مشکلات به حدی زیاد شده که مردم توان ایستادگی ندارند/ کشور تاوان تندروی‌های گروهی از افراطیون را می‌دهد/ باید اعتبار و اعتماد اجتماعی را بازگردانیم/ برخی مشکلات با دستور حاکمیتی متوقف می‌شود

12/09/1400 12:04:00 ب.ظ

رجایی در گفت‌وگو با ایلنا: مشکلات به حدی زیاد شده که مردم توان ایستادگی ندارند/ کشور تاوان تندروی‌های گروهی از افراطیون را می‌دهد/ باید اعتبار و اعتماد اجتماعی را بازگردانیم/ برخی مشکلات با دستور حاکمیتی متوقف می‌شود

یک فعال سیاسی بیان کرد: از سال ۹۸ که قضیه بنزین پیش آمد به اعتبار و اعتماد عمومی لطمه وارد شده است که باید آن را به جامعه بازگردانیم. وی با اشاره به انتخاب یوسف‌نوری از سوی مجلس به عنوان وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش به دلیل آنکه مسئولیت بالای ۲۰ میلیون دانش‌آموزان و کادر اداری گسترده کم نظیری را دارد باید انتخابی دقیقی برای وزیرش داشت.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب تاکید کرد: معتقدم عدم انتخاب وزیر آموزش و پرورش در طول این مدت قاعدتاً خلائی بود که به واسطه ناپختگی دولت رئیسی به وجود آمد و انتخاب وزیر این وزارتخانه را به انتخاب سوم کشاند.

وی با بیان این‌که انتخاب وزیر آموزش و پرورش حداقل می‌توانست دو مرحله‌ای باشد، افزود: عجیب این است که در معرفی فرد دوم به آن شکل که باید ارزیابی صورت نگرفت. به اعتقاد من شاید معاون پارلمانی نتوانست به خوبی لابی و گزارش کند؛ چراکه معمولاً معاون پارلمانی وزارتخانه‌ها و معاون پارلمانی رئیس‌جمهور کارشان پرداختن به این مسائل است و راحت می‌توانند با توجه به شرایط تصمیم بگیرند و حتی می‌توانند فردی را معرفی نکنند. headtopics.com

رجایی ادامه داد: حتی گاهی پیش می‌آید شب قبل از برگزاری جلسه رای اعتماد یک وزیر از برگزاری آن جلسه انصراف دهند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

«امیکرون» زنگ‌های خطر را به صدا درآورد؛ فایزر، مدرنا، و آسترازنکا به تکاپو افتادنددر حالی که بسیاری از کشورها، در پی نگرانی از شیوع گونه جدید ویروس کرونا، محدودیت‌های مسافرتی از کشورهای آفریقایی و مناطقی که ویروس در آنها مشاهده شده است اعمال کرده‌اند، دانشمندان نیز در تلاش برای شناختن هر چه بیشتر گونه موسوم به «امیکرون» هستند.

قیمت‌های ساعتی، آخرین ضربه کاری به صنعت چاپ/حمایت‌هایی که دردی را دوا نمی‌کند/ حتی ادارات دولتی هم غریبه را به خودی ترجیح می‌دهندصنعت چاپ باوجود جایگاهی که در فرهنگ و اقتصاد کشور دارد از دردهای مختلفی رنج می‌برد که کرونا آن‌ها را دو چندان کرده است، نبود نظارت‌ها و افزایش ساعتی مواد اولیه و کاغذ زخمی است که اگر زودتر دوا نشود نفس‌های به شمار افتاده این صنعت را کندتر و کندتر می‌کند.

وزیر خارجه روسیه اوکراین را به واکنش نظامی تهدید کرد | DW | 02.12.2021تنش بین اوکراین و روسیه بالا گرفته و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تهدید به واکنش نظامی کرده است. مقامات روسیه می‌گویند بحث بازگرداندن کریمه به اوکراین نیز 'تهدیدی مستقیم' برای کرملین محسوب می‌شود.

نخست وزیر قدرتمند کامبوج راه را برای انتقال قدرت به پسر خود هموار کردهون سن، نخست وزیر قدرتمند کامبوج که بیش از سه دهه این کشور را رهبری کرده است، امروز پنج‌شنبه دوم دسامبر با حمایت از پسر ارشد خود، راه را برای انتقال قدرت به او هموار کرد. خیال اروپا راحت شد ،نه ؟

کناره‌گیری به دنبال رابطه «دوپهلو» با یک زن؛ پاپ استعفای اسقف اعظم پاریس را پذیرفتاسقف اعظم پاریس برقراری «رابطه عاشقانه» یا «رابطه جنسی» با این زن را تکذیب کرده اما پذیرفته که رفتارهایش در قبال او «دوپهلو» بوده است.

اتحادیه اروپا نگرانی خود از تنش در مرز اوکراین را به لاوروف ابراز کرد