مسکو عملیات ترکیه در خاک سوریه را اقدامی «متهورانه» خواند

25/03/1401 03:33:00 ب.ظ

مسکو عملیات ترکیه در خاک سوریه را اقدامی «متهورانه» خواند العربيه_فارسى

به‌رغم تفاهم‌های پیشین روسیه و ترکیه برای ایجاد مناطق امن در شمال سوریه، مسکو به شدت از برنامه‌های ترکیه برای آغاز عملیات نظامی در سوریه انتقاد کرد و آن را الکساندر لاورنتیف، فرستاده روسیه به سوریه، چهارشنبه 25 خرداد تاکید کرد که کشورش عملیات ترکیه را اقدامی نابجا ارزیابی می‌کند زیرا ممکن است به تشدید اوضاع و بی‌ثباتی منجر شود.

Advertisement نامناسب بودن ژنو برای مذاکرات

به گزارش خبرگزاری «تاس»، وی همچنین افزود که به نظر مسکو، ژنو دیگر مکان مناسبی برای انجام گفت‌وگو میان طرف‌های سوری نیست. این اظهارات در حالی بیان می شود که فرستاده روسیه به نورسلطان، پایتخت قزاقستان برای اجرای گفت‌وگو با ترکیه، ایران، دولت رژیم سوریه و هیئتی از اپوزیسیون این کشور، ساعاتی پیش وارد نورسلطان شد.

اعلام پشتیبانی هم‌پیمانان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، چند روز پیش نسبت به اعلام پشتیبانی روسیه و آمریکا به عنوان هم‌پیمان آنکارا، به‌رغم مخالفت آنها با این عملیات، ابراز امیدواری کرده بود. او همچنین تاکید کرد که واشینگتن و مسکو باید نگرانی‌های امنیتی کشورش را در مرز با سوریه، درک کنند. headtopics.com

مسکو عملیات ترکیه درخاک سوریه رااقدامی «متهورانه» خواند. العربيه_فارسى 🔸نسیم: -به شجاعت آقای اردوغان درودمیفرستیم. - پوتین و خامنه ای ،‌یابایدجنگ در اوکراین رامتوقف کنند ویا از سوریه بیرون انداخته خواهند شد.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.