مصاحبه اختصاصی با پدر آتنا دائمی: هفت سال است در عذابیم | DW | 16.11.2021

25/08/1400 05:28 ب.ظ

پس از توییت گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره آتنا دائمی، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی به او پاسخ داد. حسین دائمی پدر آتنا در گفت و گو با دویچه‌وله به ادعاهای ستاد حقوق بشر پاسخ داده است.

روز سوم نوامبر (۱۲ آبان) مری لاولور، گزارشگر ویژه مدافعان حقوق بشر در سازمان ملل در توییتر نوشت که مطلع شده آتنا دائمی بیش از دو ماه است اجازه تماس تلفنی با خانواده‌اش را نداشته است. او از مقامات جمهوری اسلامی خواست تا هرچه سریعتر امکان تماس تلفنی این زندانی با خانواده‌اش را فراهم کنند.

حسین دائمی، پدر آتنا روز ۱۴ نوامبر با انتشار ویدیویی در پاسخ به ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی اعلام کرد که حاضر است با همه رسانه‌های داخل کشور مصاحبه کند و بگوید مشکل این خانواده چیست. پدر آتنا سپس به این موضوع اشاره کرد که با ورود دخترش به زندان لاکان رشت در اسفند سال ۱۳۹۹ مشکل تماس تلفنی شروع شد و تلفن‌ها مرتبا قطع می‌شد و وقتی آتنا دلیل را می‌پرسید می‌گفتند"به علت کابل دزدی است و قصد داریم کابل‌ها را زیرزمینی کنیم تا مشکل حل شود". اما مشکل حل نشد تا این که در مرداد ماه امسال آتنا در اعتراض به این وضعیت دست به اعتصاب غذا زد.

پدر آتنا می‌گوید: «پس از انتشار فایل صوتی آتنا درباره شرایط زندان رشت، دقیقا در ۲۷ مرداد کارت تلفن او را ازش گرفتند و به او اجازه تماس تلفنی داده نشد و در پاسخ به پرسش او می‌گویند تو حق فرستادن این فایل صوتی به بیرون را نداشتی. headtopics.com

به آتنا گفته شده که نه از تلفن بند بلکه در دفتر نگهبانی و با حضور مامور زندان می‌تواند با خانواده‌اش تماس بگیرد و او چون این موضوع را غیرقانونی و تماس مستقیم و آزاد با خانواده را حق زندانی می‌داند، از تماس در حضور مامور خودداری کرده است.

🍆🍆🍆

ادامه مطلب:
dw_persian »

پدر آتنا دائمی: حاضرم با هر رسانه داخل ایران که مایل باشد گفت‌وگو کنم🔺پدر آتنا_دائمی: حاضرم با هر رسانه داخل ایران که مایل باشد گفت‌وگو کنم ▪️پدر آتنا دائمی، زندانی سیاسی، برای گفت‌وگو با هر رسانه یا گزارشگری که در ایران مایل است با او مصاحبه کند، اعلام آمادگی کرد.

پدر آتنا دائمی: حاضرم با هر رسانه داخل ایران که مایل باشد گفت‌وگو کنم🔺پدر آتنا_دائمی: حاضرم با هر رسانه داخل ایران که مایل باشد گفت‌وگو کنم ▪️پدر آتنا دائمی، زندانی سیاسی، برای گفت‌وگو با هر رسانه یا گزارشگری که در ایران مایل است با او مصاحبه کند، اعلام آمادگی کرد.

'ادعای فدراسیون فوتبال اردن درباره مرد بودن کودایی کذب است' | DW | 16.11.2021کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت فدراسیون فوتبال اردن درباره جنسیت دروازه‌بان تیم ملی زنان ایران را رد کرد. اردن مدعی شده بود که زهره کودایی مرد است و خود را به عنوان زن جا زده. ادعایی که در فضای مجازی جنجال برانگیز شد. آخه در کشور تازیان شیر زن تا حالا ندیدن چون این بانوی ایرانی از مردان اونا با صلابات ر است هنوز شیر زنان اهوازی ولر وکرد و خراسان وبلوچ و ترک ..............رو ندیدن

قانون 'توقف سوروس' در مجارستان نقض قوانین اتحادیه اروپاست | DW | 16.11.2021دیوان دادگستری اروپا اعلام کرد که مجارستان با قانون موسوم به 'توقف سوروس' قوانین جاری اتحادیه اروپا را نقض می کند. مبنای این قانون جرم انگاری سازمان‌ها و حامیان متقاضیان پناهندگی در مجارستان است.

مهدی طائب تهدید کرد در مذاکرات هسته‌ای 'با زور حق‌مان' را می‌گیریم | DW | 14.11.2021رئیس شورای‌ قرارگاه راهبردی عمار به مذاکره‌کنندگان ایران در گفت‌وگوهای هسته‌ای توصیه کرده که به 'طرفین مذاکرات گوشزد کنند که اگر در مذاکره 'حق' جمهوری اسلامی را ندهند، ایران می‌تواند با 'زبان زور' وارد عمل شود. جفتک به آمریکا می زنید؟! یا انگل زاده های خود را به آمریکا نمی فرستید؟! خاک بر سر احمق هایی که هنوز دنبال حکومت جمهوری اسلامی هستند، منظورم کسانی نیست که به خاطر منافع مالی دنبال حکومت کثیف آخوندی هستند منظورم احمق هایی هست که بدون منافع مالی مثل گوسفند دنبال این حکومت هستند. انتقام سخت چی شد؟

سه نفر به اتهام شرکت در عملیات تروریستی در لیورپول بازداشت شدند | DW | 14.11.2021در پی انفجار یک خودرو در لیورپول که یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت، پلیس سه مرد را به ظن 'اقدام تروریستی' دستگیر کرد. این انفجار در مقابل کلینیک زنان این شهر در شمال غرب بریتانیا رخ داد.