مصاحبه نیویورک تایمز با ۱۳ زن قربانی 'تعرض جنسی' آیدین آغداشلو | DW | 23.10.2020

23/10/2020 01:40:00 ب.ظ

پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را ' هاروی واینستین ایران' نامیده‌اند.

آزار جنسی, جنبش من هم همینطور

پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را ' هاروی واینستین ایران' نامیده‌اند.

پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را ' هاروی واینستین ایران' نامیده‌اند.

مصاحبه نیویورک تایمز با ۱۳ زن قربانی"تعرض جنسی" آیدین آغداشلوپس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است. بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را"هاروی واینستین ایران" نامیده‌اند.

روزنامه نیویورک تایمز با ۱۳ زن که گفته‌اند در طول بیش از ۳۰ سال قربانی خشونت جنسی آیدین آغداشلو نقاش سرشناس ایرانی بوده‌اند مصاحبه کرده است.این زنان که یکی از آنها هنگامی که مورد تعرض آغداشلو قرار گرفته تنها ۱۳ سال داشته است اکثرا با ذکر جزییات و تاریخ، موارد آزار جنسی توسط این نقاش را شرح داده‌اند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

DW and Germany support Iranian regime! خیلی بد شد 🙁 تاسف خوردم برای دختر ایشون که خودش رو فمینیست معرفی میکرد و بعد قبل از اینکه حتی قضیه روشن بشه مثل یک ادم کاملا ضدزن حق رو به پدرش داد! واقعییت ادمها رو تو اینجور شرایط باید دید! 🤦‍♂️🤦‍♂️ جالبه مردم ایران را میکشند و مصیبت جامعه ما را در خود گرفته ولی دغدغه رسانه‌های غربی شمبول آیدین آغداشلو است که کرده یا نکرده ؟؟؟؟

تهدید ترامپ به انتشار مصاحبه ادیت‌نشده‌اش با شبکه سی‌بی‌اس | DW | 21.10.2020دونالد ترامپ ضمن انتقادات تند از مجری برنامه معروف ۶۰ دقیقه در شبکه سی‌بی‌اس، تهدید کرد که نسخه ادیت نشده مصاحبه‌اش را منتشر می‌کند. به گفته این شبکه رییس جمهوری آمریکا در میان این برنامه مصاحبه را قطع کرده است. خوب چرا با این رسانه سانسور کننده مصاحبه کردی باید از این رسانه دریوزه شکایت کنه

آخرین خبرهای جمعه دوم آبان ۱۳۹۹ | DW | 23.10.2020اسماعیلیون، سخنگوی انجمن خانواده‌های جان‌باختگان پرواز ۷۵۲ اوکراین در فیس‌بوک نوشت: «به توصیه وکیلم در چند هفته‌ اخیر با پلیس تورنتو و فدرال در تماس هستم و قرار است تحقیقات جامعی در مورد تمام پیغام‌های نفرت‌انگیز، اتومبیل‌های مشکوک، تماس‌های عجیب و تهدیدات به مرگ انجام شود.» inazkam گوه نخور اسکول سند رو کن اگر راست میگی marcogilber از واژه پروژه بجای حادثه استفاده میکردید بهتر بود

آخرین دور رویارویی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری ایالت متحده آمریکا | DW | 23.10.2020ترامپ و بایدن در آخرین دور مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری نظرات خود را درباره مسائلی مانند مقابله با کرونا، دخالت روسیه، وضعیت اقتصادی، محیط زیست و نژادپرستی بیان کردند. دومین رویارویی این دو در فضایی آرام‌تر جریان داشت. نقل قول ازمکتب فرصت طلبان وخوش ګزران حرفوی رقم کارمل کاروالان وغیره که درجبه زارهای شلوغ وګندیده استعمارکهنه زایده ودرچهاردیواری اجنتوری ابرقدرتهارشدیافته میګوند:هرکه خرشودماپالانش هستیم؟اینطرزفکرطفیلیان هرزه دروجودملتهای روبه انکشاف وانسانان متفکرمتحرک متعهدومعتقدمیباشند؟ نقل قول ازمکتب فرصت طلبان وخوش ګزران حرفوی رقم کارمل کرزی خلیلزادع غ وغیره که درجبه زارهای شلوغ وګندیده استعمارکهنه ونوزایده ودر۴دیواری اجنتوری ابرقدرتهارشدیافته میګوند:هرکه خرشودماپالانش هستیم؟اینطرزفکرطفیلیان هرزه دروجودملتهای روبه انکشاف وانسانان متفکرمتحرک متعهدومعتقدمیباشند؟ اگر شُما نام سومین شخص بجز آقای ترامپ و بایدن که همان آقای منفعت است میبرديد دیگه من براحتی انتخاب خودم میکردم، آره عزیزان من ‌. . رابطه كشورها با همديگه هيچوقت یه رابطه عاشقانه نبوده ونخواهد بود بلکه تُهى است از هرگونه احساسات وعاطفه ها وهمیشه منفعت فقط حرف اول میزده وميزنه

