مسکو به‌زودی درباره اظهارات پاشینیان بیانیه صادر می‌کند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 53%

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو به‌زودی درباره اظهارات رهبری ارمنستان بیانیه صادر می کند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایلنا به نقل از روسیه ۲۴، «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز -دوشنبه- اعلام کرد که مسکو به زودی بیانیه‌ای درباره برخی اظهارات رهبری ارمنستان که به روابط دوجانبه آسیب می‌زند، صادر خواهد کرد.

زاخارووا گفت: «‌روسیه بدون شک درباره اظهارات نیکول پاشینیان، نخست‌وزیر ارمنستان و برخی دیگر از مقام‌های این کشور که در وهله نخست هیچ تطابقی با واقعیت ندارد و در مرحله بعد با توسعه روابط دو جانبه مغایر هستند، بیانیه صادر خواهد کرد و پاسخ مناسبی خواهد داد». پاشینیان پیشتر طی سخنانی گفت که سازمان پیمان امنیت جمعی و ابزارهای مشارکت راهبردی ارمنستان و روسیه برای تضمین امنیت خارجی کشورش کافی نیست.

وی همچنین گفته بود که روسیه از منطقه جنوب قفقاز دور می‌شود و نیروهای حافظ صلح این کشور کریدور لاچین را کنترل نمی کنند، زیرا روسیه یا نمی‌خواهد یا نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اعلام آرای کمیته وضعیتکمیته وضعیت بازیکنان آرای جدید خود را درباره پرونده های مطروحه صادر کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آخرین موضعگیری پاشینیان درباره قره‌باغ و روسیهنیکول پاشینیان نخست وزیر ارمنستان در تازه ترین موضعگیری خود درباره وضعیت قره باغ، جمهوری آذربایجان را به 'پاکسازی قومی' و روسیه را به ناتوانی در تضمین امنیت ارامنه در این منطقه متهم کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بیانیه پایانی اجلاس بین‌المللی مقابله با گرد و غبار صادر شدبیانیه پایانی اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد وغبار که در روزهای ۱۸ و ۱۹ شهریورماه در تهران برگزار شد، امروز با موافقت ۵۵ کشور و نهاد بین‌المللی صادر شد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تقویت گمانه‌زنی‌هایی درباره پیام جدید آمریکایی‌ها به ایران از طریق عمانپس از اظهارات اخیر وزیر امور خارجه عمان گمانه زنی‌هایی درباره پیام جدید آمریکایی‌ها در محافل سیاسی مطرح شده است.
منبع: SharghDaily - 🏆 1. / 68 ادامه مطلب »

بیانیه اجلاس بین المللی مقابله با گرد و غبار صادر شدبیانیه اجلاس بین‌المللی مقابله با توفان‌های ماسه و گرد وغبار با موافقت ۵۰ کشور و نهاد بین‌المللی صادر و دستاوردهایی چون انجام اقدامات مشترک برای ایجاد سازگاری و مقابله با توفان‌های گرد و غبار همچنین انتقال دانش و تجربه‌ کشورها به یکدیگر را به داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

وزیر خارجه طالبان در رایزنی‌های «فرمول مسکو» شرکت می‌کندمقام روس اعلام کرد که وزیر خارجه دولت طالبات در رایزنی‌های «فرمول مسکو» برای افغانستان شرکت خواهد کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »