سخنگوی قوه قضائیه, غلامحسین اسماعیلی

سخنگوی قوه قضائیه, غلامحسین اسماعیلی

مشکلات کارگران و معلمان با شعار دادن و نان خوردن از سفره کوچک آنها تامین نمی‌شود

سخنگوی قوه قضائیه: مشکلات کارگران و معلمان با شعار دادن و نان خوردن از سفره کوچک آنها تامین نمی‌شود

05/05/2020 10:22:00 ق.ظ

سخنگوی قوه قضائیه : مشکلات کارگران و معلمان با شعار دادن و نان خوردن از سفره کوچک آنها تامین نمی‌شود

سخنگوی قوه قضائیه عنوان کرد: امسال شاهد خلق صحنه‌های بی‌نظیر توسط جوانان انقلابی اعم از دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند.

وی افزود: امسال شاهد خلق صحنه‌های بی‌نظیر توسط جوانان انقلابی اعم از دانشجو، طلبه و بسیجیان بودیم که دگرخواهی را در سایه خداخواهی به نمایش گذاشتند.سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: فرهنگ ایرانی ما برخواسته از روحیه ایثار و جهاد تحت تاثیر انقلاب اسلامی است، اگر چه منشأ و بانیان اصلی این کمک‌های مؤمنانه اهل ایمان و روزه داران بودند اما مخاطب آن عموم نیازمندان جامعه هستند.

آمریکا به دنبال حمله به نفتکش اسرائیلی: به ایران پاسخ جمعی می‌دهیم کاخ سفید: اسرائیل به عنوان یک کشور مستقل می‌تواند درباره تلافی کردن حمله به کشتی خود تصمیم بگیرد انتقاد شدید اسرائیل از حضور نماینده اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیسی | DW | 03.08.2021

اسماعیلی بیان کرد: از طرفی این ایام با روز کارگر و هفته گرامیداشت مقام معلم و گرامیداشت یاد آیت الله مطهری تلاقی دارد این ایام اختصاص دارد به تجلیل از دو قشر زحمت‌کشی که دست هر دوی آنها مانند دست امام و پدر و مادر بوسیدنی است.وی ادامه داد: امروز بر متولیان امور واجب است که درد و دل آنها را بشنوند و برای  مشکل آنها قدم بردارند؛ باید توجه داشت ، بلکه آن نمونه‌ای است از ظلم به کارگران و معلمان.

سخنگوی دستگاه قضا گفت: خوشبختانه در دوره تحول قوه قضاییه تلاش کردیم درد و دل این قشر را بشنویم.وی افزود: در روزهای اخیر خبر ملاقات کارگران و معلمان با رییس قوه قضاییه منتشر شد که من در این فرصت به چند ویژگی از این دیدارها اشاره می‌کنم؛ در هر یک از جلسات ۹۰ درصد از وقت جلسه به صحبت‌های کارکران و معلمان پرداخته شد و تنها ۱۰ درصد از وقت جلسه به رئیس قوه قصایه اختصاص داده شد. headtopics.com

سخنگوی دستگاه قضا گفت: همچنین رییس قوه با مدیران و هیات مدیره دو مجموعه تولیدی بزرگ نیز جلساتی داشتند که برای حل مشکلات آنها دستور صادر شد.  وی در خصوص وضعیت هفت تپه و هپکو نیز گفت: در جلسه‌ای که با حضور مدیران استان و نمایندگانی از وزارت صمت و نمایندگان کارگران تشکیل شد نتیجه آن جلسه ایجاد بسته مشکل گشایی بود که به دولت ارائه شد؛ نسخه پیشنهادی نسخه حل واقعی مشکلات هپکو‌ خواهد بود.

اسماعیلی درباره اقدامات قوه قضاییه برای اعطای مرخصی به زندانیان در شرایط کنونی، گفت: پس از صدور بخشنامه اخیر رییس قوه قضاییه بیش از ۵۰۰ هیات در سراسر کشور ماموریت پیدا کردند که وضعیت زندانیان را بررسی کنند؛ این هیات‌ها تمامی پرونده‌های یکایک زندانیان در حال مرخصی را به صورت کارشناسی و دقیق بررسی کردند و برای هریک از این زندانیان تصمیمات کارشناسی گرفته شده و تکلیف و وضعیت همه آنها مشخص شده است.

به گفته اسماعیلی ۱۱۴ هزار و ۱۹۳ نفر از زندانیان به مرخصی رفته‌اند.سخنگوی قوه قضاییه بیان کرد: در راستای اجرای سیاست‌های کاهش جمعیت کیفری در  سال ۹۸ بیش از ۱۰۶ هزار حکم مجازات جایگزین حبس صادر شده که صدور این احکام بیانگر رویکرد قوه قضاییه برای کاهش جمعیت کیفری و اهمیت داشتن وضعیت زندانیان و خانواده آنهاست.

ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آیا می‌شود از کارفرمایی که به زور از کارگران امضای دریافت حقوق می‌گیرد شکایت کرد؟

بیش از ۶۰۰ نفر از افراط‌گرایان طالبان از زندان‌های افغانستان آزاد شدنددولت افغانستان پیش از این ۵۵۰ زندانی طالبان را در چند نوبت از زندان‌های سراسر کشور آزاد کرده‌بود و با آزادی این گروه تازه، شمار زندانیان آزادشده‌ طالبان از سوی دولت به ۶۴۸ تن رسید.

تبرئه تمامی کارگران هپکو از اتهامات وارده/مدیرعامل سابق محکوم شدنایب رییس شورای اسلامی کار هپکو: با حکم مقام قضایی تمامی ۱۴ کارگر شرکت هپکو تبرئه شدند اینکه برای یک مدیرعامل ۶ ماه حبس و ۳۰ ضربه شلاق در نظر گرفته شود جای تعجب دارد

کرونا در جهان؛ شناسایی یک مورد ابتلا در فرانسه پیش از اعلام رسمی از سوی چیندر فرانسه، بر اساس پژوهشی که در یک نشریه پزشکی بین‌المللی منتشر شده، ویروس کرونا بسیار زودتر از زمانی که دولت فرانسه رسما اعلام کرده، وارد این کشور شده بوده است.

نگرانی در آلمان از خطر سوءاستفاده افراطی‌ها از بحران کرونا | DW | 04.05.2020کارشناسان آلمان درباره استفاده ابزاری و تبلیغاتی نیروهای افراطی و احزاب پوپولیست این کشور از بحران کرونا هشدار داده‌اند. نیروهای راستگرا از نارضایتی و ناامیدی شهروندان برای تبلیغات علیه دولت بهره‌برداری سیاسی می‌کنند. راست ها واقعیت رو می گویند در تمامی کشورها چنین اعتراضاتی باید برپا شود تا آن پزشکان👨‍⚕️ بفهمند وقتی پیشرفت شان خیلی کند است، مردم نباید علاف آن‌ها شوند! البته هر چند که پزشکان خیلی از کارها را نمی‌توانند انجام دهند! مثلاً چشم پزشک👁️، خودش عینکی👓 است!! یا پزشک رشد موی سر، خودش کچل👨‍🦲 است! سیاست چه در چپ و چه در راست همیشه پر از بازی های بی اخلاق میباشد ،ما مردم باید آگاه باشیم سیاست_اخلاق

گلچینی از ویدئوهای بدون شرح هفته از آمریکا تا استرالیا و چینتمام ویدیوهای بدون شرح این هفته همچون زندگی ما متاثر از ویروس کروناست.