مشکل آمریکا با نفت ایران چیست؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

در گفت‌وگو با ایلنا تشریح شد: مشکل آمریکا با نفت ایران چیست؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا، تحریم نفت ایران اقدامی است که اولین بار از سوی بریتانیا و در پاسخ به ملی شدن صنعت نفت ایران به سال 1329 شمسی صورت گرفت. پس از آن در سال 2012 برخی از کشورهای جهان به رهبری ایالات متحده به منظور جلوگیری یا محدود کردن برنامه هسته‌ای ایران تحریم نفتی جدیدی علیه ایران اعمال کردند. کشورهای تحریم‌کننده هدف خود از این تحریم‌ها را محروم کردن ایران از درآمدهای نفتی و وادار کردن به همکاری با جامعه جهانی برای بر طرف کردن ابهامات دربارهٔ برنامه احتمالی هسته‌ای عنوان کرده بودند.

بهرحال آن زمان تحریم‌هایی که بهانه آن هسته‌ای شدن ایران بود همچنان نفت را به انزوا برده بود تا اینکه با اجرایی شدن برجام در سال 1394 قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران لغو شد و صادرات نفت ایران به شرایط عادی بازگشت و در کمتر از 6 ماه تولید نفت ایران به نزدیک 4 میلیون بشکه در روز رسید. اکنون جنگی تمام‌عیار اقتصاد کشور بخصوص صنعت نفت را نشانه رفته است، نبردی نابرابر که تا به این حد دشمنی علیه ملت ایران جای ابهام دارد.

وی یادآور شد: ایران در نهایت راه‌هایی برای عبور از این محدودیت‌ها پیدا کرده زیرا همیشه تحریم‌ها خلاف مقررات بین‌المللی و تعدی به اصل حاکمیت ملی کشور است و یک بار حقوقی سنگین بر دوش امریکا بوده است و ایران حق دارد با پاسخ‌های مشابهی این محدودیت‌ها را جبران کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اردوغان در جستجوی جایگزین برای شرط 50+1 برای باقی‌ماندن در قدرت استروزنامه «الشرق الأوسط» با استناد به منابع حزب حاکم «عدالت و توسعه» در ترکیه نوشت که رجب طیب اردوغان فونت نوشته هاتون تو موبایل خیلی درشته استاندارد نیست به نظرم
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

وزیر اقتصاد فرانسه: رژیم اردوغان در تلاش برای گسترش نفوذ خود در اروپا استدر حالی که روابط ترکیه و اروپا و به ویژه فرانسه، پس از تنش‌های پیشین هنوز هم در تلاطم است، پاریس جدید ترین برنامه سربی با مردم از تلویزیون مردم - آمریکا تماشا کنید - نظر بدهید - مهمان برنامه های آینده ما باشید شما هم میتوانید در تلویزیون مردم برنامه داشته باشید
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران با مشتریان سابق نفت خود در آسیا تماس گرفته است | DW | 04.03.2021هند و چین در شمار بزرگ‌‌ترین واردکنندگان نفت ایران بود‌ه‌اند. صادارت نفت ایران در اثر تحریم‌ها به‌شدت کاهش یافته است. شرکت ملی نفت ایران با نیم‌نگاهی به احتمال رفع تحریم‌ها با مشتریان اصلی نفت خود در آسیا تماس گرفته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

هیچ مصوبه قانونی برای انتقال پایتخت وجود ندارد / وزارت نفت، انبارهای نفت شهران را جابجا کندمعاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: مصوبه مجلس دقیقا درباره ساماندهی و تمرکززدایی مراکز اداری، سیاسی از تهران است که بعضا از این مصوبه تعبیر انتقال پایتخت دارند در صورتی که مصوبه مجلس اساسا درباره انتقال پایتخت نیست.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

وزیر نفت:ما در دوره تحریم‌ها طلبی نداریم و همه پول صادرات نفت را گرفته‌ایمبیژن زنگنه، وزیر نفت، درباره میزان پول‌های صادرات نفت ایران که در کشورهای دیگر مسدود شده است گفت: «ما در دوره این تحریم‌ها طلبی نداریم و همه پول صادرات نفت را گرفته‌ایم.» زنگنه گفت که موضوع پول‌های مسدود شده، مربوط به دوره‌های پیش از تحریم‌هاست 😂😂😂😂حداقل يك مسيج ميدادي به حسنك قبلش هماهنگ ميكردي چیزی فروختی که طلب هم داشته باشی؟ فقط یه مشت رابطه ای جمع کردی دور و بر خودت!؟ مثل اون برازجونیه! رضایی!؟می دونستی رساله فوقش که در دانشگاه آزاد واحد شمال دفاع کرده ، کپی از رساله بنده اس؟ بررسی تطبیقی جرم ... در حقوق جزای ... و ... همه پول هايم را گرفته و به مردم فقير سوريه و يمن و فلسطين و عراق و... گروه هاي نيابتي ديگر فرستاديم
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

تولید نفت روسیه برای اولین بار در ۱۲ سال گذشته کاهش یافت - BBC News فارسیبر اساس آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت انرژی روسیه، تولید نفت این کشور در سال گذشته میلادی (۲۰۲۰) برای اولین بار از سال ۲۰۰۸ کاهش داشته است. این آمار همچنین می‌گوید با توافق تولیدکنندگان بزرگ نفتی برای کاهش تولید و پائین آمدن تقاضای این کالا در جهان به دلیل شیوع کووید-۱۹، روسیه در سال گذشته شاهد کمترین میزان تولید نفت از سال ۲۰۱۱ بود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »