جرج فلوید, ناآرامی‌ها در آمریکا, عباس موسوی, محمدجواد ظریف, رابرت اوبراین

جرج فلوید, ناآرامی‌ها در آمریکا

مشاور امنیت ملی کاخ سفید ایران را به دخالت در ناآرامی‌های آمریکا متهم کرد | DW | 01.06.2020

مشاور امنیت ملی آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی ایران، چین، روسیه و زیمبابوه را به دخالت در ناآرامی‌های اخیر آمریکا متهم کرد. سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به رابرت اوبراین گفت: «کافر همه را به کیش خود پندارد.»

01/06/2020 02:39:00 ب.ظ

مشاور امنیت ملی آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی ایران، چین، روسیه و زیمبابوه را به دخالت در ناآرامی‌های اخیر آمریکا متهم کرد. سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به رابرت اوبراین گفت: «کافر همه را به کیش خود پندارد.»

مشاور امنیت ملی آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی ایران، چین، روسیه و زیمبابوه را به دخالت در ناآرامی‌های اخیر آمریکا متهم کرد. سخنگوی وزارت خارجه ایران در پاسخ به رابرت اوبراین گفت: «کافر همه را به کیش خود پندارد.»

رابرت سی.اوبراین در این مصاحبه در پاسخ به پرسشی درباره واکنش ایالات متحده به"دخالت" چین، روسیه و زیمبابوه در ناآرامی‌های اخیر آمریکا گفت: «بله، ایران هم مطمئنا در این موضوع فعال است. ما خیلی فشرده با متحدانمان روی این موضوع کار می‌کنیم. من تمام آخر هفته تلفنی با مشاوران امنیت ملی [در سایر کشورها] صحبت کردم. در روزهای آینده با آنها ملاقات خواهم کرد. این دموکراسی‌ها در کنار هم خواهند ماند.»

'موساد طرح چند حمله ایران به سفارت‌خانه‌های اسرائیل را خنثی کرده است' | DW | 07.07.2020 کرونا در ایران؛ مرگ بی‌سابقه ۲۰۰ نفر در یک شبانه روز، مردم 'تاوان' سنگینی برای 'موج تازه' می‌پردازند نماد نبرد با حجاب اجباری | DW | 07.07.2020

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنیدشنبه شب (۳۰ مه) مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه و عضو کمیته اطلاعات و امنیت سنا در حساب کاربری خود در توییتر از فعالیت‌های"بسیار فشرده" در شبکه‌های اجتماعی درباره اعتراضات اخیر در آمریکا نوشت و در این پیوند به حداقل سه کشور خارجی اشاره کرد: «آنها این اختلافات را به وجود نیاورده‌اند اما تحولات را به صورت فعال پیگیری و خشونت و درگیری را از جنبه‌های مختلف تبلیغ می‌کنند.»

رابرت سی. اوبراین در مصاحبه با ای‌بی‌سی این مسئله را کاملا تایید کرد و گفت که توییت‌هایی از طرف چین دیده که رضایت و خشنودی از ناآرامی‌ها در آمریکا را نشان می‌دهند. او سپس در کنار چین به ایران و زیمبابوه نیز اشاره کرد.او همچنین از ترامپ که این گونه توییت‌ها را سبب تشدید خشونت در آمریکا دانسته است، دفاع کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیداوبراین در پاسخ به این پرسش که آیا روسیه"همانطور که در گذشته فعالانه تلاش کرده به ناآرامی‌های نژادی در آمریکا دامن بزند"، سعی در تشدید ناآرامی‌ها دارد یا نه، گفت که ممکن است فعالیت‌هایی از سوی کاربران روسی در شبکه‌های اجتماعی صورت گیرد، اما تفاوت روسیه با چین در این مورد مشخص در این است که توییت‌های مشاهده‌شده مستقیما از سوی مقامات چینی نوشته می‌شوند.

