خشونت خانگی, خشونت علیه زنان

مشکل اروپا در مقابله با خشونت علیه زنان: «مقاومت زیادی وجود دارد»

چالش اروپا در مقابله با خشونت علیه زنان: «مقاومت زیادی وجود دارد»

19.11.2019

چالش اروپا در مقابله با خشونت علیه زنان : «مقاومت زیادی وجود دارد»

شمار زنان ی که در کشورهای شرق یا جنوب شرق اروپا می‌گویند قربانی خشونت بوده‌اند بالا است به‌طوریکه طبق آمار ۷۰ درصد زنان در شرق یا جنوب شرق اروپا از ۱۵ سالکی به نوعی خشونت را تجربه کرده‌اند.

مارسلین نودی گفت: «از نظر تعداد، آنچه می‌توانیم بگوییم این است که گرچه گزارش‌ها در رابطه با خشونت علیه زنان به‌طور کلی در حال افزایش است اما این به‌طور عادی نشان می‌دهد زنان آمادگی بیشتری برای بیرون آمدن و گفتن این موضوع دارند که آن‌ها سزاوار این نوع رفتار نیستند.»

هفت کشورعضو اتحادیه اروپا هنوز کنوانسیون استانبول را که در واقع معاهده شورای اروپا برای جلوگیری از خشونت علیه زنان و خشونت خانگی است تصویب نکرده‌اند. این کشورها شامل مجارستان، بلغارستان، لتونی، لیتوانی، جمهوری چک، اسلواکی و بریتانیا می‌شوند.

ادامه مطلب: euronews فارسی

اتحادیه اروپا: اعتراضات در ایران خسارت‌های جانی تاسف‌باری در پی داشتبا ادامه اعتراضات به افزایش 300 درصدی قیمت بنزین در ایران و اقدام مردم معترض به بستن راه‌ها و آتش

اعتراض‌ها در ایران؛ 'اروپا سفرای خود را از تهران فرابخواند' | DW | 19.11.2019رئیس کل بیمه مرکزی: خسارات اعتراضات پرداخت می‌شود غلامرضا سلیمانی، رئیس کل بیمه مرکزی اعلام کرد خسارات اعتراض‌های اخیر به گران‌شدن بنزین پرداخت خواهد شد. بنزین IranPortests IranianProtests

اتحادیه اروپا: شهرک‌سازی اسرائیل، غیرقانونی استمسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا احداث شهرک‌های یهودی‌نشین توسط اسرائیل در خاک فلسطین را غیرقانونی دانست. - خبرگزاری آناتولی

کاوه موسوی: اگر پای آمران و عاملان سرکوب معترضان به اروپا برسد، بازداشت می‌شوند

آخرین رویدادهای سه‌شنبه؛ 'اروپا سفرای خود را از تهران فرابخواند' | DW | 19.11.2019آرتیکاس اقبال فرماندار مریوان درباره قربانیان اعترض‌های اخیر در این شهر به خبرگزاری ایسنا گفت: اینکه شنیده شده، ۱۵ نفر در جریان ناآرامی‌های اخیر در مریوان کردستان کشته شده‌اند کاملا دروغ است، اما ما مجوز نداریم اطلاعات بدهیم.

اروپا با خطر «نسلی از دست رفته» از پناهندگان جوان روبرو استبر اساس گزارش آژانس حقوق بنیادین اتحادیه اروپا (FRA)، چالش‌های جدی ادغام مهاجرانی که از جنگ و آزار و اذیت گریخته‌اند در جوامع اروپایی و تاخیری که در این موضوع وجود دارد، خطر ایجاد «نسلی از دست رفته» از آنان را بسیار جدی کرده است.

نوشتن نظر

Thank you for your comment.
Please try again later.

آخرین اخبار

اخبار

20 نوامبر 2019, چهارشنبه اخبار

اخبار قبلی

نماینده ایرانی‌تبار سوئد: حمایت از معترضان ایران حمایت از دموکراسی است | DW | 19.11.2019

اخبار بعدی

سوئد پرونده اتهام تجاوز جنسی علیه «جولیان آسانژ» را کنار گذاشت