مسیحیت انجیلی و برزیل؛ مذهبی که‌ در تیم ملی گسترش یافته است - BBC News فارسی

15/01/1401 08:35:00 ق.ظ

مسیحیت انجیلی و برزیل؛ مذهبی که‌ در تیم ملی گسترش یافته است

روز دربی در بلو هوریزونته بود، اما برای ژائو لیته، دروازه‌بان اتلتیکو مینیرو، فرقی نمی‌کرد زیرا معتقد بود عیسی مسیح مأموریت دیگری به او محول کرده است؛ انتشار کلام خدا در میان بازیکنان فوتبال. در سال ۲۰۱۰ لوسیو در مصاحبه‌ای گفت: "در زمان استراحت، بازیکنان آزاد بودند هر کاری دوست داشتند انجام دهند، اما برای من، بهترین زمان برای عبادت بود.

در این اوقات سعی می‌کردیم افکار مثبت خود را تقویت کنیم تا بتوانیم با فشار بسیاری که در بازی‌ها تحمل می‌کردیم، مقابله کنیم."

در سال ۲۰۰۹، پس از قهرمانی برزیل در جام کنفدراسیون‌ها در آفریقای جنوبی، لوسیو و سایر بازیکنان پیراهن‌های سفیدی با شعارهای مذهبی مانند "من خدا را دوست دارم" و "من به عیسی تعلق دارم" به تن کردند. مقام‌ها گفتند که پیراهن‌ها را فوراً درآورند، اما لوسیو مقاومت کرد و در حالی که جام را بلند می‌کرد، پیراهن سفیدش را به دور کمرش بسته بود. فدراسیون فوتبال دانمارک علناً از این حرکت شکایت کرد و نامه هشدارآمیزی از سوی فیفا که مطابق قوانینش "اظهارات سیاسی، مذهبی یا شخصی" ممنوع است، به برزیل ارسال شد.

سال بعد، صداهایی از داخل برزیل بلند شد و تأثیر مسیحیت انجیلی بر ساختار تیم ملی را زیر سوال برد. برای مثال، فشار بسیاری برای دعوت رونالدینیو به جام جهانی ۲۰۱۰ بود. او در آن زمان برای آث میلان بازی می‌کرد. مجله ای‌اس‌پی‌ان روی جلدش نوشت: او دعوت نخواهد شد، زیرا "برای بازی در سلسائو (لقب تیم برزیل)، فوتبال کافی نیست.

ادامه مطلب:
BBC Persian Sport »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

سفیر روسیه در لندن: تسلیحات بریتانیا در اوکراین را هدف قرار می‌دهیممسکو با اشاره به کمک‌های نظامی کشورهای غربی به‌ویژه بریتانیا به اوکراین گفت، هدف قرار دادن این تسلیحات برای روسیه مشروعیت قانونی دارد.آندره کارلین، سفیر بیشرف مردم عادی میکشی. حرمزاده مردم عادی چرا

اسکوچیچ: می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم/ بازی در قطر مثل بازی در آزادی استاسکوچیچ: *می‌توانیم انگلیس را شکست دهیم پیروزی ایران مقابل انگلیس یکی از بزرگترین شوک‌های تاریخ جام‌جهانی خواهد بود *بازی در قطر مثل بازی در «آزادی» است *هدف ما عبور از گروه است *در بازی با انگلیس هر اتفاقی می‌تواند رخ دهد باید قبل از بازی ایران و انگلیس برای بچه های تیم ملی فیلم رمبو و راکی پخش کنن تا روحیه بگیرن بعد وارد زمین بشن !!😁😁🖐🖐🖐🖐🖐😉😉😉😉 وقتی مطمئنی مگوایر هم تو ترکیبه و تو اینجوری ۱۲ بازیکن توزمین داری:

بازار سرمایه در اوج بدبینی است/ میزان اعتماد فعالان اقتصادی در وضعیت فاجعه قرار داردیک کارشناس بازار سرمایه اظهار داشت: بازار سرمایه در اوج بدبینی است و این بدبینی با حرف زدن افرادی که پیش از این صحبت‌های خود را نقض کردند درست نخواهد شد بلکه با اعمال و اجرای تصمیمات درست اقتصادی، این بدبینی کاهش و رفع می‌شود.

انفجار مهیب در یک کلوپ شبانه در باکو | DW | 03.04.2022در یک کافه شبانه در پایتخت جمهوری آذربایجان انفجار شدیدی رخ داده که بر اثر آن دست‌کم یک نفر کشته و چند نفر مجروح شدند. سخنگوی وزارت کشور آذربایجان علت احتمالی این انفجار را نشت گاز اعلام کرد. باز جمهوری تروریستی شروع به خراب کاری کرد مثل تو عراق یادتون نشه سانسور ری استارت توان داره بی ناموس ها

انتخابات پارلمانی در مجارستان در حال برگزاری استمردم مجارستان برای انتخاب نمایندگان مجلس و همچنین همه‌پرسی در قانون «منع تبلیغات دگرباشی» به پای صندوق‌ رای رفتند. - خبرگزاری آناتولی

شور و شعف افطار در نخستین روز رمضان در پاکستانشور و شعف افطار در نخستین روز رمضان در پاکستان مردم در نقاط مختلف اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان در نخستین روز از ماه مبارک رمضان سفره‌های افطار خیابانی پهن کرده و در کنار یکدیگر افطار کردند.