مسکو: قطب شمال به صحنه بین‌المللی جنگ تبدیل می‌شود

01/03/1401 04:51 ب.ظ

مسکو: قطب شمال به صحنه بین‌المللی جنگ تبدیل می‌شود العربيه_فارسى

22 مهٔ ,2022: 05:43 شب GSTبا افزایش احتمال پیوستن فنلاند و سوئد به پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به «ناتو»، روسیه اعلام کرد چنین اقدامی کشورهای شمال اروپا را وارد جنگ خواهد کرد.نیکولای کرچونوف، سفیر وزارت خارجه روسیه و رئیس کمیته مقامات ارشد این کشور در شورای قطب شمال، نگرانی مسکو از تبدیل قطب شمال به یک «منطقه جنگی بین‌المللی» را ابراز کرد.فنلاند و سوئد بعد از دهه‌ها، سیاست بی‌طرفی خود را کنار گذاشته و هفته گذشته به صورت رسمی خواستار عضویت در ناتو شدند.

نیکولای کرچونوف، سفیر وزارت خارجه روسیه و رئیس کمیته مقامات ارشد این کشور در شورای قطب شمال، نگرانی مسکو از تبدیل قطب شمال به یک «منطقه جنگی بین‌المللی» را ابراز کرد.فنلاند و سوئد بعد از دهه‌ها، سیاست بی‌طرفی خود را کنار گذاشته و هفته گذشته به صورت رسمی خواستار عضویت در ناتو شدند.به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کروچونوف، یک‌شنبه 1 خرداد، ضمن ابراز نگرانی از این رویکرد در اظهاراتی اعلام کرد: «این منطقه به صحنه بین‌المللی عملیات‌های نظامی تبدیل می‌شود.»

او همچنین به ارزیابی مسکو در این زمینه اشاره کرد که بر مبنای آن، فعالیت‌های نظامی بین‌المللی در مناطق شمالی اروپا افزایش یافته و آن را «بسیار نگران‌کننده» خواند. سفیر وزارت خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود، سیاست بی‌طرفی فنلاند و سوئد را پایه محکمی برای حفاظت از صلح و ثبات در مناطق شمالی اروپا دانست.

به گفته کرچونوف، پیوستن این دو کشور به ناتو، به حفظ امنیت این منطقه کمکی نخواهد کرد. مسکو بارها به این دو کشور اروپایی نسبت به عضویت در ناتو هشدار داده و آن را خط قرمز امنیت خود اعلام کرده است.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

جوزپ بورل: مواد غذایی در سراسر جهان به دلیل جنگ اوکراین نایاب شده استجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه ۳۰ اردیبهشت بار دیگر هشدار داد که مواد غذایی در سراسر جهان به دلیل جنگ در اوکراین نایاب شده است. درواقع قسمی ازعدم تعادل قیمتهاروی قلات،مربوط به این جنگ است وبقیه اثاره مداوای کوید۱۹ است

پنج کشته در حملات پهپادی ترکیه به شمال عراقمقامات شمال عراق می‌گویند که حملات پهپادی ترکیه به شورشیان کرد در روز شنبه دست‌کم پنج کشته بر جای گذاشته است که دو نفر آنها غیرنظامی هشتند. کجا تشریف دارن اونایی که از حاکمیت ملی و از این چیزا سخن گویند

ورود گرد و غبار به کشور/افزایش دما تا ۱۳ درجه در شمال شرقورود گرد و غبار به کشور رئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا با اشاره به شکل‌گیری توده گرد و خاک در کشور عراق و ورود آن به ایران، از افزایش دما تا ۱۳ درجه در شمال شرق کشور خبر داد.

روسیه به دنبال به خدمت گرفتن شهروندان بالای ۴۰ سال در ارتش استدر پایگاه اینترنتی دومای روسیه آمده است که این طرح به ارتش امکان می‌دهد از مهارت افراد مسن‌تر بی‌بهره نماند. انتشار این خبر به عنوان نشانه‌ای از نیاز ارتش روسیه به تقویت خود در جنگ با اوکراین تفسیر شده است. درود بر حضرت پوتین

بازداشت دو فعال کارگری کرد به دست نیروهای وابسته به اطلاعات سپاه«آرمین شریفه» و «هاوژین لطیفی»، دو فعال کارگری اهل سنندج، مرکز استان کردستان، توسط نیروهای امنیتی وابسته به اطلاعات سپاه این شهر بازادشت شده‌اند. اخبار_ایران

جدال مرگ و زندگی بانوی فاتح اورست؛ ' گریه می‌کردم تا به تنهایی به قله رسیدم'الهام رمضانی بانوی فاتح اورست: *' گریه می‌کردم تا به تنهایی به قله رسیدم' *۲ سال برنامه‌ریزی کردم *تجربه صعود نداشتم *گزینه‌ی برگشت وجود نداشت *صعود برای بانوان مشکلی ندارد *پس از صعود به دماوند گفتم که باید اورست را فتح کنی!

22 مهٔ ,2022: 05:43 شب GSTبا افزایش احتمال پیوستن فنلاند و سوئد به پیمان آتلانتیک شمالی موسوم به «ناتو»، روسیه اعلام کرد چنین اقدامی کشورهای شمال اروپا را وارد جنگ خواهد کرد.

نیکولای کرچونوف، سفیر وزارت خارجه روسیه و رئیس کمیته مقامات ارشد این کشور در شورای قطب شمال، نگرانی مسکو از تبدیل قطب شمال به یک «منطقه جنگی بین‌المللی» را ابراز کرد.فنلاند و سوئد بعد از دهه‌ها، سیاست بی‌طرفی خود را کنار گذاشته و هفته گذشته به صورت رسمی خواستار عضویت در ناتو شدند.به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، کروچونوف، یک‌شنبه 1 خرداد، ضمن ابراز نگرانی از این رویکرد در اظهاراتی اعلام کرد: «این منطقه به صحنه بین‌المللی عملیات‌های نظامی تبدیل می‌شود.»

او همچنین به ارزیابی مسکو در این زمینه اشاره کرد که بر مبنای آن، فعالیت‌های نظامی بین‌المللی در مناطق شمالی اروپا افزایش یافته و آن را «بسیار نگران‌کننده» خواند.

سفیر وزارت خارجه روسیه در ادامه اظهارات خود، سیاست بی‌طرفی فنلاند و سوئد را پایه محکمی برای حفاظت از صلح و ثبات در مناطق شمالی اروپا دانست.

به گفته کرچونوف، پیوستن این دو کشور به ناتو، به حفظ امنیت این منطقه کمکی نخواهد کرد.

مسکو بارها به این دو کشور اروپایی نسبت به عضویت در ناتو هشدار داده و آن را خط قرمز امنیت خود اعلام کرده است.

عضویت فنلاند در پیمان آتلانتیک شمالی باعث می‌شود که مرزهای مشترک بین روسیه و ناتو از 708 کیلومتر به 1931 کیلومتر افزایش پیدا کند.

مقامات روسیه بارها اعلام کرده‌اند که در صورت پیوستن این دو کشور به ناتو، مسکو پاسخ مناسبی به این اقدام خواهد داد. در این بین برخی از مقامات روسیه از استقرار سامانه‌های هسته‌ای در منطقه بالتیک نیز خبر داده‌اند.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در خاک اوکراین، تنش‌ها بین مسکو و ناتو افزایش یافته است.