مشاور امنیت ملی کاخ سفید: کارزار «فشار حداکثری» پرزیدنت ترامپ اقتصاد ایران را به زانو در آورده است

07/08/1399 08:45:00 ب.ظ

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: کارزار «فشار حداکثری» پرزیدنت ترامپ اقتصاد ایران را به زانو در آورده است مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: «تحت رهبری پرزیدنت ترامپ، آمریکا بیش از هر زمانی در ۷۰ سال گذشته در زمینه تحقیقات دفاعی، هزینه کرده است.»

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، می‌گوید که اقتصاد ایران در نتیجه کارزار فشار حداکثری رئیس جمهوری ایالات متحده به زانو در آمده است.

آقای اوبراین روز چهارشنبه ۷ آبان در نشستی به میزبانی اندیشکده آمریکایی هادسن، ‌گفت: «کارزار فشار حداکثری پرزیدنت [ترامپ] اقتصاد ایران را به زانو در آورده است و او دسترسی ایران به حدود ۱۵۰ میلیارد دلار منابع مالی ناشی از کاهش تحریم‌ها را قطع کرده است. این‌ها منابعی هستند که [رژیم] ایران آن را نه برای کمک به مردم خود، بلکه برای گسترش اختلاف و جنگ در خاورمیانه - با استفده از حزب الله، حماس، رژیم اسد، حوثی ها، کتائب حزب الله در عراق و ... - هزینه می‌کرد.»

رابرت اوبراین با اشاره به میانجی‌گری موفقیت‌آمیز رئیس جمهوری آمریکا بین اسرائيل، امارات متحده عربی، و بحرین برای عادی‌سازی روابط میان اورشلیم و آن دو کشور عربی، گفت: «توافق‌های ابراهیم به منزله مهمترین گام در خاورمیانه به سوی صلح در ۲۵ ساله گذشته به شمار می رود.»

وی افزود: «اخیراً نیز سودان و اسرائیل توافق کرده‌اند که با هم صلح کنند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

نخیراقامردم بیچاره رابه زانودراوردین هیچیک از حکومت چیها کک شون هم نگزیدزندگی لاکچری وسفرهای ا آنچنانی مردم رابه نان شب محتاج کردید تحت رهبری پرزیدنت ترامپ ،، تروریسم حاکم بر ایران میخوابه و اعراب و اسراییل صلح میکنن درود بر ترامپ

امیر سرتیپ صباحی فرد:امنیت آسمان ایران، خط قرمز پدافند هوایی ارتش استفرمانده پدافند هوایی ارتش: امنیت آسمان ایران، خط قرمز پدافند هوایی ارتش است اجازه تعدی، تجاوز و تخلف را به هیچ کشوری درباره آسمان ایران نخواهیم داد از زمان شروع مناقشه قره‌باغ، آسمان این منطقه را زیر نظر داریم خدا حفظتون کنه حتی در فرودگاه امام هم؟؟؟!! اگر زیر نظر داشتید چرا اون همه خمپاره خورد و چندتا خونه روستایی رو تخریب کرد؟ اجازه تجاوز نمیدهید؟؟!! بعد تجاوز سخنرانی میکنید ، نوش دارو بعد مرگ سهراب؟

محسن هاشمی: دولت اقتصاد را به بهداشت و سلامت مردم ترجیح داده است

گزارشی تحقیقی: آژانس مرزبانی و گارد ساحلی اروپا حقوق پناهجویان را نقض کرده استنتایج تحقیقات چند رسانه مستقل نشان می دهد آژانس مرزبانی و گارد ساحلی اروپا، فرونتکس، در برخی موارد حقوق پناهجویان را نقض کرده و با کمک به گارد ساحلی یونان آنها را بدون توجه به وضعیت خطرناک از آب های اروپایی دور کرده است. خوب کرده

ظریف: تبادل ۲ جاسوس بازداشتی با آمریکا کذب محض است/ پیشنهاد مبادله همه زندانیان را داده‌ایموزیر امور خارجه ضمن تکذیب تبادل دو جاسوس بازداشتی با آمریکا، گفت: وزارت خارجه پیشنهاد مبادله تمامی زندانیان دو طرف (ایران و آمریکا) در همه نقاط جهان را داده است.

ائتلاف عربی: یک پهپاد دیگر حوثی‌ها را سرنگون کردیمائتلاف عربی به ریاست عربستان و امارات کالاهای ترکی و اردوغان و خانواده اردوغان را تحریم کردند

به زن آرایش‌گر ایرانی هشدار داده‌اند که طالبان او را خواهد کشت