عکس روز: یک رکورد دیگر در دوبی | DW | 23.10.2020عکس روز: یک رکورد دیگر در دوبی فواره یا آب‌نمای نخل به مساحت ۱۳۳۵ متر مربع که می‌تواند آب را تا ارتفاع ۱۰۵ متری به بالا پخش کند رکوردی دیگر در کنار برج خلیفه در دوبی که با ۸۲۸ متر بلندای خود بلندترین برج جهان است. آ عالی بود👏🏻👏🏻👏🏻

هرانا: احکام سنگین برای متهمان اعتراضات آبان در بهبهان | DW | 23.10.2020خبرگزاری هرانا گزارش داده است که دادگاه کیفری بهبهان ۳۶ نفر از شرکت‌کنندگان در اعتراضات سراسری آبان ۹۸ را روی هم به ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق محکوم کرده است. 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ نزدیکی به سالگرد اعتراض به معیشت و زندگی فلاکت وار در ایران ، تحت لوای حکومت ملایی مستبد و مستعمره با گوشزد از طریق رسانه همیشه وابسته

۸۰ سالگی پله، مروارید سیاه جهان فوتبال و بازیکن قرن | DW | 23.10.2020گزارش تصویری: ۸۰ سالگی مروارید سیاه جهان فوتبال پله، اسطوره‌ای که از او به عنوان بازیکن قرن یاد شده، اعجوبه‌‌ای‌ست که به پیراهن شماره ۱۰ شخصیت داد. مروارید سیاه فوتبال که روز ۲۳ اکتبر ۲۰۲۰ سالگرد هشتادم تولدش را جشن می‌گیرد، مدت‌هاست که چندان سرحال نیست. پله صد پله از مارادونا عقب تره چون اون يه تيم پراز فوق ستاره كنارش بازي مي كردند مثل جرزينهو ، توستائو ، ره ولينو و ... اما مارادونا با چندتا كور و كچل و بازيكن معمولي ، اول و دوم جهان شد.

ایران مصاحبه نیویورک تایمز با ۱۳ زن قربانی"تعرض جنسی" آیدین آغداشلو پس از افشاگری چندین زن علیه آزارهای جنسی آیدین آغداشلو در فضای مجازی حالا روزنامه نیویورک تایمز سراغ این زنان رفته و با آنها مصاحبه کرده است.تنها دو هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مشکل دونالد ترامپ با رسانه‌ها بار دیگر جنجالی شد.آخرین خبرهای جمعه دوم آبان ۱۳۹۹ [۰۸:۵۰] سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح جمعه ۲ آبان - آخرین مناظره تلویزیونی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا و نامزد جمهوری‌خواهان و جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو، در شهر نشویل در ایالت تنسی آمریکا انجام شد.دونالد ترامپ و جو بایدن، نامزدهای احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آخرین دور مقابله انتخاباتی دیدگاه‌های خود را درباره مسائل مشخصی مانند مقابله با کرونا، دخالت احتمالی روسیه در انتخابات، وضعیت اقتصادی، محیط زیست، مهاجرت و نژادپرستی بیان کردند.

بسیاری از این زنان آیدین آغداشلو را"هاروی واینستین ایران" نامیده‌اند. روزنامه نیویورک تایمز با ۱۳ زن که گفته‌اند در طول بیش از ۳۰ سال قربانی خشونت جنسی آیدین آغداشلو نقاش سرشناس ایرانی بوده‌اند مصاحبه کرده است. او اما تنها ۴۵ دقیقه با استال مصاحبه کرده و بعد  محل مصاحبه را ترک کرده و دیگر باز نگشته است. این زنان که یکی از آنها هنگامی که مورد تعرض آغداشلو قرار گرفته تنها ۱۳ سال داشته است اکثرا با ذکر جزییات و تاریخ، موارد آزار جنسی توسط این نقاش را شرح داده‌اند. او در صفحه فیس‌بوکش نوشت: «به توصیه وکیلم در چند هفته‌ اخیر با پلیس تورنتو و فدرال در تماس هستم و قرار است تحقیقات جامعی در مورد تمام پیغام‌های نفرت‌انگیز، اتومبیل‌های مشکوک، تماس‌های عجیب و تهدیدات به مرگ انجام شود. همچنین ۴۵ نفر از جمله شاگردان سابق آغداشلو به نیویورک تایمز گفته‌اند که از رفتارهای او نسبت به زنان باخبر بوده‌اند. این مصاحبه روز دوشنبه در کاخ سفید انجام شده است. این روزنامه آیدین آغداشلو را هنرمندی نزدیک به مقامات جمهوری اسلامی دانسته و نوشته است: «آقای آغداشلو به عنوان مشاور، مدرس، نویسنده و کارشناس آثار هنری با آستان قدس رضوی، بنیاد مذهبی و اقتصادی تحت کنترل رهبر ایران آیت‌الله علی خامنه‌ای و تحریم‌شده توسط ایالات متحده آمریکا، همکاری داشته است . به گفته او ویروس کرونا به زودی ناپدید می‌شود و پاندمی به آخر می‌رسد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید آیدین آغداشلو پیشنهاد مصاحبه با نیویورک تایمز را رد کرده اما در بیانیه‌ای کتبی که برای این نشریه فرستاده نوشته است: «اتهامات تعرض جنسی مطرح شده علیه من پر از اشتباهات فاحش، اظهارات نادرست و ساختگی است. جو بایدن رقیب انتخاباتی ترامپ و کامالا هریس معاون انتخابی او نیز با  برنامه ۶۰ دقیقه مصاحبه کردند. بنا نداشتم تهدیدات به مرگ را علنی کنم ولی اگر رد پای یک حکومت خارجی در این قتل پیدا بشود به نظر می‌رسد فرنگی‌کاران جمهوری اسلامی دوباره به ماموریت می‌روند. صراحتاً می‌گویم که من همیشه سعی کرده‌ام با مردم با احترام و شرافت رفتار کنم و به کسی تعرض نکرده، به کسی آزار نرسانده‌ام و از کسی سوء‌استفاده نکرده‌ام.» این هنرمند اما در ادامه نوشته اگر رفتارش باعث آزار کسی شده"عمیقا عذرخواهی" می‌کند. بایدن و هریس مصاحبه‌هایشان را جدا ضبط کردند اما ترامپ و پنس ترجیح دادند با هم جلوی دوربین ظاهر شوند، درست مانند چهار سال پیش و در قالب"راه رفتن و حرف زدن" اما ترامپ پس از ترک محل مصاحبه دیگر برای صحبت با پنس باز نگشت. ماجرای آزارهای جنسی آیدین آغداشلو زمانی رسانه‌ای شد که سارا امت‌علی، خبرنگار مقیم آمریکا در توییترش شرح تعرض جنسی به خود در یک دیدار کاری با آغداشلو را منتشر کرد.  تاریخ. پس از آن زنان دیگری نیز تجربه‌های خود از این آزارها را منتشر کردند. یک منبع آگاه به سی‌ان‌ان گفته‌ که ترامپ مصاحبه را به این دلیل ترک کرد که از نوع پرسش‌های استال عصبانی شده بود. او گفت که بسیاری از قربانیان پاندمی به خاطر ندانم‌کاری رئیس جمهور جان خود را از دست دادند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید در عین حال گروهی از شاگردان و هواداران آغداشلو در اینستاگرام و توییتر از او دفاع کردند. همچنین شهره آغداشلو بازیگر هالیوود و همسر سابق آغداشلو نیز از او دفاع کرد و گفت: «او هرگز به این کارهای شنیع دست نمی‌زند. شبکه سی‌بی‌اس به سوال سی‌‌ان‌ان درباره این خبر پاسخ نداده است.» جنبش"من هم" ایرانی تابستان امسال با افشاگری چند روزنامه‌نگار زن از تعرض و آزار جنسی مردانی که اکثرا مشهور هستند آغاز شد. این جنبش تا کنون منجر به دستگیری کیوان امام‌وردی به اتهام تجاوز به حداقل ۳۰ زن در ایران شده است. تهدید سی‌بی‌اس از سوی ترامپ روز سه‌شنبه ۲۰  اکتبر ترامپ در یک سخنرانی انتخاباتی در ایالت پنسیلوانیا در میان هلهله و تشویق طرفدارانش شبکه سی‌بی‌اس را تقریبا تهدید کرد. شنیدن صوت . مناسبات با کره شمالی ترامپ مدعی شد که سیاست خارجی او در رابطه با کره شمالی بسیار موفق بوده است.