مشکل خامنه‌ای با پروژه «ایران ۲۰۴۰» دانشگاه استنفورد چیست

16/08/2019 04:23:00 ب.ظ

نشریه «اوزی» گزارشی درباره پویا آزادی، مدیر «پروژه ایران ۲۰۴۰» در دانشگاه استنفورد، واقع در ایالت کالیفرنیا، منتشر کرده است. به نوشته این نشریه، او دلیل خصومتی است که جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه مع

خامنه‌ای, دانشگاه_استنفورد

♦️مشکل خامنه‌ای با پروژه « ایران ۲۰۴۰» دانشگاه_استنفورد چیست ⚡️ پویا آزادی، مدیر «پروژه ایران ۲۰۴۰» در دانشگاه استنفورد می گوید، گوید ایران از لحاظ منابع طبیعی و سرمایه انسانی کشوری غنی است؛ اما با فقر گسترده و مشکلات ریشه ای دیگر، دست به گریبان است.

نشریه «اوزی» گزارشی درباره پویا آزادی، مدیر «پروژه ایران ۲۰۴۰» در دانشگاه استنفورد، واقع در ایالت کالیفرنیا، منتشر کرده است. به نوشته این نشریه، او دلیل خصومتی است که جمهوری اسلامی ایران با دانشگاه مع

پروژه ایران ۲۰۴۰ روندهای اقتصادی، محیط زیستی، و اجتماعی ایران را دنبال می کند و مقامات جمهوری اسلامی، از این بابت دیگر خشنود نیستند.به نوشته اوزی، پویا آزادی می گوید داده‌ها و تحلیل های با کیفیت در مورد اقتصاد و جامعه ایران به طور تعجب آوری کم است و چنین امری برای فکر کردن در مورد آینده کشوری ۸۰ میلیون نفری «ترسناک» است.

پویا آزادی، ۳۶ ساله، دارای مدرک دکتری در مهندسی شیمی است؛ اما حوزه فعالیت او، چندرشته ای است و هدایت تیمی از محققان برای دنبال کردن روندهای اقتصادی، اجتماعی، و محیط زیستی ایران، باعث خشم حکومت شده است.«اوزی» می نویسد این سوال در ذهن پویا آزادی، که در کشورهای توسعه یافته مختلف زندگی کرده، شکل گرفته بود: چه چیزی مانع آن شده است که ایران نیز به یکی از این کشورهای توسعه یافته تبدیل شود؟

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

دیدار معنی‌دار رهبر ایران با نماینده حوثی‌های یمنرهبر ایران میزبان یک هیات بلند پایه حوثی در تهران بود. شبه نظامیان تحت حمایتش در یمن، جایی که تقریبا کنترل نیمی از کشور از جمله پایتخت را در دست دارند.

دیدار مرد خنجردار با آیت‌الله خامنه‌ای و محکوم شدن ایران به پرداخت غرامت

کره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کردکره جنوبی با توقف خرید از ایران ، نفت آمریکا را جایگزین کرد بررسی وضعیت خریداری نفت توسط کره جنوبی در ماه ژوئیه (یک ماه پیش) نشان می‌دهد واردات نفت این کشور از ایران در حد صفر باقی مانده و خرید نفت از آمریکا جایگزین آن شده است.

پرزیدنت ترامپ در جمع هواداران در نیوهمپشایر: ایران و چین می‌خواهند با آمریکا توافق کنندرئیس جمهوری ایالات متحده در یک نشست انتخاباتی در شمال شرقی آمریکا گفت که جمهوری اسلامی و چین به دنبال توافق با ایالات متحده هستند.\r\n پرزیدنت دونالد ترامپ پنجشنبه شب ۲۴ مرداد به وقت شرق آمریکا که برای

ادعای ترامپ: ایران و چین می‌خواهند با ما توافق کنند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimادعای ترامپ: ایران و چین می‌خواهند با ما توافق کنند همان‌طور که دیدید ما به فاجعه ایران خاتمه دادیم. به آنها 150 میلیارد دلار پول و 1.8 میلیارد دلار پول نقد دادیم.پول نقد، نقد، نقد!چیزی به دست نیاوردیم. آنها هم می‌خواهند توافق کنند. چین می‌خواهد توافق کند و این را به شما بگویم: آنها هم می‌خواهند توافق کنند چون تحریم‌های برایشان خوب نیست. آنها خوشحال نیستند. باید ببینیم اوضاع چطور پیش می‌رود، ولی کار دست کاردان است

پاکستان روز استقلال خود را همزمان با افزایش تنش با هند بر سر کشمیر جشن می‌گیردپاکستان روز استقلال خود را همزمان با افزایش تنش با هند بر سر کشمیر جشن می‌گیرد عمران خان، نخست وزیر پاکستان روز چهازشنبه هشدار داد که اقدام های جنجالی اخیر هند در مناطق مورد مشاجره «جامو و کشمیر» صلح منطقه را به خطر انداخته است.

تبر استنفورد پیدا کرده است.آیت الله خامنه ای در دیدار با حوثی ها، سعودی‌ها و اماراتی‌ها را متهم کرد که به دنبال تجزیه یمن هستند و خواستار آن شد که حوثی‌ها از یمن یکپارچه، متحد و با تمامیت ارضی حمایت کنند.برای اولین بار یکی از دادگاه‌های امریکا در حکمی قطعی، ایران را مسوول اقدامات  «انصارالله» یمن، مشهور به گروه «حوثی» دانسته و به خانواده قربانیان اقدامات این گروه اجازه داده است از محل مصادره دارایی‌های ایران در امریکا، غرامت و خسارات دریافت کنند.آمریکا صدور حکم زندان برای سه مخالف حجاب اجباری در ایران را محکوم کرد از راست: مژگان کشاورز، منیره عربشاهی و دختر او یاسمن آریانی ایالات متحده آمریکا صدور حکم مجموعا ۵۵ سال زندان علیه سه مخالف حجاب اجباری در ایران را محکوم کرد.

