مسکو: مرکز نگهداری تسلیحات غربی در خاک اوکراین را هدف قرار دادیم

22/03/1401 05:01 ب.ظ

مسکو: مرکز نگهداری تسلیحات غربی در خاک اوکراین را هدف قرار دادیم جزئیات بیشتر🔽

وزارت دفاع روسیه: «موشک‌های کروز کالیبر پرتاب شده از سمت دریا، یک انبار بزرگ از سامانه‌ موشک‌های ضد تانک، سامانه‌های دفاع هوایی و گلوله‌های فرستاده شده توسط ایالات متحده و کشورهای اروپایی برای رژیم کی‌یف را در نزدیکی چورتکیف منهدم کردند.» ارتش روسیه روز یکشنبه اعلام کرد که به مرکزی در نزدیکی شهر چورتکیف در غرب اوکراین حمله کرده که در واقع سایت نگهداری تسلیحات فرستاده شده از سوی کشورهای غربی‌ برای کی‌یف بوده است.

وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «موشک‌های کروز کالیبر پرتاب شده از سمت دریا، یک انبار بزرگ از سامانه‌ موشک‌های ضد تانک، سامانه‌های دفاع هوایی و گلوله‌های فرستاده شده توسط ایالات متحده و کشورهای اروپایی برای رژیم کی‌یف را در نزدیکی چورتکیف منهدم کردند.»

ارتش روسیه زمان وقوع این حمله را اعلام نکرد اما مقامات اوکراین می‌گویند که در جریان حملۀ شامگاه شنبه نیروهای روسیه به شهر کوچک چورتکیف در غرب این کشور، یک سایت نظامی تخزیب و دست‌کم ۲۲ نفر زخمی شدند که شماری از مجروحان غیرنظامی بودند.

ولودیمیر تروش، فرماندار منطقه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «روز گذشته در ساعت ۲۱:۴۶ به وقت محلی (۱۸:۴۶ به وقت گرینویچ) چهار موشک به چورتکیف اصابت کرده که همگی از دریای سیاه شلیک شده بودند. ۲۲ مجروح این حادثه همگی در بیمارستان بستری شدند و در میان زخمی‌ها ۷ زن و یک کودک ۱۲ ساله نیز دیده می‌شوند.» headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

سقوط خودرو در گودال آب جان ۳ نفر را در فارس گرفتسقوط خودرو در گودال آب جان ۳ نفر را در فارس گرفت رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس اعلام کرد که یک دستگاه خودرو به دلیل نامعلومی به درون گودال آب سقوط و سه نفر از سرنشینان آن جان باختند.

ديدار معاون وزير خارجه روسيه با سفير آمريکا در مسکووزارت خارجه روسيه با انتشار بيانيه‌ای در وبسايت خود اعلام کرد که سرگئی ريابکوف، معاون وزير خارجه اين کشور روز جمعه ۲۰ خرداد با جان ساليوان سفير آمريکا در مسکو ديدار کرده است.

تورم در آمریکا رکورد ۴۰ سال گذشته را شکست | DW | 10.06.2022نرخ تورم در آمریکا در ماه مه نیز افزایش یافت. شاخص قیمت مصرف‌کننده با افزایش ۸.۶ درصدی مرز پیش‌بینی‌ها را درنوردیده و در این کشور به بالاترین حد از سال ۱۹۸۱ تا کنون رسیده است. ببان ایران تا بفهمن تورم یعنی چی این نرخی که اینا تو چهل سال شکوندن ما روزانه می‌شکنیم.

گمانه‌زنی درباره نقش خطای آزمایشگاهی در شیوع کووید؛ چین و آمریکا یکدیگر را متهم می‌کنندسازمان جهانی بهداشت روز پنجشنبه عنوان کرد که در خصوص احتمال خطای آزمایشگاهی در گسترش بیماری کرونا به انسان می‌بایست تحقیقات بیشتری صورت گیرد. چین کمونیست با انتشار ویروس باعث کشتار میلیونها انسان شد اروپا هم مثل گاو فقط تماشا کرد خاک بر سرتون

محققان ترک درها را برای کشف داروهای جدید در درمان سرطان باز کردندپروژه‌ محققین دانشگاه فنی کارادنیز ترکیه، به کشف داروهای جدید در درمان سرطان ریه با استفاده از هوش مصنوعی کمک می‌کند. - خبرگزاری آناتولی 😍😍😍😍😍👏👏👏👏👏

لندن و سازمان ملل حکم اعدام شهروندان اسیر بریتانیایی در دونباس را محکوم کردندبریتانیا صدور حکم اعدام توسط شورشیان مورد حمایت روسیه در شرق اوکراین برای دو شهروند این کشور را که در صفوف ارتش اوکراین می‌جنگیدند «نقض فاحش» کنوانسیون ژنو توصیف و محکوم کرد.