روز شنبه ۱۰ خرداد سخنگوی وزارت امور خارجه چین توییت مورگان اورتاگس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره نگرانی دولت آمریکا درباره هنگ‌کنگ و قانون جدید چین را در حساب توییتری خود منتشر کرد و در این باره نوشت: «نمی‌تونم نفس بکشم».این جمله‌ای است که جرج فلوید و اریک  گارنر در آخرین لحظات زندگی‌شان بر زبان آوردند؛ دو مرد سیاه‌پوستی که در پی خشونت شدید پلیس در آمریکا کشته شدند.

هوآ چان‌یینگ سپس گزارش تلویزیونی شبکه روسی راشیا تودی درباره ناآرامی‌ها در آمریکا را در حساب توییری خود بازنشر کرد.در روز شنبه همچنین محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، درباره ناآرامی‌های آمریکا توییت کرد. ظریف عکسی از بیانیه مطبوعاتی مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در سال ۲۰۱۸ منتشر کرد درباره"ماجراجویی‌های" دولت ایران در سوریه، حمایت از حزب‌الله، حماس و حوثی‌های یمن و نیز حمایت تلویحی از اعتراضات مردم ایران علیه جمهوری اسلامی. ظریف به همراه عکس این بیانیه که برخی کلمات آن تغییر داده شده است، به انگلیسی توییت کرد: «مبارزه جهانی علیه نژادپرستی مدتهاست که به تاخیر افتاده است.»

عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران هم روز دوشنبه ۱۲ خرداد به سخنان مشاور امنیت ملی آمریکا واکنش نشان داد. او گفت: «کافر همه را به کیش خود پندارد.»موسوی در کنفرانس خبری هفتگی خود در این باره گفت: «کشوری که در امور داخلی کشورهای دیگر دخالت کرده و از بیان این دخالت ابایی ندارد، آمریکا است. این نوع اظهارات از شخصی مانند ترامپ بعید نیست. او در اداره آمریکا، اقتصاد این کشور و مقابله با کرونا شکست خورده و دولتی را به جا گذاشته که به شدت اهل تبعیض نژادی است.»

واکنش‌های بین‌المللی به ترور هشام الهاشمی در بغداد | DW | 07.07.2020 کرونا؛ پژوهشگران اسپانیایی کارآمدی ایمنی گله‌ای را زیر سوال بردند اوکراین: از ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری شکایت می‌کنیم | DW | 07.07.2020

سخنگوی وزارت خارجه ایران اتفاقات اخیر در آمریکا را"نتیجه سال‌ها سرکوب و خفه کردن صدای مردم و اتباع آمریکایی" دانست.او در عین حال هرگونه دخالت در امور داخلی آمریکا را رد کرد و گفت: «آمریکایی که مدعی حقوق بشر است و برخی مسائل را به رخ دیگر کشورها می‌کشد، وحشیانه‌ترین سرکوب‌ها را علیه شهروندان خود به‌ویژه رنگین‌پوستان انجام می‌دهد که موجب تاسف و ناراحتی همه است.»

در جریان ناآرامی‌های ایران در سال ۱۳۹۷ و ۹۸ مقامات جمهوری اسلامی همواره ایالات متحده را به دخالت در این اعتراضات متهم می‌کردند.جرج فلوید، شهروند سیاه‌پوست ۴۶ ساله آمریکایی، روز دوشنبه پنجم خرداد به دلیل خشونت بیش از حد نیروهای پلیس هنگام دستگیری جان باخت. یکی از چهار افسر پلیسی که در مرگ او دست داشت، بازداشت و به قتل غیر عمد متهم شده است. این افسر پلیس بی‌توجه به درخواست کمک فلوید که به زحمت می‌گفت نمی‌تواند نفس بکشد، زانوی خود را ۹ دقیقه روی گردن فلوید فشار داد.

فیلمی که توسط یک رهگذر از این صحنه ثبت شد، به سرعت در اینترنت پخش شد و خشم هزاران شهروند آمریکا را برانگیخت. اعتراض به این اقدام پلیس به خشونت کشیده شده و به مناطق مختلف آمریکا سرایت کرده است. ادامه مطلب: DW فارسی »

دمممون گرم تونستیم تو آمریکا دخالت کنیم چنانچه این اتهام درست هم باشد ، تازه متوجه میشوید که مزه دخالت در امور داخلی دیگر کشورها چیست . چه طرح های شیطانی و دسیسه ها و خرابکاری ها و دشمنی ها که شما به ایران و ایرانی روا داشتید . هر چه ازاین دست بدهید ، از دست دیگر خواهید گرفت . کم کم داره نصیحت‌های ۱ سال پیش جان بولتون به ترامپ نتایجش معلوم میشه همون موقع اگر آمریکا ایران و خاور میانه را درست میکرد وضع دنیا این نبود الان ! شاید حتی چین هم بفکر پخش ویروس در دنیا نمی افتاد.

اون ۳ تا اولی اوکی ولی خو زیمباوه این وسط چه تاثیری گذاشته؟! ادای جمهوری اسلامی رو در میاریا😁😁😁😁 اهان زمانی که اینها میگن اعتراضات ایران زیرسر امریکاست ، کافری وجود نداره پس اینکه میگن ایران ضعیف شده ، یا دروغه ، یا چاخانه؟! ایران ، اینقدر قدرتمند و بانفوذ شده که می تونه در مسائل آمریکا تا این حد نفوذ کنه ؟! اونم در بیش از ۵۰ ایالت که هر کدوم در حد یک کشوره ؟!

بدبخت ها دچار توهم توطئه شدن ، ایرانی زانوش و گذاشته رو گردن جرج فلوید؟ ایرانی داره تو خیابونای آمریکا راهپیمایی میکنه؟ اصلا اینترنت شهرای آشوب زده وصل ِ که کسی بخواد اینترنتی تحریک و شانتاژی بکنه، حرف مفت خرجی نداره که ، همه میتونن بزنن دقیقا انگار مموتی وآخوندها رهبری آمریکا بعهده گرفتند که اشتباهات خودشان را بدیگر دول متخاصم بیندازند حال اگر ایران وزیمبابوه که هردو برای درگرفتاری خودساخته اقتصادی اندرخم یک کوچه اند چه دخالتی می توانند بکنند زیمبابوه پول ملی نداره چجوری آمریکا ابرقدرت جهانه ؟

نعم إيران الفرس المجوس 😂 دشمن اول و آخر ایران امریکا ست . البته که کافر نیستیم ریدم تو سر در کشوری که زیمباوه تو نا آرامی هاش دخالت کنه آقا کار کار اینگیلیساس پاسخ از این بهتر نمیشه درسته فكاهى باين جالبيت نشنيده بودم😂😂زيمبابوى 🇿🇼 بقدرت جهانى مبدل شدهست😂😂و حتى در امور داخلى 🇺🇸مداخله ميكند😂😂😂 خوب اينو نگن، چى بگن ؟؟؟؟

🤣🤣🤣🤣🤣 زیمباوه دیگه کجای ماجرا بوده؟ نکته اونجا هم انقلابیون در راس کار هستند! دولت تروریست و بی کفایت دونالد ترامپ که دستخوش ناکامی های گوناگون مدیریتی است و کنترل اوضاع امنیتی و بهداشتی و اقتصادی درمانده شده،هنری ندارد جز اتهام زدن به این کشور و آن کشور و این نهاد و آن نهاد بین المللی! الان بايد بخنديم؟

زیمبابوه:))))) اگه ونزوئلا و کره شمالی هم میگفت تکمیل میشد... مسخره تر از این اتهام هم داریم🤣🤣🤣 اگر در قطب جنوب ۲ خرس قطبی دعوا کنند ،دست ایران داخل قضیه است Iran رژیم حاکم بر ایران خودرا مقایسه با تنها ابرقدرت جهان میداند.اگر مشاورامنییت ملی امریگا اسم کشوری را میبرد دلایل ومدارکی دارد مثل شما نیست زندانی را اینقدر شکنجه میکنید تا علیه خودش‌ شهادت دهد بعد اورا به جوخه اعدام میسپارید .سپاه قدس ومزدورا ن تروریست حقوق بگیرشما این امادگ

ديگه يك عمر ما متهم كريدم يبارم اينا🤣 دويچه وله هوارارى از جمهورى اسلامى ؟؟؟ افرين weiter so جواب خوبی داده😄

