مسیب رئیسی‌یگانه، زندانی سیاسی: مرا به بیمارستان روان‌پزشکی منتقل کردند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 85 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 37%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسیب_رئیسی_یگانه، زندانی سیاسی، با ارسال فایلی صوتی خبر داد که دستگاه قضایی او را برای مدتی به بیمارستان روان‌پزشکی امین‌آباد منتقل کرده بود. لینک دسترسی برای خواندن گزارش و شنیدن فایل صوتی 👇 اخبار_ایران زندانیان_سیاسی امین_آباد اطلاع_رسانی

متن کامل فایل صوتی که در اختیار «ایران‌وایر» قرار گرفته، بدین شرح است: این‌جانب، مسیب رئيسی‌یگانه، ملقب به «محسن رئیسی»، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین، بند هشت، سالن هشت، در حال سپری کردن ایام حبس هستم. نزدیک به یک سال آن را سپری کرده‌ام. در تاریخ ۱۵، مهر ۱۳۹۹، ساعت ۲۲ و ۱۵ دقیقه به من اعلام کردند که فردا به بیمارستان اعزام خواهم شد. آن‌هم اولا بعد از قطع شدن تلفن به من ابلاغ شد و معاون و حفاظت زندان اجازه تماس به من را ندادند تا به نزدیکان خود اطلاع دهم.

ماه پیش با وجود شیوع ویروس کرونا در زندان، سازمان زندان‌ها حاضر به گرفتن تست کرونا نشد و از دادن مواد ضدعفونی و ماسک خودداری کرد و حاضر به رعایت پروتکل‌های سازمان پزشکی نشد. پس از سپری شدن حدود یک ساعت از حضورم در بخش، خواستار حضور پزشک شدم که دلایل کافی برای بستری شدن و تجویز دارو نداشتند و حاضر به ترخیص من شدند. اما به دلیل کارشکنی و عدم همکاری سازمان زندان‌ها برای ترخیص من، مجبور به سپری کردن چهار روز در شرایطی کاملا بحرانی و غیرانسانی شدم.

با وجودی‌ که ترخیص بودم، حق تماس نداشتم و زندان هم همکاری لازم را برای ترخیص نمی‌کرد. شاید هرگز در کابوس‌هایم چنین شرایطی را نمی‌توانستم تصور کنم؛ بیمارانی که رنج می‌کشیدند و برخی پرسنل با وعده سه نخ سیگار، از آن‌ها در بخش نظافت کار می‌کشیدند. آن‌ها اکثرا حال مساعدی نداشتند یا به دنبال گرفتن یک دود سیگار بودند.

به حدی دنیا و آرزوهای آن‌ها کوچک و زیبا بود که یک پاکت سیگار برای آن‌ها دنیایی از شادی و دل‌خوشی داشت. حمام هفته‌ای یک بار بود، آن‌هم همگی باید کامل برهنه می‌شدند و سه نفر که مسوول شستن آن‌ها بودند، طی یک دقیقه برای هر نفر وقت می‌گذاشتند. تحمل این مدت حبس با وجود این‌همه مشکلات آن‌قدر عذاب‌آور و نگران‌کننده نبود. من اجازه ندادم که آمپولی به من بزنند. اما شنیدن اتفاقاتی که برای آقای «بهنام محجوبی» آن‌جا افتاده بود، از زبان پرسنل آن‌جا من را نگران کرد.

ما شش نماینده زندانیان سیاسی که در تحصن‌ها و اعتصاب‌ها و اعتراض‌ها به شرایط حاکم بر زندان‌ها همگی به نحوی فریب داده شدیم. آقایان عظیم‌زاده و موسیوند به رجایی و من هم به تیمارستان فرستاده شدیم. حالا هم با وجود داشتن تست کرونا از بیمارستان، مجبور به گذراندن ۱۴ روز در زندان هستیم؛ قرنطینه‌ای که هر روز ده‌ها ورودی و خروجی دارد و کرونا در آن هست. چندی پیش هم آقای «شمس با کرونای مثبت از این‌جا خارج شد. هیچ تضمینی برای سلامتی ما وجود ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس‌جمهور پیشین پاکستان به بیمارستان منتقل شدآصف علی زرداری، رئیس‌جمهور پیشین پاکستان شب گذشته به دلیل نامساعد بودن وضع سلامتی به بیمارستانی در کراچی منتقل شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ده‌ها نفر با چماق و میله آهنی به یک مرکز پلیس در فرانسه حمله کردندبه گفته وزارت کشور فرانسه نیمه شب شنبه زمانی که دو افسر پلیس در حال سیگار کشیدن در محوطه بیرونی ساختمان بودند حدود ۴۰ نفر با چماق و میله آهنی به مرکز پلیس حمله‌ور شدند. بیشتر شبیه فیلم هندیه که یه عده با چماق به مرکز پلیس حمله کنن!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض مردم انگلستان به حکم اعدام‌ در ایرانگروهی از مردم انگلستان در اعتراض به حکم اعدام‌ در ایران تظاهرات برپا کردند. - خبرگزاری آناتولی اعتراض نمایندگان پارلمان اروپا به دیکتاتوری اردوغان ۷۰نفر ار نمانیده مجلس و همچنین ۱۳۶نفر از روزنامه نگاران در زندان بسر می برند در حال آماده تحریم های اقتصادی بر ترکیه هستند
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

عالیه مطلب‌زاده برای اجرای حکم به زندان اوین منتقل شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جمهوری آذربایجان و ارمنستان یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند | DW | 10.10.2020طبق توافقی که با میانجیگری روسیه انجام گرفت آذربایجان و ارمنستان توافق کردند که از ظهر شنبه به همه درگیری‌ها پیرامون قره‌باغ پایان دهند. زمان چندانی از امضای این توافق نگذشته بود که آتش درگیری دوباره شعله‌ور شد. توافقی که روسیه انجام بده عاقبتش همینه
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

در انتخابات آمریکا چه می‌گذرد؟دونالد_ترامپ از بیمارستان مرخص شده و حالا انتخابات ۲۰۲۰ وارد مسیر تازه‌ای شده است | از آنچه که هفته گذشته در انتخابات آمریکا گذشت را، در دو دقیقه ببینید وقتی بشرتفکرنکند،حاصل ان میشودکه درجهان،رایج است وانکه ازطرف مردم ،افراد برای اداره کشورها انتخاب میشوندکه معمولاهدفهارانمیشناسندکه براساس ان اقدام کنند،که ان تنظیم برنامه ها براساس رفع جامع نیازاحادمردم براساس قران کریم به زمان،است که خداوندمتعال انرابه زمان،تنظیم فرموده است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »