مشوق هایی برای جوان شدن ایران

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

جمعیت کشور به سمت سالمندی در حرکت است و کارشناسان و تحلیل گران جمعیتی سال هاست که در خصوص پیری و افزایش جمعیت سالمندی و کاهش نرخ باروری هشدار می دهند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

برهمین اساس این روزها مسئله جوانی جمعیت و فرزند آوری به یکی از بحث های مهم کشور تبدیل شده و طرحها و نظرات مختلفی در خصوص افزایش جمعیت ایران و فرزندآوری مطرح و اجرایی می شود که هرکدام اگر به درستی و با برنامه اجرا شود می‌تواند در افزایش جمعیت کشور و جوان شدن جمعیت تاثیرگذار باشند.

وی اظهار کرد: نسبت جنسی ولادت در این مدت در استان عدد ۱۱۱ را نشان می‌دهد، یعنی به ازاء تولد هر ۱۰۰ نوزاد دختر، ۱۱۱ نوزاد پسر متولد شده است. نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشور با بحران کاهش جمعیت روبروست و برای جلوگیری از این مشکل باید این مشوق‌های جمعیتی به طور جدی پیگیری شود، اظهار کرد: مجلس به دنبال این است که با تصویب قوانین تشویقی برای ازدواج جوانان و حل مشکلات معیشتی، جمعیت کشور را افزایش دهد.

محسن حمزه لو، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی در همایش اعطای زمین به خانوارهای طرح جوانی جمعیت، گفت: در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، برای ۵۷۰ متقاضی ۳۰۰ قطعه زمین مسکونی تخصیص یافته است. وی ادامه داد: متقاضیان دارای ۴ فرزند، برای نام نویسی برای دریافت زمین رایگان به سامانه جامع طرح‌های حمایتی مسکن مراجعه کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

فیلم/ لحظه ورود نیروهای جدید مقاومت به مناطق اشغالیلحظه ورود نیروهای مقاومت به مناطق اشغالی برای تقویت نیرو در شهرک هایی که به تسخیر مقاومت در آمده.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

ادعای آمریکا درباره پهپادهای نظارتی بر کشتیرانی ایرانآمریکا مدعی اختصاص تعدادی پهپاد در خلیج فارس برای نظارت بر کشتی رانی ایران شد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بازتاب خبر جایزه صلح نوبل نرگس محمدی در بند زنان زندان اوین؛ شعار «زن، زندگی، آزادی» پیچیدتقی رحمانی: جایزه نرگس محمدی متعلق به جنبش مهسا و همه مبارزان دموکراسی برای ایران است
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نبود پیست موتورسواری سنگین، از معضلات شهرستان رفسنجانفرماندار رفسنجان گفت: یکی‌از معضلات شهرستان هم نبود پیست موتورسواری سنگین است که باید جایگاهی برای تخلیه هیجانات قشر جوان مهیا شود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توزیع جهیزیه را برای ترویج ازدواج آسان ادامه می‌دهیمدبیر قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه از ادامه دار بودن کار تهیه و توزیع جهیزیه بین زوج های جوان برای ترویج ازدواج آسان خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تلاش مقامات ایران برای عادی‌سازی روابط با جمهوری آذربایجانیک وزیر دولت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری ایران، روز جمعه، 14 مهر از تلاش‌ها برای بازگشت روابط ایران و جمهوری آذربایجان به «شرایط عادی» خبر داده و گفته پیامی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »