مسی بالاخره رفتنی شد؛ بارسلونا از لالیگا شاکی‌ است - BBC News فارسی

06/08/2021 12:40:00 ق.ظ

مسی بالاخره رفتنی شد؛ بارسلونا از لالیگا شاکی‌ است

مسی بالاخره رفتنی شد؛ بارسلونا از لالیگا شاکی‌ است

لیونل مسی، ستاره تیم فوتبال بارسلونا بعد از گذشت بیش از دو دهه از این تیم خداحافظی می‌کند. دلیل جدایی مسی از تیم بارسلون، اختلافات مالی عنوان شده است.

۲ ساعت پیشEPAتوضیح تصویر،لیونل مسی، بعد از ۲۱ سال و به ثمر رساندن ۶۷۲ گل از بارسلونا جدا می‌شودلیونل مسی، ستاره تیم فوتبال بارسلونا بعد از گذشت بیش از دو دهه از این تیم خداحافظی می‌کند.دلیل جدایی مسی از تیم بارسلون، اختلافات مالی عنوان شده است.این فوتبالیست ۳۴ ساله آرژانتینی از اول ماه ژوئیه که موعد قراردادش با بارسلونا به پایان رسیده به عنوان بازیکن آزاد شناخته می‌شود.

باشگاه در بیانیه‌ای که هنگام اعلام خبر جدایی مسی منتشر کرده، نوشته است: «هر دو طرف عمیقا متاسفند که خواسته‌های این بازیکن و باشگاه به نتیجه نمی‌رسد.»بارسلونا می‌گوید که مسی، خواهان تمدید حضور ۲۱ ساله‌اش در این باشگاه است اما لالیگا مانع اصلی بر سر این کار شده است.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »

دوازدهمین روز اعتراضات در ایران؛ شمار هشتگ‌های مهسا امینی از ۱۳۰ میلیون عبور کرد

دور جدید اعتراضات مردمی در ایران که از ۲۵ شهریور با کشته شدن مهسا امینی، شهروند ایرانی ساکن سقز در اثر ضرب و شتم مأموران گشت ارشاد تهران آغاز شد، وارد دوازدهمین روز خود شده است. ادامه مطلب >>

لیونل مسی، ستاره فوتبال جهان از بارسلونا جدا می‌شوداسطوره آرژانتینی پس از ۱۷ سال و کسب ۶ توپ طلا با پیراهن آبی و اناری‌ها از این باشگاه اسپانیایی جدا می‌شود.

شنتوپ: بیشترین آسیب از بحران مهاجرت افغان‌ها متوجه ایران و ترکیه استرئیس مجلس ترکیه گفت که ایران و ترکیه از بحران مهاجرت افغان‌ها بیشتر از هر کشور دیگری متاثر می‌شوند. - خبرگزاری آناتولی

احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اندمدیر سلامت دانشگاه تربیت مدرس به ایلنا خبر داد: احتمال آغاز واکسیناسیون دانشجویان تحصیلات تکمیلی‌ از هفته آینده/ تاکنون ۳۳۶ نفر از اساتید واکسینه شده‌اند

فعالیت‌های USAID در فلسطین پس از 3 سال توقف از سرگرفته شد

چمران: دیشب برای من از جنگ هم بدتر بود، عده ای را تهدید کردند/سلیمانی: برخی دوستان از اول رایشان این نبود/ باید شفافیت را از خودمان شروع کنیمدر حاشیه انتخاب شهردار تهران مطرح شد؛ چمران: دیشب برای من از جنگ هم بدتر بود، عده ای را تهدید کردند/سلیمانی: برخی دوستان از اول رایشان این نبود/ باید شفافیت را از خودمان شروع کنیم

«عفو بین‌الملل» از اعدام مخفیانه یک کودک‌-مجرم در ایران خبر داد«عفو بین‌الملل»، با انتشار اطلاعیه‌ای خبر داد که حکم اعدام سجاد سنجری، کودک-مجرم، در زندان دیزل آباد کرمانشاه اجرا شد. او ده سال پیش در 15 سالگی، از بابت

