مسیر توسعه از آموزش و پرورش می‌‌گذرد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 46 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

جهانگیری: مسیر توسعه از آموزش و پرورش می‌‌گذرد

به گزارش خبرنگار ایلنا، "تجلیل از برگزیدگان منتخب کشوری پرسش مهر 19" با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، سید جواد حسینی سرپرست آموزش و پرورش و برخی از معاونان آموزش و پرورش صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

جهانگیری افزود: ما کشوری هستیم که با مسائل جدی روبرو است. برون رفت از چالش ها برطرف نخواهد شد مگر با توجه به علم و سرمایه انسانی که راهکارهای موثری دارند. از طرفی اگر ما به دنبال توسعه، راه‌ حل و بازسازی سرمایه های مادی و معنوی هستیم باید به مدرسه و آموزش و پرورش توجه کنیم. او با بیان اینکه وظیفه آموزش و پرورش تربیت نیروی خلاق است، گفت: آموزش و پرورش باید دانش‌آموز پرسشگر و نقاد تحویل جامعه دهد بخشی از تنگناهای آموزش و پرورش ساختاری، فکری و مدیریتی است که باید به آنان پرداخته شود برخی تنگناها اقتصادی است هر تحول در آموزش و پرورش به این جهت نیازمند تامین منابع است. اما نباید غافل شویم که معلمان مهم ترین موتور محرک آموزش و تعلیم و تربیت هستند.

او افزود: در بودجه ۴۴۰ میلیاد تومانی مصوب ۹۸، ۱۵۰ میلیارد تومان یعنی یک سوم درآمد نفت است. ما در این ۶ سال تلاش کردیم در بین دستگاه ها در راس افزایش هزینه ها آموزش و پرورش باشد. این است که بودجه ۹۸ آموزش و پرورش نسبت به سال ۹۲ نزدیک به ۳ برابر شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تبدیل مدارس به ارگان ایدئولوژیک نظام؛ دستاورد وزرای آموزش و پرورش بعد از انقلاب
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رایزنی با ریش سفیدان برای رفتن دختران بازمانده از تحصیل به مدرسهمدیر کل دفتر امور زنان وزارت آموزش و پرورش با اشاره به نقش ریش سفید‌های قبایل در آموزش دانش آموزان دختر بازمانده از تحصیل گفت: از ریش سفیدان مناطق محروم خواهش کردیم که دخترانشان را به مدرسه بفرستند تا به طبع آن، دیگران نیز دختران خود را به مدرسه بفرستند و خوشبختانه این اتفاق افتاد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کارگران بیش از این نمی‌توانند برای آموزش فرزندانشان 'پول' بپردازند/ آیا دانشگاه‌های خوب ملک طلقِ «بچه پولدارها» خواهد شد؟!در شرایط فعلی، هستند کارگرانی که به عنوان کار دوم، مسافرکشی می‌کنند تا فرزندشان از قافله عقب نماند و بتواند «کلاس کنکور» برود؛ در چنین شرایطی، صحبت از اینکه «آموزش رایگان به کیفیت لطمه می‌زند» و «دانشجویان برای دریافت کیفیت باید پول بپردازند» جز یک ریسک بی‌پشتوانه با معاش مردم، چه چیز دیگری است؟!
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

معاون وزیر بهداشت:۸۰ درصد مردم توان مالی برای مراجعه به بخش خصوصی درمان را ندارندمعاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه «۸۰ درصد مردم استطاعت مالی برای مراجعه به بخش خصوصی با تعرفه‌های قانونی را ندارند»، گفت: « ۱۵ درصد مردم توسط بیمه‌های تکمیلی می‌توانند به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کنند و این نشان می‌دهد که مردم توان مراجعه به بخش خصوصی با شرایط تورم امروز را ندارند.» ایرج حریرچی همچنین به شرایط دشوار حوزه سلامت اشاره کرد و گفت: «در سال‌هایی که تورم بالاست و رشد اقتصادی منفی است، مردم مجبور می‌شوند از هزینه‌های ضروری چون بهداشت و درمان، آموزش و فرهنگ بگذرند.»
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

برخی افراد متخلف در سازمان غذا و دارو بازداشت شدندتهران- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد که در سازمان غذا و دارو با شرکت‌های متخلف همراهی کردند، بازداشت شده و در حال بازجویی هستند و اعترافاتی نیز کردند. مصمم هستیم که سازمان غذا و دارو را در نهایت پاکیزگی برای خدمت به مردم آماده کنیم.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

تبدیل مدارس به ارگان ایدئولوژیک نظام؛ دستاورد وزرای آموزش و پرورش بعد از انقلاب
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »