مشاور کاخ سفید: آمریکا آماده به ‌کارگیری ذخیره استراتژیک نفت خود است

24/06/1398 05:22:00 ب.ظ

در حالی که حملات_پهپادی روز شنبه تولید نفت عربستان را نصف کرد، کلین_کانوی، مشاور دونالد ترامپ، اعلام کرد که وزارت انرژی آمریکا آماده است که برای ثبات بازارهای جهانی، ذخیره استراتژیک نفت خود را به کار گیرد.

در حالی که حملات پهپادی روز شنبه ۲۳ شهریور تولید نفت عربستان را نصف کرد و سبب کاهش پنج درصدی در عرضه جهانی نفت شده، کلین کانو خانم کانوی، روز یکشنبه ۲۴ شهریور، در یک گفت‌وگو با فاکس نیوز، همچنین احتمال دیدار میان ترامپ و روحانی را در حاشیه برگزاری مجمع سالانه سازمان ملل متحد در نیویورک رد نکرد، اما گفت که چنین حمله‌ای به چشم‌انداز برگزاری این دیدار «کمک نمی‌کند».

پیشتر به دنبال حمله پهپادی به دو تاسیسات نفتی بقیق و خریص در عربستان سعودی، پومپئو در توییتی نوشت ایران «پشت تقریبا صد حمله» به عربستان سعودی است و ادامه داد این در حالی است که حسن روحانی و محمدجواد ظریف «تظاهر می‌کنند به دیپلماسی روی آورده‌اند».

این اظهارات پمپئو در حالی است که شبه‌نظامیان شیعه حوثی در یمن که از سوی ایران حمایت می‌شوند، مسئولیت این حمله‌ها را بر عهده گرفتند. او‌ افزود: «در میانه درخواست‌ها برای کاهش تنش، ایران حمله بی‌سابقه‌ای به تامین انرژی جهان کرده است.» headtopics.com

اما عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، ضمن رد هرگونه دست داشتن تهران در حملات پهپادی روز شنبه به تاسیسات نفتی عربستان سعودی، سخنان مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا را تغییر راهبرد از «فشار حداکثری» به «دروغ حداکثری» علیه جمهوری اسلامی خواند.

ادامه مطلب:
ايران اينترنشنال »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

کاخ سفید رسما تایید کرد: حمزه بن لادن در عملیات آمریکا کشته شده استمعلوم نیست چرا آمریکا اکنون و ماه‌ها پس از مرگ حمزه بن لادن تصمیم به علنی کردن خبر و اطلاعات مربوط به آن گرفته است. خیلی بی چشم و رو تشریف دارن!

عدم حضور بولتون در کاخ سفید می‌تواند آغاز دوران جدید سیاست خارجه ترامپ باشددیفنس وان بررسی کرد؛ عدم حضور بولتون در کاخ سفید می‌تواند آغاز دوران جدید سیاست خارجه ترامپ باشد

تولید نفت عربستان بعد از حمله پهپاد‌ها حدود پنج میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد♦️ تولید نفت عربستان بعد از حمله پهپاد‌ها حدود پنج میلیون بشکه در روز کاهش می‌یابد ▪️گفته مى شود كه توليد نفت عربستان_سعودى ٥ ميليون بشكه در روز كاهش پيدا خواهد كرد كه اين مقدار برابر با نيمى از توليد روزانه نفت آن كشور است.

اذعان وزیر انرژی عربستان به توقف تولید نفت این کشور در پی حملات انصارالله یمندر پی گزارش‌های خبری مبنی بر توقف تولید نفت عربستان به دنبال 'عملیات دوم توازن بازدارندگی' انصارالله یمن وزیر انرژی عربستان اذعان کرد، حملات انصارالله به مجموعه پالایشگاهی در بقیق و خریص موجب توقف موقت تولید نفت در این دو مجموعه شده است.

روزنامه‌آمریکایی: تولید نفت عربستان 5میلیون بشکه در روز کاهش یافت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«روزنامه‌آمریکایی:تولید نفت_عربستان ۵میلیون بشکه در روز کاهش یافت» وال‌استریت ژورنال با اشاره به حمله به دو پالایشگاه نفتی سعودی نوشت که این حمله نیمی از تولید نفت عربستان را تحت تاثیر قرار داده و حدود ۵میلیون بشکه تولید نفت عربستان را متوقف کرده است

آتش‌سوزی در شرکت نفت آرامکو عربستان سعودیدر شرکت نفت «آرامکو» در شهر «بقیق» عربستان سعودی انفجار و سپس آتش‌سوزی رخ داده است. - خبرگزاری آناتولی