مشاور سیاسی اسد: روابط بین ایران و سوریه تاریخی و راهبردی است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

12/03/2020 09:06:00 ق.ظ

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهور سوریه روابط دمشق و تهران را «تاریخی» و «راهبردی» خواند و گفت که سوریه هماهنگی دائمی سیاسی و نظامی با ایران و حزب‌الله دارد.

حزب‌الله, آخرین تحولات سوریه

مشاور سیاسی اسد: روابط بین ایران و سوریه تاریخی و راهبردی است سوریه در مسایل سیاسی و نظامی خود با ایران و حزب‌الله لبنان، هماهنگی کامل و همیشگی دارد اولویت ایران و روسیه در رابطه با تحولات سوریه، احترام به حاکمیت و استقلال این کشور است

مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس‌جمهور سوریه روابط دمشق و تهران را «تاریخی» و «راهبردی» خواند و گفت که سوریه هماهنگی دائمی سیاسی و نظامی با ایران و حزب‌الله دارد.

، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با یک ویژه‌برنامه شبکه المیادین، روابط این کشور با ایران را «تاریخی» و «راهبردی» خواند. وی همچنین گفت که سوریه در مسایل سیاسی و نظامی خود با ایران و حزب‌الله لبنان، هماهنگی کامل و همیشگی دارد.

شعبان تأکید کرد که اولویت ایران و روسیه در رابطه با تحولات سوریه، احترام به حاکمیت و استقلال این کشور است.وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به توافق به‌دست‌آمده روسیه و ترکیه بر سر آتش‌بس در ادلب موسوم به توافق مسکو اشاره کرد و آن را مکمل سوم توافق آستانه خواند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ادامه تنش آمریکا-روسیه بر سر میادین نفتی سوریه

مهرزاد بروجردی: کشوری که قدرت هوایی دارد، حرف آخر را در سوریه می‌زندمهرزاد بروجردی در گفتگو با یورونیوز: کشوری که قدرت هوایی دارد، حرف آخر را در سوریه می‌زند گفت‌وگوی سعید جعفری با رئیس دانشکده امور همگانی و بین‌المللی دانشگاه ویرجینیا تک واشنگتن را در وب‌سایت یورونیوز بخوانید🔽

تولید دوربین‌های حرارتی ویژه غربالگری بیماری کرونا در وزارت دفاع- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimوزارت دفاع موفق به تولید دوربین‌های حرارتی ویژه تعیین دمای بدن برای غربالگری بیماران کرونا شد. فوری تولید هم کردید؟ خسته نباشید ، حالا ماسک هم یک کاریش میکردید ، الکل هم گیر نمیاد ، 🎥 رونمایی از دوربین‌های حرارتی ویژه غربال بیماران کرونایی تولیدی در وزارت دفاع کرونا_را_شکست_میدهیم

جاوید رحمان: زندانیان سیاسی و دوتابعیتی باید بدون تبعیض آزاد شوند | DW | 10.03.2020گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران شیوع کرونا در ایران را نگران‌کننده و واکنش دولت و آزادی موقت ۷۰ هزار زندانی را دیرهنگام دانست. او گفت زندانیان سیاسی و دوتابعیتی باید بدون محدودیت و تبعیض موقتاً آزاد شوند. این گزارشگر گوسفند، راجع به تحریم‌ها و خشکیدن منابع جهت مقابله با کرونا، لال شده است یا چی؟ اینا برا فاطی تنبون نشد‼️😒 الان ۴۰ ساله دارن پول خرج اینجور چیزا میکنن و هیچ چیز تو ایران بهتر ک نشده، بدتر هم شده‼️ ب درد خودشون و جیبشون میخوره‼️ همین😐 در مورد كشتارهاي هند و يمن نظري نداشتند ؟ هيچي ؟

تعلل قوه قضاییه در اعطای مرخصی به زندانیان سیاسی و عقیدتی

همسر آیت‌الله محمد یزدی درگذشت- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimهمسر آیت‌الله_یزدی درگذشت همسر آیت‌الله شیخ محمد یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین و عضو فقهای شورای نگهبان صبح امروز بر اثر کهولت سن و ایست قلبی در منزل درگذشت نوبت خودش یعنی اینم کرونا گرفته

