مشاور نظامی رهبر ایران: درگیری محدود می‌تواند به یک جنگ فراگیر ختم شود

30/08/1399 02:18 ب.ظ

🎥حسین دهقان: انفجار نظنز یک خرابکاری صنعتی بوده که احتمالا توسط متولیان نصب تجهیزات ایجاد شده بیشتر بخوانید:

«اگر آمریکایی‌ها نقش و توان و قدرت ایران را در منطقه به رسمیت بشناسند، ایران هیچ مشکلی را برای آنها ایجاد نکرده و نمی‌کند» آقای دهقان در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «درگیری تاکتیکی محدود می‌تواند به یک جنگ فراگیر ختم شود و یقینا آمریکا‌یی‌ها، منطقه و دنیا تحمل چنین بحران فراگیر و گسترده‌ای را ندارند.

» وی همچنین گفت که ایران از «جنگ و بحران» استقبال نمی‌کند و «به دنبال ایجاد جنگ» نیست. وی در عین حال تاکید کرد که تهران «مذاکره برای مذاکره، وقت خریدن طرف مقابله برای تضعیف هرچه بیشتر ملت و یا اعمال تحریم‌ها» را نیز نمی‌پذیرد.

مشاور نظامی رهبر در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت: «اگر آمریکایی‌ها نقش و توان و قدرت ایران را در منطقه به رسمیت بشناسند، ایران هیچ مشکلی را برای آنها ایجاد نکرده و نمی‌کند، اما اگر قرار باشد آنها اهداف راهبردی را در منطقه ما تعریف کنند که این اهداف راهبردی درست در مقابل اهداف راهبری ما باشد، قطعا تنش خواهد بود.»

نیویورک تایمز: ترامپ امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای نطنز را بررسی کرد وی با اشاره به تلاش آمریکا برای کنار گذاشتن ایران از مناسبات منطقه‌ای گفت: «هیچ سازوکاری، هیچ اقدامی، هیچ برنامه صلح آمیزی در منطقه اگر باشد که ایران خارج از آن گردونه باشد شکل نمی‌گیرد و نمی‌تواند مستقر شود.» headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آمریکا باید بداند، اگر کوچکترین غلطی بکند، با موشک‌هایمان وجب به وجب ایران را شخم می‌زنیم. ما خواهان جنگ فراگیر هستیم، لطفا ؛) رهبر جمهوری اسلامی داره میگه اگر به تاسیسات اتمی حمله کنید جنگ آغاز می شود.

حسین دهقان، مشاور رهبر ایران در امور دفاعی در واکنش به احتمال حمله آمریکا به تاسیسات هسته‌ای ایران در روزهای پایانی دولت دونالد ترامپ نسبت به وقوع یک جنگ فراگیر هشدار داد.

آقای دهقان در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: «درگیری تاکتیکی محدود می‌تواند به یک جنگ فراگیر ختم شود و یقینا آمریکا‌یی‌ها، منطقه و دنیا تحمل چنین بحران فراگیر و گسترده‌ای را ندارند.»

وی همچنین گفت که ایران از «جنگ و بحران» استقبال نمی‌کند و «به دنبال ایجاد جنگ» نیست. وی در عین حال تاکید کرد که تهران «مذاکره برای مذاکره، وقت خریدن طرف مقابله برای تضعیف هرچه بیشتر ملت و یا اعمال تحریم‌ها» را نیز نمی‌پذیرد.

مشاور نظامی رهبر در بخش دیگری از مصاحبه خود گفت: «اگر آمریکایی‌ها نقش و توان و قدرت ایران را در منطقه به رسمیت بشناسند، ایران هیچ مشکلی را برای آنها ایجاد نکرده و نمی‌کند، اما اگر قرار باشد آنها اهداف راهبردی را در منطقه ما تعریف کنند که این اهداف راهبردی درست در مقابل اهداف راهبری ما باشد، قطعا تنش خواهد بود.»

نیویورک تایمز: ترامپ امکان حمله به تاسیسات هسته‌ای نطنز را بررسی کرد

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای کنار گذاشتن ایران از مناسبات منطقه‌ای گفت: «هیچ سازوکاری، هیچ اقدامی، هیچ برنامه صلح آمیزی در منطقه اگر باشد که ایران خارج از آن گردونه باشد شکل نمی‌گیرد و نمی‌تواند مستقر شود.»

آقای دهقان ضمن رد هرگونه مذاکره بر سر «توان دفاعی و موشکی» گفت که «موشک‌های» ایران نشان‌دهنده «توان بالای کارشناسان، جوانان و مراکز صنعتی» کشور است.انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

و پیروزی جو بایدن گفت که تفاوت قائل شدن بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان «یک نوع ساده اندیشی است» چون «آنها یک عمقی در سیاست و راهبردشان دارند، علی‌رغم اینکه عملگرا هستند و تاکتیکی عمل می‌کنند ولی یک راهبرد ثابتی هم دارند.»

مشاور رهبر در امور نظامی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت که انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز «قطعا» یک «خرابکاری صنعتی» بوده و یک خرابکاری صنعتی که به دست «افرادی که متولیان نصب وسایل و تجهیزات در آنجا بودند» ایجاد شده است.