مسی بالاخره رفتنی شد؛ بارسلونا از لالیگا شاکی‌ است ۲ ساعت پیش EPA توضیح تصویر، لیونل مسی، بعد از ۲۱ سال و به ثمر رساندن ۶۷۲ گل از بارسلونا جدا می‌شود لیونل مسی، ستاره تیم فوتبال بارسلونا بعد از گذشت بیش از دو دهه از این تیم خداحافظی می‌کند.Aa لیونل مسی، ستاره فوتبال جهان و بارسلونا پس از ۱۷ سال بازی مستمر از این باشگاه اسپانیایی جدا می‌شود.رئیس مجلس ترکیه گفت که ایران و ترکیه از بحران مهاجرت افغان‌ها بیشتر از هر کشور دیگری متاثر می‌شوند.«محمدرضا رئوفی» مدیر سلامت و بهداشت دانشگاه تربیت مدرس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره روند واکسیناسیون اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی این دانشگاه توضیح داد: واکسیناسیون اساتید، کارکنان و کارمندان دانشگاه تربیت مدرس از روز ۱۱ مرداد ماه آغاز شده است و این روند تا امروز چهارشنبه ۱۳ مرداد ماه ادامه دارد.

دلیل جدایی مسی از تیم بارسلون، اختلافات مالی عنوان شده است. این فوتبالیست ۳۴ ساله آرژانتینی از اول ماه ژوئیه که موعد قراردادش با بارسلونا به پایان رسیده به عنوان بازیکن آزاد شناخته می‌شود. جایی که باشگاه بارسلونای اسپانیا در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد با توافقی دو طرفه میان باشگاه و لیونل مسی، اسطوره فراموش نشدنی این باشگاه از بارسلونا جدا می‌شود. باشگاه در بیانیه‌ای که هنگام اعلام خبر جدایی مسی منتشر کرده، نوشته است: «هر دو طرف عمیقا متاسفند که خواسته‌های این بازیکن و باشگاه به نتیجه نمی‌رسد.2021 تهران/خبرگزاری آناتولی مصطفی شنتوپ رئیس مجلس ترکیه که به تهران سفر کرده، در دیدار با محمد باقر قالیباف همتای ایرانی خود درباره وضعیت افغانستان گفت: ایران و ترکیه از بحران مهاجرت افغان‌ها بیشتر از هر کشور دیگری متاثر می‌شوند.» بارسلونا می‌گوید که مسی، خواهان تمدید حضور ۲۱ ساله‌اش در این باشگاه است اما لالیگا مانع اصلی بر سر این کار شده است. لیونل مسی حتی حاضر شده بود به دلیل محدودیت‌های مالی که لالیگا برای باشگاه‌های اسپانیایی وضع کرده است میزان حقوق خود را به نصف کاهش دهد، با این حال در بیانیه منتشره از سوی باشگاه بارسلونا آمده که این محدودیت‌ها دست باشگاه را برای تمدید قرارداد کاپیتان خود بسته است و بارسلونا نمی‌تواند مقررات و موانعی که از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال اسپانیا و اتحادیه فوتبال این کشور وضع شده را رعایت کند. مسی و باشگاه قراردادری برای ادامه همکاری تا سال ۲۰۲۶ آماده کرده بودند اما لالیگا (لیگ برتر فوتبال اسپانیا) از آنها خواسته بود از میزان دستمزدها بکاهند. ما تلاش می‌کنیم که بتوانیم در اولین فرصت روند واکسیناسیون دانشجویان را هم انجام دهیم.