خبرگزاری تسنیم ، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه‌ای رئیس جمهور سوریه در گفت‌وگو با یک ویژه‌برنامه شبکه المیادین، روابط این کشور با ایران را «تاریخی» و «راهبردی» خواند.نظامیان آمریکایی بار دیگر مانع ورود سربازان روسیه به میادین نفتی در استان حسکه سوریه شدند.Aa در حالیکه نیروهای طرفدار بشار اسد در سوریه از نزدیک بودن پایان حضور شبه نظامیان در استان ادلب می‌گفتند، انجام دومین عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه در کمتر از چند ماه نشان داد، معادله پیچیده ادلب، به این سادگی‌ها قابل حل نیست.خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، پس از شیوع ویروس کرونا در کشور،  متخصصان متعهد صنعت دفاعی با تلاش شبانه‌روزی و تحقیقات مداوم موفق شدند از سرریز فن‌آوری‌های دفاعی دوربین‌های هوشمند حرارتی ویژه غربالگری بیماران ویروس کرونا ‌‌را تولید و پس از تست موفقیت‌آمیز در مراکز پر تردد و رفت و آمد نظیر فرودگاههای کشور ، به مرحله تولید انبوه برسانند و برابر اعلام نیاز‌ برای نصب در سایر اماکن و  مراکز  مورد نظر در تمام کشور توزیع خواهد شد.

 وی همچنین گفت که سوریه در مسایل سیاسی و نظامی خود با ایران و حزب‌الله لبنان، هماهنگی کامل و همیشگی دارد. شعبان تأکید کرد که اولویت ایران و روسیه در رابطه با تحولات سوریه، احترام به حاکمیت و استقلال این کشور است.03. وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به توافق به‌دست‌آمده روسیه و ترکیه بر سر آتش‌بس در ادلب موسوم به توافق مسکو اشاره کرد و آن را مکمل سوم توافق آستانه خواند. به این منظور با مهرزاد بروجردی ، رئیس دانشکده امور همگانی و بین‌المللی دانشگاه ویرجینیا تک واشنگتن گفتگو کردیم. مشاور سیاسی و رسانه‌ای اسد افزود: توافق مسکو مشمول بندهای محرمانه نیست.ک. این توافق بر ادامه مبارزه با تروریسم و آزادسازی مناطقی بیشتر مانند اریحا و جسر الشغور تأکید دارد..

وی با تأکید بر لزوم آزادسازی ادلب گفت: ادلب را آزاد خواهیم کرد و تروریسم را در سوریه شکست خواهیم داد و حاکمیت را در همه مناطق سوریه برقرار خواهیم کرد.پ. بعد از چندروز درگیری میان نیروهای حامی اسد و ترکیه در شمال سوریه، مسکو و آنکارا اعلام آتش‌بس کردند. شعبان تصریح کرد: آمریکا از گروه‌های تروریستی القاعده و داعش حمایت می‌کند، لذا اگر از جبهه النصره در سوریه حمایت کند، عجیب نیست. وی همچنین تأکید کرد که کشورهای عربی و اروپایی به‌تدریج به این درک می‎رسند که اردوغان خطری برای منطقه و جهان است. نیروهای آمریکا پیشتر نیز مانع ورود سربازان روسیه به میدان نفتی شهرستان گل‌آغی در استان حسکه شده بودند. مشاور رئیس جمهور سوریه درباره ساکنان منطقه شرق فرات گفت که ملت سوریه در شرق فرات با اشغالگران آمریکایی مبارزه می‌کند و دولت سوریه حامی این مقاومت است. سوریه با حمایت حامیانش تلاش دارد این گروه را به عقب براند اما ترکیه رد مقابل این اقدامات ایستادگی کرد. وی همچنین به دشواری جنگ ارتش سوریه در شرق فرات اشاره کرد و سختی آن را برابر با سختی نبرد ادلب خواند و گفت: هرچند ما در این جنگ به زمان نیاز داریم، ولی نیروهای آمریکایی را از سوریه اخراج خواهیم کرد. خودروهای نظامی روسیه که قصد داشتند از طریق بزرگراه ام-4 وارد به میدان نفتی در شرق شهرستان قامیشلی شوند، ناچار شدند مسیر خود را تغییر دهند.

انتهای پیام/+ .