مشاهده ۲۱ فرد یوزپلنگ در سمنان از ابتدای سال/۱۳ یوز شناسنامه‌دار شدند

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 37 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مشاهده یوزپلنگ‌های جدید در سمنان مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان: *از ابتدای امسال تاکنون ۲۱ فرد یوزپلنگ در سمنان مشاهده شده *برای ۱۳ فرد از آن‌ها شناسنامه تهیه و نامگذاری شده‌اند *هشت فرد یوزپلنگی که دیده شده اما برای آن‌ها شناسنامه‌ای تهیه نشده است

امیر عبدوس در گفت و گو با ایسنا، با بیان اینکه برنامه ما برای حفظ بقای یوز پلنگ در ایران، حفاظت از آن در زیستگاه و طبیعت است، اظهار کرد: توفیقاتی که ما در زیستگاه به دست آوردیم بیشتر از توفیقات حاصل از پروژه تکثیر در اسارت است.وی با اشاره به اقدامات انجام شده برای حفاظت از یوزپلنگ‌ها در طبیعت گفت: مهمترین عامل تهدید زیستگاه‌های یوز، حضور دام و سگ گله در آن است. در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار هکتار از محدوده ۱.

وی درباره هشت فرد یوزپلنگی که دیده شده اما برای آن‌ها شناسنامه‌ای تهیه نشده است، گفت: تصاویر موجود از این هشت فرد یوزپلنگ واضح و قابل تبدیل شدن به شناسنامه بود چراکه این شناسنامه‌ها بر اساس خال‌های موجود روی بدن یوزها - که در هر فرد یوزپلنگ منحصر به فرد است - تهیه می‌شود. فقط دو قلاده سگ با هر گله می‌تواند وارد منطقه توران شود به گفته وی یکی از اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست درجهت امن کردن منطقه توران برای یوزپلنگ‌ها کاهش تعداد سگ‌های گله است. تعداد سگ‌هایی که می‌توانند با هر گله وارد منطقه توران شوند تنها دو قلاده است.

وی ادامه داد: باید به این موضوع نیز اشاره کرده که شکار یوزپلنگ مانند گرگ نیست و اگر یوزی به گله‌ای حمله کند فقط یک طعمه را با خود می‌برد و نهایت خسارتی که به گله می زند یک راس گوسفند است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است!درآمد چین از صادرات کفش بیشتر از درآمد ما از نفت است! رئیس اتحادیه کفش‌ ماشینی و لاستیکی تهران، درآمد ارزی فروش نفت برای ایران را سالانه ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: این در حالی است که در کشور چین، صنعت کفش سالانه ۸۰ میلیارد دلار ارزآوری دارد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شناسایی ۱۹۰۵ بیمار جدید کرونا در کشور/مجموع جان باختگان از مرز ۲۱ هزار نفر گذشتشناسایی ۱۹۰۵ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور مجموع جان‌باختگان از مرز ۲۱ هزار نفر گذشت *تعداد مبتلایان جدید: ۱۹۰۵ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۱۰ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۷۱۸۱۶ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۱۹۸۴۷ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۱۳۵۹ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سانحه رانندگی در محور جهرم-شیراز؛ شش نفر از جمله 5 افغان جان باختندبر اثر واژگونی یک دستگاه خودرو در محور جهرم-شیراز ایران 6 نفر از جمله 5 تبعه افغانستان جان باختند و 6 تن دیگر نیز مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سرژیک تیموریان از دنیا رفت؛ از آن‌دو یکی ماند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کرونا در روسیه از 985 هزار نفر گذشت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »