مشاجره نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا بر سر کشتی حامل پناهجویان

25/05/1398 11:52 ق.ظ

مشاجره میان ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا با سایر وزیران کابینه برسر یک کشتی خیریه اسپانیایی که به همراه ۱۴۷ پناهجو در جنوب ایتالیا لنگر انداخته، شدت گرفته است. جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، از آقای سالوینی به دلیل نگه داشتن پناهجویان در خارج از بنادر ایتالیا انتقاد کرده است.

مشاجره میان ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا با سایر وزیران کابینه برسر یک کشتی خیریه اسپانیایی که به همراه ۱۴۷ پناهجو در جنوب ایتالیا لنگر انداخته، شدت گرفته است. جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، از آقای سالوینی به دلیل نگه داشتن پناهجویان در خارج از بنادر ایتالیا انتقاد کرده است. مشاجره میان ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا با سایر وزیران کابینه برسر یک کشتی خیریه اسپانیایی که به همراه ۱۴۷ پناهجو در جنوب ایتالیا لنگر انداخته، شدت گرفته است. این پناهجویان از دو هفته پیش، پس از نجات در آب‌های لیبی در این کشتی به سر می‌برند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، آقای سالوینی را به دلیل نگه داشتن پناهجویان در خارج از بنادر ایتالیا،"انسانی فاقد وفاداری با نگاهی تک بعدی" خواند. دو تن از وزرای کابینه از اجرای دستورات آقای سالوینی مبنی برممنوعیت ورود این کشتی به جزیره لامپدوسا خودداری کردند.

جزیره لامپدوسا از مدت‌ها پیش محلی برای اسکان پناهجویان آفریقایی شده که به خاطر فقر و خشونت، کشورهایشان را ترک کرده‌اند. پس از لنگر انداختن این کشتی اسپانیایی در لامپدوسا، ۱۳ پناهجو به این جزیره منتقل شدند که سه نفر از آن‌ها نیازمند مراقبت‌های پزشکی فوری بودند. به چند نفردیگر هم به"دلایل روانی روحی" اجازه ورود به این جزیره داده شد. headtopics.com

سازمان خیریه‌ای که این کشتی به آن تعلق دارد در توییتی گفته که همه پناهجویان این کشتی به دلایل بشردوستانه فورا باید از این کشتی پیاده شوند.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

بحران کشمیر؛ نخست وزیر هند وعده بازگشت 'شکوهمندی گذشته' را به کشمیر دادنارندرا مودی، نخست وزیر هند، به شدت از تصمیمش در مورد لغو امتیازات ویژه منطقه مسلمان نشین کشمیر تحت کنترل این کشور دفاع کرد. آقای مودی که در روز استقلال هند سخن می‌گفت با اشاره به این که کشمیر 'نقشی مهم در توسعه هند دارد، افزود که این تصمیم او 'شکوهمندی گذشته' را به این منطقه بازمی‌گرداند.

اعتراض قطر به اظهارات یک وزیر اسرائیلی درباره مسجدالاقصی

وزیر ورزش با استعفای عرب موافقت کرد

ترکیه: اظهارات وزیر امنیت عمومی اسرائیل درباره تغییر وضعیت مسجدالاقصی را هرگز نمی پذیریمترکیه: اظهارات وزیر امنیت عمومی اسرائیل درباره تغییر وضعیت مسجدالاقصی را هرگز نمی پذیریم

برکناری معاون وزیر کشور قرقیزستان

دولت چه زمانی وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به مجلس معرفی می‌کند؟- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimدولت چه زمانی وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش را به مجلس معرفی می‌کند؟ واعظی : *مطالعات روی گزینه‌های آموزش و پرورش را شروع کرده‌ایم *پس از رایزنی‌های به ۵ الی ۶ گزینه رسیده‌ایم *امیدوارم در نیمه اول شهریور گزینه مورد نظر به مجلس معرفی شود

پناهجویان از دو هفته پیش، پس از نجات در آب‌های لیبی در این کشتی هستند

مشاجره میان ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا با سایر وزیران کابینه برسر یک کشتی خیریه اسپانیایی که به همراه ۱۴۷ پناهجو در جنوب ایتالیا لنگر انداخته، شدت گرفته است.

این پناهجویان از دو هفته پیش، پس از نجات در آب‌های لیبی در این کشتی به سر می‌برند.

جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا، آقای سالوینی را به دلیل نگه داشتن پناهجویان در خارج از بنادر ایتالیا،"انسانی فاقد وفاداری با نگاهی تک بعدی" خواند.

دو تن از وزرای کابینه از اجرای دستورات آقای سالوینی مبنی برممنوعیت ورود این کشتی به جزیره لامپدوسا خودداری کردند.

جزیره لامپدوسا از مدت‌ها پیش محلی برای اسکان پناهجویان آفریقایی شده که به خاطر فقر و خشونت، کشورهایشان را ترک کرده‌اند.

پس از لنگر انداختن این کشتی اسپانیایی در لامپدوسا، ۱۳ پناهجو به این جزیره منتقل شدند که سه نفر از آن‌ها نیازمند مراقبت‌های پزشکی فوری بودند. به چند نفردیگر هم به"دلایل روانی روحی" اجازه ورود به این جزیره داده شد.

سازمان خیریه‌ای که این کشتی به آن تعلق دارد در توییتی گفته که همه پناهجویان این کشتی به دلایل بشردوستانه فورا باید از این کشتی پیاده شوند.

سازمان خیریه اسپانیایی از اکتبر ۲۰۱۵ شمار زیادی مهاجر را در آبهای مدیترانه نجات داده است.

نخست وزیر ایتالیا گفته که شش کشور اتحادیه اروپا"آماده استقبال ازپناهجویان هستند".

به گفته آقای کونته این کشورها فرانسه، آلمان، رومانی، پرتغال، اسپانیا و لوگزامبورگ هستند.

ماتئو سالوینی در واکنش به نخست وزیر ایتالیا گفته که سیاست"بستن بنادر" به روی پناهجویان کارساز بوده است.