نشست جی۷؛ مرکل دعوت ترامپ برای سفر به آمریکا را نپذیرفت | DW | 30.05.2020رئيس جمهوری آمریکا معتقد است که پاندمی کرونا مهار شده و سران کشورهای شرکت‌کننده در نشست جی۷ را به آمریکا دعوت کرده است. صدراعظم آلمان این دعوت را به دلیل شرایط عمومی پاندمی کرونا رد کرده و به آمریکا پرواز نخواهد کرد. خوش به حال مردم بزرگ آلمان که یه همچین صدراعظمی داره... دمکرات‌ها و مهرهای ابلهشان در سراسر دنیا طبق معمول با رفتار بچگانه سعی در نپذیرفتن واقعیت دارند.مرکل باید با ترسش روبرو بشه و قبول کنه ترامپ رئیس جمهوره و قرار نیست جایی بره یا غیب بشه. به تخم پرزیدنت ترامپ 🤣🤣🤣

موسوی: دنیا صدای مظلومیت مردم آمریکا را شنیده است/ با افغانستان به توافقاتی دست یافتیمسخنگوی وزارت خارجه خطاب به مردم آمریکا: *دنیا صدای مظلومیت شما را شنیده و کنار شما ایستاده است *رژیم آمریکا خشونت و قلدری را همزمان در داخل و خارج از ایالات متحده دنبال می‌کند *خشونت‌ها علیه مردم خود را متوقف کنید و بگذارید آن‌ها نفس بکشند 😄😄خیلی با نمکیم کیرم وسط پیشونیت برای نشونیت امام زمان در روح جورج فلوید تجلی پیدا کرد. البته امام حسین هم با اون بود. همه دنبال سکس بودند به این خاطر یکدفعه با هم اومدن انتقام کاندوم و پورن را از زینب سلیمانی ها بگیرن 🤣🤣🤣

شمار قربانیان کووید-19 در آمریکا به 105 هزار و 611 تن رسیدشمار قربانیان کووید-19 در آمریکا به 105 هزار و 611 تن رسید

تهدید به استفاده از ارتش برای فرونشاندن اعتراضات در آمریکا | DW | 30.05.2020تظاهرات در اعتراض به کشته شدن جورج فلوید در آمریکا رو به افزایش است. تاکنون دو نفر به ضرب گلوله کشته شده‌اند. رئیس جمهور ترامپ تهدید کرد که ارتش در حال آماده باش است. گفته می‌شود که علت مرگ فلوید خفگی نبوده است. الان آمریکا🇺🇸 را کدام کشور بابت نقض حقوق بشر تحریم می‌کند؟!🤔آن هم از آن نوع تحریمی که به ضرر مردم و پیشرفت کشور باشد و نه تحریم آن پلیس👮‍♂️ یا حداکثر آن اداره پلیسی که چنین اتفاقاتی در آن افتاده! یعنی مثلاً تحریم استفاده از سیستم پرداخت بین‌المللی (Visa card, PayPal) و نظایر آن!🤣 سکته قلبی قبل از خفگی. آمریکا یگان ویژه سپاه نداره بزنه مردمو تیکه پاره کنه؟

اعتراضات به کشته شدن جورج فلوید در آمریکا ادامه دارداعتراضات به کشته شدن یک شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس این کشور شب گذشته نیز ادامه یافت. - خبرگزاری آناتولی

تظاهرات در آمریکا؛ خودروی پلیس به میان جمعیت رفتدر تصاویری که از تجمع اعتراضی شهروندان نیویورکی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، مردم به سوی دو خودروی پلیس بطری و آشغال پرتاب می‌کنند و یکی از این خودروها نیز به سمت جمعیت شتاب می‌گیرد. به داخل جمعیت رفت چقدر لطیف! حالا اگه ایران بود می نوشتین مردم را زیر گرفت ؛ لعنت ابدی بر شما نه نه مگر پلیس امریکا کسیو زیر میگیره!!!!! نویسنده فارسی زبان عزیز. به میان جمعیت نرفت،جمعیت را شوت کرد. بخدا یه لقمه نونی ک تیر میکنن جلوت ارزششو نداره م شرافتتو بفروشی