مسی پذیرفته بود که از دستمزدش کاسته شود اما برای اینکه بارسلونا بتواند هزینه‌های او را بپردازد باید بازیکنان دیگری را می‌فروخت. با وجود این درخواست مسی، باشگاه با این تصمیم مخالفت کرد و به این بازیکن اجازه خروج از باشگاه را نداد. وی درباره تحولات اخیر افغانستان و موج مهاجرت اتباع این کشور نیز گفت: عدم ثبات سیاسی و بحران مهاجرت در افغانستان مساله مشترک کشورهای اسلامی است. در بیانیه بارسلونا، ضمن اعلام خبر خداحافظی مسی از این باشگاه آمده است که دلیل جدایی «موانع مالی و ساختاری [لالیگا] است». تیم‌های بزرگ اسپانیا، بارسلونا و رئال مادرید، مدت‌هاست که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. لاپورتا همچنین مذاکرات خوبی را با مسی برای تمدید قرارداد انجام داد و حتی گمانه‌های بسیاری در خصوص نزدیک بودن اعلام رسمی تمدید توافق لیونل مسی منتشر شده بود. لالیگا هم برای هزینه قرارداد بازیکنان تیم‌های بزرگ سقف تعیین کرده است. رئیس مجلس ترکیه در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت روابط پارلمانی، اظهار کرد: گروه تروریستی پ. تمدید قراردادها یا خرید بازیکنان جدید به رعایت توازن مالی باشگاه‌ها مشروط شده است. در بخشی از بیانیه باشگاه بارسلونا آمده است: «با وجود اینکه بین باشگاه بارسلونا و لیونل مسی به توافق رسیده بودیم، به دلیل موانع اقتصادی و ساختاری حاکم بر لالیگا نمی‌توان این قرارداد را رسمی کرد. وی در پاسخ به این سوال که اگر دانشجو با کارت دانشجویی به مراکز دیگر برود می‌تواند واکسن بزند؟ گفت: در صورتی که اطلاع‌رسانی عمومی شود که دانشجویان می‌توانند واکسن بزنند، آن‌ها می‌توانند با مراجعه به مراکز بهداشت واکسینه شوند.

باشگاه، برای مسی آرزوی بهترین‌ها در زندگی حرفه‌ای و شخصی‌اش داشته و از او بابت افتخارآفرینی‌هایش تشکر کرده است. منبع تصویر، Reuters مسی، ۶۷۲ گل برای بارسلونا به ثمر رسانده است. باشگاه بارسلونا از صمیم قلب از بازیکنی که در رشد این باشگاه نقش داشته تشکر می‌کند و برای او بهترین‌ها را در زندگی شخصی و حرفه‌ای آرزو می‌کند. به همین دلیل نیز همکاری دو کشور در زمینه مبارزه با تروریسم نیز باید گسترش یابد. ۱۰ بار با این تیم به قهرمانی لالیگا دست یافته است. چهار بار جام قهرمانان اروپا را تصاحب کرده است. حضور پپ گواردیولا در منچسترسیتی یکی از مولفه‌هایی است که می‌تواند احتمال حضور این ستاره آرژانیتی را در ورزشگاه اتحاد تقویت کند. چهار بار قهرمان «کوپا دل ری» شده است و شش بار توپ طلا را کسب کرده که این آخری در جهان بی‌همتا است..برخی درخواست واکسن برکت را داشتند روز اول تمایل به سمت واکسن سینوفارم و برکت بود، اما روز دوم تمایل به آسترزنکا بیشتر شد.

فعلا تیم‌هایی که ممکن است مسی را به کار بگیرند، تیم‌های «پاری سن ژرمن» از فرانسه، «منچستر سیتی» از انگلیس و یکی از تیم‌های لیگ آمریکا هستند. لیونل مسی AP Photo لیونل مسی ۷۷۸ بار با پیراهن بارسلونا به میدان رفت و ۶۷۲ گل برای این تیم به ثمر رساند. اما احتمالا مدیران باشگاه‌های دیگر هم آرزوی به کار گیری این فوتبالیست افسانه‌ای را دارند. مسی، ۱۳ ساله بود که از آرژانتین به اسپانیا رفت و در آکادمی فوتبال وارد شد. این ستاره آرژانتینی همچنین موفق شد ۳۴ جام با پیراهن آبی و اناری‌ها کسب کند. در سال ۲۰۰۴ وقتی که شانزده سال سن داشت برای اولین بار در تیم بزرگسالان بارسلونا بازی کرد. ۷۷۸ بار برای بارسلونا به زمین رفت و ۱۲۰ گل در جام قهرمانان اروپا به ثمر رساند. بازیکنی که ۶ بار توانسته توپ طلا را به خود اختصاص دهد و بسیاری او را بهترین بازیکن تاریخ فوتبال می‌دانند.

و فعلا با ۴۷۴ گل، بیشترین گل را در لالیگا به ثبت رسانده است. شش بار هم موفق به کسب کفش طلایی اروپا شد که به بهترین بازیکنان تیم‌های اروپایی داده می‌شود. موضوعات مرتبط .