پروژه ایران ۲۰۴۰ روندهای اقتصادی، محیط زیستی، و اجتماعی ایران را دنبال می کند و مقامات جمهوری اسلامی، از این بابت دیگر خشنود نیستند. به نوشته اوزی، پویا آزادی می گوید داده‌ها و تحلیل های با کیفیت در مورد اقتصاد و جامعه ایران به طور تعجب آوری کم است و چنین امری برای فکر کردن در مورد آینده کشوری ۸۰ میلیون نفری «ترسناک» است. امارات و عربستان با وجود این که در مقابله با حوثی ها با هم متحدند، در جنوب، از دو گروه متفاوت حمایت می کنند. پویا آزادی، ۳۶ ساله، دارای مدرک دکتری در مهندسی شیمی است؛ اما حوزه فعالیت او، چندرشته ای است و هدایت تیمی از محققان برای دنبال کردن روندهای اقتصادی، اجتماعی، و محیط زیستی ایران، باعث خشم حکومت شده است. وب سایت رسمی رهبر جمهوری اسلامی نوشته محمد عبدالسلام در این دیدار آیت‌الله خامنه‌ای را ستوده و گفته است: «ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام و ولایت امیرالمومنین می‌دانیم. «اوزی» می نویسد این سوال در ذهن پویا آزادی، که در کشورهای توسعه یافته مختلف زندگی کرده، شکل گرفته بود: چه چیزی مانع آن شده است که ایران نیز به یکی از این کشورهای توسعه یافته تبدیل شود؟ او می گوید ایران از لحاظ منابع طبیعی و سرمایه انسانی کشوری غنی است؛ اما با فقر گسترده و مشکلات ریشه ای دیگر، دست به گریبان است. فرین عاصمی گزارش می‌دهد. پویا آزادی پروژه ایران ۲۰۴۰ را سه سال پیش راه اندازی کرد و می خواهد که این پروژه به محلی برای دانشمندان ایرانی مقیم خارج تبدیل شود تا از طریق آن روند توسعه ایران را ردیابی کنند. گفته می شود دلیل بازداشت مژگان کشاورز، منیره عربشاهی، و یاسمن آریانی پخش گل در واگن زنانه مترو تهران و اعتراض به حجاب اجباری در روز جهانی زن (۸ مارس) بوده است.

او همچنین می‌گوید که امیدوار است دستاورد این پروژه به مردم ایران در برطرف شدن مشکلات بسیار فوری و مهم، اما کمتر بررسی شده، آنها از جمله بحران کمبود آب، کمک کند. وب سایت رسمی آیت‎الله خامنه‌‌ای در توصیف نزدیکی حوثی‌های یمن به جمهوری اسلامی ایران گفته است: «سطح این هیات معادل سطح رایج دیگر دیدارکنندگان نبود و می‌توان گفت که دیدار یک هیات رسمی به ریاست سخن‎گوی یک جنبش با ایشان، برای نخستین بار بود که انجام می‌شد که علت آن، ناممکن‌بودن خروج سران بلندپایه این جنبش از کشور یمن است. پروژه ایران ۲۰۴۰ در مورد موضوعات کشاورزی، سیاست های پولی و مالی، مسائل جمعیتی، و دیگر موضوعات مورد توجه محققان و پژوهشگران حوزه توسعه و سیاست گذاری، مقالات مختلفی منتشر کرده است. مقامات ایران پیشتر نسبت به این پروژه دید مثبتی داشتند. اما آیت الله خامنه‌ای، رهبر ۸۰ ساله جمهوری اسلامی که سیاست های کلان کشور را تعیین می کند، در یک سخنرانی در ۲۹ مه (۸ خرداد) پروژه پویا آزادی را متهم کرد که به گفته او، دستاوردهای علمی کشور را زیر سوال می برد و اهمیت پروژه های آکادمیک ایران را تضعیف می کند. وب سایت آیت‎الله خامنه‌‌ای در نوشتاری کم سابقه آورده است: «رزمندگان یمنی هر سید بزرگواری از نسل امام حسن و امام حسین را که در راه حق قیام کند، امام "مفترض‌الطاعه" (یعنی واجب است از او پیروی شود) می‌دانند و اعلام رسمی و علنی این اعتقاد از سوی جنبش انصارالله یمن، اقدامی هدفمند بود که اهمیت خود را در تحولات آینده منطقه نشان خواهد داد. اوزی در بخشی از گزارش مفصل خود می گوید به رقم حملات خامنه ای به پروژه ایران ۲۰۴۰، تاکنون سرعت کار پویا آزادی کند نشده است و این پروژه یک ماه پس از سخنرانی رهبر جمهوری اسلامی، گزارش تازه ای منتشر کرد.

عباس میلانی، رئیس بخش مطالعات ایران در دانشگاه استنفورد، با اشاره به حملات خامنه ای به پروژه تحقیقاتی و آکادمیک ایران ۲۰۴۰، درباره انگیزه خامنه‌ای گفته است: «فقط خود خامنه ای می داند که در ذهنش چه می گذرد!» دسته‌بندی نظرها: .