مشاور امنیت ملی کاخ سفید از «حمایت کامل» رئیس جمهوری آمریکا از نشست منطقه‌ای بغداد خبر داد

06/06/1400 01:53 ق.ظ

♦ جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه ۵ شهریور در گفتگو با فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق از «حمایت کامل» جو_بايدن از نشست آتی عراق و تلاش‌های بغداد برای گرد هم آوردن کشورهای منطقه با هدف کاهش تنش خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید:

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه ۵ شهریور در گفت‌وگوی تلفنی با فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق، از «حمایت کامل» جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده از نشست آتی عراق و تلاش‌های بغداد برای گرد هم آوردن کشورهای منطقه با هدف کاهش...

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه ۵ شهریور در گفت‌وگوی تلفنی با فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق، از «حمایت کامل» جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده از نشست آتی عراق و تلاش‌های بغداد برای گرد هم آوردن کشورهای منطقه با هدف کاهش تنش خبر داد.

امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، با صدور بیانیه‌ای گفت، دو طرف در این گفت‌وگو درباره نقش مهم عراق در منطقه خاورمیانه و تلاش‌های دیپلماتیک چشم‌گیری که به رهبری دولت عراق برای گردهم آوردن کشورها و کاهش تنش‌ها در هر جا که امکان‌پذیر باشد، صحبت کردند.

در همین راستا، جیک سالیوان حمایت کامل پرزیدنت بایدن از کنفرانس آتی منطقه‌ای در بغداد با هدف بالا بردن سطح دیپلماسی و گفت‌وگو در سراسر منطقه خاورمیانه را به اطلاع فؤاد حسین رساند. دولت عراق از مقام‌های ارشد برخی کشورهای منطقه، از جمله ایران، عربستان سعودی، برای حضور در یک نشست منطقه‌ای دعوت کرده است. این نشست شنبه ششم شهریور در بغداد پایتخت عراق برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری آن رفع تنش و اختلاف بین ایران و ریاض عنوان شده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

گروهی از کنشگران فرانسه از ماکرون خواستند پناهجویان بیشتری را از افغانستان بپذیردگروهی از اعضای جامعه فرهنگی و کنشگران فرانسه در نامه‌ای به امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خواستار آن شدند که عملیات انتقال از فرودگاه کابل بعد از پایان مهلت مقرر ۳۱ اوت ادامه یابد تا شمار بیشتری از شهروندان افغان از جمله هنرمندان و کنشگران فرهنگی بتوانند از خطر حکومت طالبان رهایی یابند.

فشار بر طالبان برای تامین امنیت کابل پس از انفجارهای فرودگاهاز نظر تحلیلگران تحولات افغانستان، انفجارهای روز پنج‌شنبه در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی کابل که بیش از ۹۰ کشته و ۱۵۰ زخمی برجای گذاشت و داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، آزمایشی برای شیوه حکومتداری رهبران جدید این کشور است.

انتقاد سه بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان از فیفا | DW | 27.08.2021شبنم روحین، مریم گیتی روحین و مینا احمدی، بازیکنان پیشین تیم ملی فوتبال زنان افغانستان ضمن انتقاد از فیفا، از فدراسیون بین‌المللی فوتبال درخواست کمک کرده‌اند.

امیرعبداللهیان: حمایت از عراق از جمله سیاست‌های همیشگی تهران استدر تماس تلفنی وزیر امور خارجه عراق با وزیر امور خارجه کشورمان، وی ضمن تبریک انتخاب امیرعبداللهیان و تجدید دعوت برای حضور جمهوری اسلامی ایران در اجلاس حمایت از عراق، اهمیت حضور هیات جمهوری اسلامی ایران در اجلاس بغداد به عنوان فرصتی برای گفت‌وگوها در منطقه را مورد تاکید قرار داد. هر دو دشمن ایران عراق هستند فقط از غارت بیت المال کشور و مردمشان جولان می دن به راستی چرا مسلمان های جهان اینقدر فقیر دربه جهان شدند از دست حاکمان ظالم ایران و حاکمان ظالم کشورهای اسلامی

درخواست دو قانونگذار از بایدن برای خارج کردن روزنامه‌نگاران «سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده» از افغانستان◾️در حالی که دولت آمریکا می‌کوشد نیروهای خود را پیش از ضرب‌الاجل اعلام شده از افغانستان تخلیه کند، دو قانونگذار آمریکایی برای خارج ساختن صدها تن از افراد مرتبط به سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده، از دولت بایدن کمک خواستند. بایدن احمق ،

سازمان بهداشت جهانی از کشورها می‌خواهد ارائه دز یادآور واکسن کرونا را به تعویق بیاندازند♦ مدیر کل سازمان بهداشت جهانی از کشورها خواست تزریق واکسن یادآور کرونا را حداقل دو ماه به تعویق بیاندازند تا به کشورهایی که واکسن کافی ندارند، امکان دسترسی بیشتر به واکسن‌ها داده شود. ⬇ بیشتر بخوانید: این کشورهای کثیف وقدرتمند دنیاچه خوابی برای مردم بیچاره و گرفتار در دستشان دارند می آورنداز جنگها و نا آرامیهایی که برای کشورهایشان درست میکنندتا این امراض شیمیایی که از بمب اتم ودیگر سلاح های هسته ای بدتراست،مثل همین ویروس کرونا که دارند با هزاران نام جدید آنها را گرفتار میکنند

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی رییس جمهوری ایالات متحده - آرشیو

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز جمعه ۵ شهریور در گفت‌وگوی تلفنی با فؤاد حسین، وزیر امور خارجه عراق، از «حمایت کامل» جو بایدن رییس جمهوری ایالات متحده از نشست آتی عراق و تلاش‌های بغداد برای گرد هم آوردن کشورهای منطقه با هدف کاهش تنش خبر داد.

امیلی هورن، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، با صدور بیانیه‌ای گفت، دو طرف در این گفت‌وگو درباره نقش مهم عراق در منطقه خاورمیانه و تلاش‌های دیپلماتیک چشم‌گیری که به رهبری دولت عراق برای گردهم آوردن کشورها و کاهش تنش‌ها در هر جا که امکان‌پذیر باشد، صحبت کردند.

در همین راستا، جیک سالیوان حمایت کامل پرزیدنت بایدن از کنفرانس آتی منطقه‌ای در بغداد با هدف بالا بردن سطح دیپلماسی و گفت‌وگو در سراسر منطقه خاورمیانه را به اطلاع فؤاد حسین رساند.

دولت عراق از مقام‌های ارشد برخی کشورهای منطقه، از جمله ایران، عربستان سعودی، برای حضور در یک نشست منطقه‌ای دعوت کرده است. این نشست شنبه ششم شهریور در بغداد پایتخت عراق برگزار خواهد شد و هدف از برگزاری آن رفع تنش و اختلاف بین ایران و ریاض عنوان شده است.

اداره‌ کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه ایران پیشتر در روز جمعه از قول سعید خطیب‌زاده سخنگوی این وزارتخانه اعلام کرد هیات جمهوری اسلامی ایران به ریاست حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه دولت ابراهیم رئیسی، برای شرکت در نشست بغداد عازم عراق خواهد شد.