مشکلات کارگران و معلمان با شعار دادن و نان خوردن از سفره کوچک آنها تامین نمی‌شود

05/05/2020 10:22:00 ق.ظ

سخنگوی قوه قضائیه: مشکلات کارگران و معلمان با شعار دادن و نان خوردن از سفره کوچک آنها تامین نمی‌شود

سخنگوی قوه قضائیه, غلامحسین اسماعیلی

سخنگوی قوه قضائیه : مشکلات کارگران و معلمان با شعار دادن و نان خوردن از سفره کوچک آنها تامین نمی‌شود

سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: امسال شاهد خلق صحنه‌های بی‌نظیر توسط جوانان انقلابی اعم از دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند.

وی افزود: امسال شاهد خلق صحنه‌های بی‌نظیر توسط جوانان انقلابی اعم از دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند.سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: فرهنگ ایرانی ما برخواسته از روحیه ایثار و جهاد تحت تاثیر انقلاب اسلامی است، اگر چه منشأ و بانیان اصلی این کمک‌های مؤمنانه اهل ایمان و روزه داران بودند اما مخاطب آن عموم نیازمندان جامعه هستند.

اسماعیلی بیان کرد: از طرفی این ایام با روز کارگر و هفته گرامیداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد آیت الله مطهری تلاقی دارد این ایام اختصاص دارد به تجلیل از دو قشر زحمت‌کشی که دست هر دوی آنها مانند دست امام و پدر و مادر بوسیدنی است.وی ادامه داد: امروز بر متولیان امور واجب است که درد و دل آنها را بشنوند و برای  مشکل آنها قدم بردارند؛ باید توجه داشت ، بلکه آن نمونه‌ای است از ظلم به کارگران و معلمان.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

یک‌هفته پس از جان‌ باختن مهسا‌ امینی؛ شولتس: اعتراضات زنان شجاع ایران مرا تحت تاثیر قرار داد

همزمان سپاه پاسداران اعتراض‌ها را «توطئه دشمن» دانسته و از لزوم برخورد قوه قضائیه با «عوامل و گردانندگان» تظاهرات‌های خیابانی خبر داده است. منابع مختلف داخلی تاکنون بازداشت ده‌ها شهروند از جمله چندین فعال و خبرنگار را تائید کرده اند. ادامه مطلب >>

آیا می‌شود از کارفرمایی که به زور از کارگران امضای دریافت حقوق می‌گیرد شکایت کرد؟

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.

تبرئه تمامی کارگران هپکو از اتهامات وارده/مدیرعامل سابق محکوم شدنایب رییس شورای اسلامی کار هپکو: با حکم مقام قضایی تمامی ۱۴ کارگر شرکت هپکو تبرئه شدند اینکه برای یک مدیرعامل ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق در نظر گرفته شود جای تعجب دارد

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.

نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا | DW | 04.05.2020کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند. راست ها واقعیت رو می گویند در تمامی کشورها چنین اعتراضاتی باید برپا شود تا آن پزشکان👨‍⚕️ بفهمند وقتی پیشرفت شان خیلی کند است، مردم نباید علاف آن‌ها شوند! البته هر چند که پزشکان خیلی از کارها را نمی‌توانند انجام دهند! مثلاً چشم پزشک👁️، خودش عینکی👓 است!! یا پزشک رشد موی سر، خودش کچل👨‍🦲 است! سیاست چه در چپ و چه در راست همیشه پر از بازی های بی اخلاق میباشد ،ما مردم باید آگاه باشیم سیاست_اخلاق

گلچینی از ویدئوهای بدون شرح هفته از آمریکا تا استرالیا و چینتمام ویدیوهای بدون شرح این هفته همچون زندگی ما متاثر از ویروس کروناست.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه در بیست و‌ پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تبریک فرارسیدن ایام با برکت ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: امیدوارم همه عزیزان از برکات این ماه حداکثر بهره را ببرند امسال اگرچه به لحاظ شرایط کرونای در کشور برخی از ویژگی‌های این ماه کمرنگ بود و در بسیاری از شهرستان‌ها که هنوز وضعیت زرد و قرمز دارند، مراسم مذهبی تعطیل است؛ ماه رمضان امسال ماه رزمایش برای کمک به انسان‌های نیازمند است.با سلام؛ در قرارداد با کارفرما مبلغی که همان حقوق قانون کار باشد ذکرشده اما در پرداخت کمتر از میزان ذکرشده دریافت می‌شود و بررسی واریزی به حساب این ادعا را تایید می کند.گروه طالبان نیز تاکنون ۱۱۲ زندانی دولت را آزاد کرده ‌است.ابوالفضل رنجبر در گفت و گو با ایسنا، با ابراز خرسندی بابت حکم صادره برای ۱۴ کارگر شرکت هپکو که در قالب اتهاماتی به دستگاه قضایی فراخوانده شده بودند، بیان کرد: خوشبختانه امروز شاهد حکم تبرئه تمامی ۱۴ کارگر شرکت هپکو از سوی دادگاه بودیم و علاوه بر آن نیز برای اولین بار شاهد محکومیت یک مدیر هستیم.

وی افزود: امسال شاهد خلق صحنه‌های بی‌نظیر توسط جوانان انقلابی اعم از دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند. سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: فرهنگ ایرانی ما برخواسته از روحیه ایثار و جهاد تحت تاثیر انقلاب اسلامی است، اگر چه منشأ و بانیان اصلی این کمک‌های مؤمنانه اهل ایمان و روزه داران بودند اما مخاطب آن عموم نیازمندان جامعه هستند. آیا با شکایت کردن از کارفرما چیزی عاید شاکی می‌شود؟ نکته این است که امضاها از سر اجبار زده شده‌اند. اسماعیلی بیان کرد: از طرفی این ایام با روز کارگر و هفته گرامیداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد آیت الله مطهری تلاقی دارد این ایام اختصاص دارد به تجلیل از دو قشر زحمت‌کشی که دست هر دوی آنها مانند دست امام و پدر و مادر بوسیدنی است. حکومت افغانستان تا کنون دستور آزادی هزار و ۵۰۰ زندانی طالبان را صادر کرده و قرار است این افراد به صورت تدریجی آزاد شوند. وی ادامه داد: امروز بر متولیان امور واجب است که درد و دل آنها را بشنوند و برای  مشکل آنها قدم بردارند؛ باید توجه داشت ، بلکه آن نمونه‌ای است از ظلم به کارگران و معلمان.  در این مورد اینکه می‌فرمایید به اجبار امضا گرفته یعنی چه؟ توجه کنید اجبار و فریب فرق دارد. سخنگوی دستگاه قضا گفت: خوشبختانه در دوره تحول قوه قضاییه تلاش کردیم درد و دل این قشر را بشنویم. انتهای پیام.

وی افزود: در روزهای اخیر خبر ملاقات کارگران و معلمان با رییس قوه قضاییه منتشر شد که من در این فرصت به چند ویژگی از این دیدارها اشاره می‌کنم؛ در هر یک از جلسات ۹۰ درصد از وقت جلسه به صحبت‌های کارکران و معلمان پرداخته شد و تنها ۱۰ درصد از وقت جلسه به رئیس قوه قصایه اختصاص داده شد. به هر حال با توجه به امضا و تایید دریافت تمام حقوق این کارگر است که باید اثبات کند که تمام حقوق خود را دریافت نکرده و امضاها در اثر حیله و فریب بوده است. سخنگوی دستگاه قضا گفت: همچنین رییس قوه با مدیران و هیات مدیره دو مجموعه تولیدی بزرگ نیز جلساتی داشتند که برای حل مشکلات آنها دستور صادر شد.   وی در خصوص وضعیت هفت تپه و هپکو نیز گفت: در جلسه‌ای که با حضور مدیران استان و نمایندگانی از وزارت صمت و نمایندگان کارگران تشکیل شد نتیجه آن جلسه ایجاد بسته مشکل گشایی بود که به دولت ارائه شد؛ نسخه پیشنهادی نسخه حل واقعی مشکلات هپکو‌ خواهد بود. این کارگر برای دریافت حقوق خود باید در اداره کار و تعاون محلی که کارگاه قرار دارد طرح دعوی کند. اسماعیلی درباره اقدامات قوه قضاییه برای اعطای مرخصی به زندانیان در شرایط کنونی، گفت: پس از صدور بخشنامه اخیر رییس قوه قضاییه بیش از ۵۰۰ هیات در سراسر کشور ماموریت پیدا کردند که وضعیت زندانیان را بررسی کنند؛ این هیات‌ها تمامی پرونده‌های یکایک زندانیان در حال مرخصی را به صورت کارشناسی و دقیق بررسی کردند و برای هریک از این زندانیان تصمیمات کارشناسی گرفته شده و تکلیف و وضعیت همه آنها مشخص شده است. به گفته اسماعیلی ۱۱۴ هزار و ۱۹۳ نفر از زندانیان به مرخصی رفته‌اند.

سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری در  سال ۹۸ بیش از ۱۰۶ هزار حکم مجازات جایگزین حبس صادر شده که صدور این احکام بیانگر رویکرد قوه قضاییه برای کاهش جمعیت کیفری و اهمیت داشتن وضعیت زندانیان و خانواده آنهاست. ادامه دارد... .