنوان بازیکن قرن یاد شده، اعجوبه‌‌ای‌ست که به پیراهن شماره ۱۰ شخصیت داد. مروارید سیاه فوتبال که روز ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ سالگرد هشتادم تولدش را جشن می‌گیرد، مدت‌هاست که چندان سرحال نیست. پله صد پله از مارادونا عقب تره چون اون يه تيم پراز فوق ستاره كنارش بازي مي كردند مثل جرزينهو ، توستائو ، ره ولينو و ... اما مارادونا با چندتا كور و كچل و بازيكن معمولي ، اول و دوم جهان شد.