مشخصات موشک‌های ایران در حملات هوایی به پایگاه‌های آمریکا در عراق

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 51%

به نظر می‌رسد که در حمله سپاه پاسداران به پایگاه‌های آمریکا در عراق از موشک‌های قائم و ذوالفقار استفاده شده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

ایران موشک قیام با ۷۵۰ کیلومتر برد را هم از جمله موشک‌های"میان برد" و"رادارگریز" خود طبقه بندی می‌کند.

به گفته سپاه پاسداران، این موشک با ۱۱.۴۵ متر طول، ۸۸ سانتیمتر قطر و ۶۲۸۰ کیلوگرم وزن، از سوخت مایع استفاده می کند و بیش از ۲ برابر صوت سرعت دارد. این موشک از سکوی پرتاب متحرک استفاده می‌کند که مکان یابی و انهدام پرتابگرهای قیام را از سوی نیروهای دشمن دشوار می کند. امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه، در مصاحبه ای با خبرگزاری تسنیم گفته که طراحی موشک قیام، به منظور زدن"اهداف آمریکایی" در اطراف ایران صورت گرفته است. به گفته مقام های سپاه، این موشک پس از شلیک از جو خارج شده و با رسیدن به بالای سر هدف، به سمت آن شیرجه می رود.

یکی از ویژگی های موشک قیام، نداشتن"بالک" یا"بالچه" است که (با کاهش سطوح صاف) امکان کشف این موشک از سوی رادار را کاهش داده و توانایی شلیک آن را از پرتابگرهای متنوع و حتی از زیردریا فراهم می کند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مسئولین جمھوری عسلامی راست میگفتن کە سلاحاشون جزو سلاحھای کشتار جمعی نیست و کاملا بی خطرە

بی بی سی گوسفند،گوسفندوار در مرتع ج ا ا می چرد!

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

پوشش لحظه به لحظه حمله موشکی ایران به پایگاه‌های نظامی آمریکا در عراقهشدار شماری از کشورهای آسیایی به شهروندانشان: به عراق سفر نکنید، خاک عراق را سريعا ً ترک کنید دروغ میگن.قبلش خبر دادن که داریم میزنیم تخلیه کردن اونجا رو اینم خبر اول تویتر اینکه دروغگو نیست،هست؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

وزیر دفاع آلمان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به شدت محکوم کرد🔺وزیر دفاع آلمان حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به شدت محکوم کرد ⚡️آلمان حمله موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق را به شدت محکوم کرد و از ایران خواست تا از تشدید تنش جلوگیری کند. خاورمیانه خانه ی ماست. آمریکا باید به قاره ی خودش برگردد. المان و امثالشون غلط کردن...طرف امده زده کشته بعد به اونیکه خورده میگن تلافی نکن...خب ب امریکا میگفتن نزنه...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

الجزیره: واشنگتن در حال افزایش تدابیر امنیتی در پایگاه‌های خود در منطقه استدرپی عملیات انتقام جویانه ایران، برخی رسانه ها اعلام کردند که آمریکا درحال افزایش تدابیر امنیتی در پایگاه های خود در منطقه است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آغاز موج دوم حملات موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر خارجه بریتانیا حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق را محکوم کرد🔺وزیر خارجه بریتانیا حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق را محکوم کرد ⚡️وزیر خارجه بریتانیا حمله موشکی ایران به پایگاه‌های آمریکا در عراق را محکوم کرد و از ایران خواست تا «این حملات بی‌ملاحظه و خطرناک» را تکرار نکند. باشه باید محکم تر میزدن همتون غلط کردین
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

خامنه‌ای: حمله به پایگاه‌های آمریکا در عراق تنها یک «سیلی» بود«دشمنی که سعی می‌کند این مجاهد و فرمانده مبارزه با تروریسم را «تروریست» معرفی کند، بی‌انصاف و دروغگو است.» خامنه ای تخم جنگ نداره . خلاصه مفید مثل سگ تو سرش میزنن فقط وق وق می کنه باش تا صبح دولتت‌ بدمد کین هنوز از نتایج سحر است
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »