مشاوران امنیت ملی آمریکا و اسرائیل تهدیدهای گروه‌های نیابتی وابسته به ایران را بررسی کردند

06/02/1401 06:05 ب.ظ

به دنبال گفت‌وگوهای اخیر رهبران آمریکا و اسرائیل در خصوص چالش‌های امنیتی مشترک جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز سه‌شنبه با همتای اسرائیلی‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد.

به دنبال گفت‌وگوهای اخیر رهبران آمریکا و اسرائیل در خصوص چالش‌های امنیتی مشترک جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز سه‌شنبه با همتای اسرائیلی‌اش دیدار و گفت‌وگو کرد. جیک سالیوان در این دیدار با اشاره به توجه ایالات‌متحده نسبت به نگرانی‌های اسرائیل در خصوص تهدیدات امنیتی ناشی از فعالیت گروه‌های نیابتی ایران، بر لزوم تقویت هماهنگی‌ها از طریق گروه مشاوره راهبردی اسرائیلی-آمریکایی تاکید کرد.

دو طرف همچنین متعهد شدند که همکاری‌های امنیتی و دیپلماتیک را همراه با دیگر بازیگران منطقه‌ای توسعه ببخشند.

موضوع تهاجم روسیه به اوکراین و لزوم حمایت از شرکای اوکراینی در کنار گسترش روابط اسرائیل با کشورهای مهم منطقه‌ هندو اقیانوسیه، از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

درخواست مجدد شماری از کنشگران ایرانی برای لغو مصوبه «پنهانی» شورای امنیت ملیجمعی از وکلای دادگستری و خانواده‌های زندانیان سیاسی در یک نامه به رئیس‌جمهوری و رئیس قوه قضائیه خواستار لغو «مصوبات پنهانی» شورای امنیت ملی ایران علیه

اعتراض مریم ایراندوست به عدم پرداخت حقوق کادر تیم ملی فوتبال زنانمریم ایراندوست در واکنش به پرداخت پاداش‌های میلیاردی در فوتبال به پرداخت نشدن دستمز کادر فنی تیم ملی زنان اعتراض کرد. این همه تماس و پیام به طرق مختلف درخواستمون رسید بهمون حتی یک خبر هم نمیخواین کاور کنین؟؟؟ تعویق_کنکور_ارشد_علوم_و_بهداشت تعویق_کنکور_ارشد_۱۴۰۱

استقرار شبه‌نظامیان ایران به جای نیروهای «دفاع ملی» اسد در شرق سوریهبه‌دنبال تحرکات مشکوک شبه‌نظامیان وابسته به ایران در شرق و مرکز سوریه طی هفته گذشته که با استفاده از مشغله روس‌ها در جنگ اوکراین، صورت می‌گیرد، منابع سوری

اعتراض سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران به پاداش‌های میلیاردی در فدراسیون | DW | 26.04.2022مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان ایران، در حساب اینستاگرام خود با اشاره ب‍ه ندادن پاداش از سوی فدراسیون فوتبال ایران به تیم زنان، به پاداش‌های میلیاردی برای مشاوران رئیس معزول فدراسیون واکنش نشان داد.

تبریک رئیس‌جمهوری در پی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات کشتی قهرمانی آسیارئیس جمهور در پیامی قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا را به عموم ملت شریف ایران تبریک گفت و از ورزشکاران، مربیان و دست‌اندرکاران ورزش کشتی صمیمانه تشکر کرد.

امنیت شغلی، تامین معیشت و حق تشکل‌یابی سه مطالبه اصلی جامعه کارگری استدبیر اجرایی خانه کارگر قزوین گفت: امنیت شغلی، تامین معیشت و حق تشکل‌یابی سه مطالبه اصلی جامعه کارگری در ایام هفته کارگر است.

کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای از دیدار جیک سالیوان با ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل، و گفت‌و‌گوی آنها درباره طیفی از مسائل مربوط به امنیت منطقه‌ای و جهانی خبر داد.

جیک سالیوان در این دیدار با اشاره به توجه ایالات‌متحده نسبت به نگرانی‌های اسرائیل در خصوص تهدیدات امنیتی ناشی از فعالیت گروه‌های نیابتی ایران، بر لزوم تقویت هماهنگی‌ها از طریق گروه مشاوره راهبردی اسرائیلی-آمریکایی تاکید کرد. دو طرف همچنین متعهد شدند که همکاری‌های امنیتی و دیپلماتیک را همراه با دیگر بازیگران منطقه‌ای توسعه ببخشند.

موضوع تهاجم روسیه به اوکراین و لزوم حمایت از شرکای اوکراینی در کنار گسترش روابط اسرائیل با کشورهای مهم منطقه‌ هندو اقیانوسیه، از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود.

طرفین در این دیدار بر توسعه همکاری‌ها در طیف وسیعی از مسائل امنیتی تاکید کرده و اهمیت دیدار آتی جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، از اسرائيل طی ماه‌های آینده را متذکر شدند.