مشاجره نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا بر سر کشتی حامل پناهجویان

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مشاجره میان ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا با سایر وزیران کابینه برسر یک کشتی خیریه اسپانیایی که به همراه ۱۴۷ پناهجو در جنوب ایتالیا لنگر انداخته، شدت گرفته است. جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، از آقای سالوینی به دلیل نگه داشتن پناهجویان در خارج از بنادر ایتالیا انتقاد کرده است.

مشاجره میان ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا با سایر وزیران کابینه برسر یک کشتی خیریه اسپانیایی که به همراه ۱۴۷ پناهجو در جنوب ایتالیا لنگر انداخته، شدت گرفته است.جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، آقای سالوینی را به دلیل نگه داشتن پناهجویان در خارج از بنادر ایتالیا،"انسانی فاقد وفاداری با نگاهی تک بعدی" خواند.

دو تن از وزرای کابینه از اجرای دستورات آقای سالوینی مبنی برممنوعیت ورود این کشتی به جزیره لامپدوسا خودداری کردند. جزیره لامپدوسا از مدت‌ها پیش محلی برای اسکان پناهجویان آفریقایی شده که به خاطر فقر و خشونت، کشورهایشان را ترک کرده‌اند. پس از لنگر انداختن این کشتی اسپانیایی در لامپدوسا، ۱۳ پناهجو به این جزیره منتقل شدند که سه نفر از آن‌ها نیازمند مراقبت‌های پزشکی فوری بودند. به چند نفردیگر هم به"دلایل روانی روحی" اجازه ورود به این جزیره داده شد.

سازمان خیریه‌ای که این کشتی به آن تعلق دارد در توییتی گفته که همه پناهجویان این کشتی به دلایل بشردوستانه فورا باید از این کشتی پیاده شوند.نخست وزیر ایتالیا گفته که شش کشور اتحادیه اروپا"آماده استقبال ازپناهجویان هستند".ماتئو سالوینی در واکنش به نخست وزیر ایتالیا گفته که سیاست"بستن بنادر" به روی پناهجویان کارساز بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران کشمیر؛ نخست وزیر هند وعده بازگشت 'شکوهمندی گذشته' را به کشمیر دادنارندرا مودی، نخست وزیر هند، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد. آقای مودی که در روز استقلال هند سخن می‌گفت با اشاره به این که کشمیر 'نقشی مهم در توسعه هند دارد، افزود که این تصمیم او 'شکوهمندی گذشته' را به این منطقه بازمی‌گرداند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اعتراض قطر به اظهارات یک وزیر اسرائیلی درباره مسجدالاقصی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

وزیر ورزش با استعفای عرب موافقت کرد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ترکیه: اظهارات وزیر امنیت عمومی اسرائیل درباره تغییر وضعیت مسجدالاقصی را هرگز نمی پذیریمترکیه: اظهارات وزیر امنیت عمومی اسرائیل درباره تغییر وضعیت مسجدالاقصی را هرگز نمی پذیریم
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

برکناری معاون وزیر کشور قرقیزستان
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دولت چه زمانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به مجلس معرفی می‌کند؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimدولت چه زمانی وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش را به مجلس معرفی می‌کند؟ واعظی : *مطالعات روی گزینه‌های آموزش و پرورش را شروع کرده‌ایم *پس از رایزنی‌های به ۵ الی ۶ گزینه رسیده‌ایم *امیدوارم در نیمه اول شهریور گزینه مورد نظر به مجلس معرفی شود
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »