مشارکت 41 درصدی در انتخابات پارلمانی لبنان- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

26/02/1401 04:41 ق.ظ

وزیر کشور لبنان: میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی این کشور حدود ۴۱ درصد است پیش از این نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان اعلام کرده بود میانگین مشارکت در انتخابات از مرز ۵۰ درصد گذشته است LebanonElections2022

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید پیش از این نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان که همزمان با اعلام پایان رای گیری به ساختمان وزارت کشور آمده بود به خبرنگاران گفت: میانگین مشارکت در انتخابات از مرز 50 درصد گذشته است.

وی افزود: امیدوارم نتیجه انتخابات مجلسی جدیدی را به وجود آورد که بتواند لبنان را از بحران فعلی نجات دهد.

نخست وزیر لبنان گفت: از وزیر کشور خواستم از تمامی رای دهندگانی که در داخل حوزه های رای گیری هستند، رای گیری صورت بپذیرد. روز یکشنبه 15 مه 2022 برابر با 25 اردیبهشت 1401 مردم لبنان برای مشارکت در انتخابات پارلمانی پای صندوق‌های رأی رفتند تا سرنوشت سیاسی کشور خود را برای 4 سال آینده تعیین کنند.

مرحله اول این انتخابات در روزهای 6 تا 8 مه (16 تا 18 اردیبهشت) برای لبنانی‌های مقیم خارج برگزار شد و طبق آخرین آمار 60 درصد از واجدین شرایط پای صندوق رفتند. در مجموع 103 لیست برای ورود به پارلمان لبنان با یکدیگر رقابت کردند، این در حالی است که در انتخابات سال 2018 تنها 77 لیست حضور داشتند. headtopics.com

این دوره از انتخابات لبنان طبق قانون «نسبیت» برگزار می‌گردد که در سال 2017 تصویب شده است و در انتخابات 2018 نیز اعمال گردید.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

آغاز رای گیری انتخابات پارلمانی در لبنانآغاز رای گیری انتخابات پارلمانی در لبنان به گزارش خبرنگار آناتولی از بیروت، انتخابات سراسری پارلمانی لبنان در راس ساعت 7 امروز یکشنبه به وقت محلی در 15 حوزه انتخاباتی این کشور آغاز شد.

انتخابات پارلمانی در لبنان؛ مردم امیدوار به تغییرانتخابات پارلمانی در لبنان؛ مردم امیدوار به تغییر رای دهندگانی لبنانی که برای شرکت در انتخابات سراسری این کشور که از صبح امروز پای صندوقهای رای رفته‌اند، در مصاحبه با خبرنگار آناتولی اظهار داشتند که برای حل مشکلات مزمن کشور و تغییرات اساسی رای داده‌اند.

انتخابات ریاست جمهوری در سومالی به دور دوم کشیده شد

زاغری در دیدار با نخست‌وزیر بریتانیا: به‌دلیل اشتباه تو سال‌ها در زندان بودمنازنین زاغری راتلکیف، زندانی سابق دوتابعیتی ایرانی – بریتانیایی، پس از خروج از ایران و در اولین دیدار با بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، او را عامل اینهم سندی دیگر که زاغری هیچ ربطی به MI6 روباه پیر نداره! عجب پتیاره ای هستش! خودش رفته کشور خودش بعد از اعلام پناهندگی گرفتنش بعد رشوه دادن ولش کردن الان طلبکاره! این آحمق زاغری گوه خورده که ایران رفته بود و حالا شکایت دارد حکومت بریتانیا پول زیاد به آخوند های کودکش رشوت داده است بخاطر آزادی این آحمق

خیزش گرد و خاک در برخی نقاط کشور/ رگبار و رعد و برق در نیمه شمالیخیزش گرد و خاک در برخی نقاط کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک، رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها خبر داد.

همان اندازه که در مذاکرات جدی هستیم، در عدم اعتماد به دشمن هم مصممیمعلی باقری: *جمهوری اسلامی ایران به همان اندازه که در مذاکرات جدی است، در عدم اعتماد به دشمن نیز مصمم است *کشورهای تحت تحریم به‌ دنبال دریافت 'دانش خنثی‌سازی تحریم' از ایران هستند جون مادرتون دانش خنثی کردن تحریم رو هیچ جوره به آمریکا ندین تا دلارش از ۳۰ هزار تومن هم بالاتر بره👌🏻 zrt Shttttt 😂😂😂😂😂

به نقل از العهد، «بسام مولوی» وزیر کشور لبنان گفت که میزان مشارکت در انتخابات پارلمانی این کشور حدود 41 درصد است.

پیش از این نجیب میقاتی نخست وزیر لبنان که همزمان با اعلام پایان رای گیری به ساختمان وزارت کشور آمده بود به خبرنگاران گفت: میانگین مشارکت در انتخابات از مرز 50 درصد گذشته است.

وی افزود: امیدوارم نتیجه انتخابات مجلسی جدیدی را به وجود آورد که بتواند لبنان را از بحران فعلی نجات دهد.

نخست وزیر لبنان گفت: از وزیر کشور خواستم از تمامی رای دهندگانی که در داخل حوزه های رای گیری هستند، رای گیری صورت بپذیرد.

روز یکشنبه 15 مه 2022 برابر با 25 اردیبهشت 1401 مردم لبنان برای مشارکت در انتخابات پارلمانی پای صندوق‌های رأی رفتند تا سرنوشت سیاسی کشور خود را برای 4 سال آینده تعیین کنند.

مرحله اول این انتخابات در روزهای 6 تا 8 مه (16 تا 18 اردیبهشت) برای لبنانی‌های مقیم خارج برگزار شد و طبق آخرین آمار 60 درصد از واجدین شرایط پای صندوق رفتند.

در مجموع 103 لیست برای ورود به پارلمان لبنان با یکدیگر رقابت کردند، این در حالی است که در انتخابات سال 2018 تنها 77 لیست حضور داشتند.

این دوره از انتخابات لبنان طبق قانون «نسبیت» برگزار می‌گردد که در سال 2017 تصویب شده است و در انتخابات 2018 نیز اعمال گردید.

قانون نسبیت به این معنا است که هر گروه و حزبی در حوزه انتخابی خود به‌اندازه درصد آرای خود در پارلمان نماینده داشته باشد، ولو اینکه جزو لیست‌های پیشتاز در آن حوزه نباشد. البته هر لیست برای داشتن حداقل یک کرسی در پارلمان باید تعداد آرای کسب‌شده‌اش بالاتر از عددی باشد که حاصل تقسیم تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات بر تعداد کرسی‌های آن حوزه انتخابی است.