مشاور بایدن: برنامه موشکی ایران باید پیش از توافق هسته‌ای مورد مذاکره قرار بگیرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 51%

مشاور بایدن: برنامه موشکی ایران باید پیش از توافق هسته‌ای مورد مذاکره قرار بگیرد العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سالیوان گفته است که دولت جدید آمریکا می‌خواهد با بازگشت به توافق هسته‌ای و مجبور کردن تهران به پیروی از مفاد توافق اولیه، ایران را محدود و تحت کنترل قرار بدهد.

بایدن پیشتر اعلام کرده بود در صورت التزام کامل ایران به تعهدات هستی خود، به توافق هسته‌ای باز خواهد گشت؛ توافقی که دولت ترامپ در سال 2018 به طور یکجانبه از آن خارج شده بود. قابل یادآوری است که ایران بر اساس توافق هسته‌ای برخی فعالیت‌های اتمی خود را در سال 2015 متوقف کرد اما در واکنش به خروج ایالات متحده از توافق مذکور در سال 2018 و اعمال تحریم‌های سختگیرانه از سوی دولت دونالد ترامپ، تهران به تدریج تعهدات اتمی خود را کاهش داد.

از هنگام خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای در سال 2018 نه تنها تحریم‌های تعلیق شده علیه تهران دوباره به اجرا گذاشته شدند بلکه اقتصاد ایران به دلیل تحریم صادرات نفت و بلوکه شدن منابع مالی در خارج از کشور، شاهد سقوط ارزش پول ملی و افزایش بی‌سابقه گرانی‌ها بوده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

آها ما چماق رو بذاریم زمین تا زمانی که شما کلاش بالای سرمون گرفتید؟ تا دکمه موشک ها رو به اسرائیل فشرده نشه هیچ کس جرئت حرف زدن درباره موشک های ما نخواهد داشت

یه اصطلاح تو ایران داریم شاید شنیده باشید؛ بیا بخورش🤣

یکی به این بنده خدا بگه واقعیت و ، این فکر می‌کنه واقعا یه کاره ای هست :))) tnxPOTUS4Soleimani

توهمات ناشی از بنگ ناب آمریکایی

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.