مسکو: منتظر پاسخ آمریکا و ناتو به پیشنهاد امنیتی هستیم

01/11/1400 04:32:00 ب.ظ

روسیه اعلام کرد که منتظر پاسخ آمریکا و ناتو به پیشنهاد امنیتی مسکو هستند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه اعلام کرد که منتظر پاسخ آمریکا و ناتو به پیشنهاد امنیتی مسکو هستند. - خبرگزاری آناتولی 21.01.2022 مسکو/خبرگزاری آناتولی دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین امروز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد که مسکو منتظر پاسخ به پیشنهادات امنیتی ایالات متحده و ناتو هستند.

پسکوف با یادآوری اینکه در دسامبر 2021 دو پیش نویس توافق‌نامه حاوی پیشنهاداتی در مورد تضمین‌های امنیتی به ایالات متحده و ناتو ارائه کرده‌اند، دیدار سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه و آنتونی بلینکن همتای آمریکایی وی در شهر ژنو سوئیس در این باره را مهم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به اینکه بلینکن به این پیشنهادات پاسخ مکتوب نداده، گفت: این نشست هدف دیگری نیز دارد و فرصتی است برای لاوروف و بلینکن تا در خصوص سه دور مذاکرات امنیتی گفت‌وگو و نتایج را مقایسه کنند. پسکوف تصریح کرد: گام‌های اولیه برداشته شده و رایزنی‌ها ادامه دارد. اینکه چه نوع پاسخی به نگرانی‌های ما می‌دهند، موضوع دیگری است. انتظار داریم در روزهای آینده این اتفاق بیفتد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به تلاش‌های ترکیه برای حل مسئله اوکراین گفت: ما اظهاراتی را از آنکارا شنیده‌ایم. بار دیگر تکرار می‌کنیم که از هر تلاشی برای حل و فصل اوضاع در اوکراین استقبال می‌کنیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

روزنه‌هایی برای «توسعه ایران» بر پایه «ملیت» | حجت میرزایی

مدتی است باوری من را خوش‌دل و امیدوار کرده است که اندیشه توسعه در سرزمین‌مان جوانه زده است. با آنکه همه روندها و رکوردها، نگران‌کننده و پرمخاطره می‌نماید، اما همین حس فراگیر بازندگی در رقابت جهانی و بی‌آینده‌بودن به همان اندازه که ممکن است رخوت‌انگیز و امیدشکن باشد، می‌تواند نهیب و تلنگری برانگیزاننده و پیشران برای یافتن روزنه‌ و گریزگاهی از این درماندگی شود. این توسعه‌خواهی هم رهایی‌بخش از کمند درماندگی و هم انسجام‌بخش و وحدت‌آفرین برای یکپارچگی ایران است. به زبان کوتاه، ما ایرانیان روزنه‌هایی پر‌سو و چشم‌نواز برای گشودن راهی به سوی توسعه ملی یافته‌ایم و به همان اندازه که توسعه در ذهن و زبان‌مان برجسته می‌شود، ملیت و وطن‌خواهی قدرتمندتر و اندیشیده‌تر می‌شود. صد‌البته که درخت تنومند و پربار توسعه در 80 سال گذشته در هر جایی روییده و بارور شده، ریشه در ملیت داشته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.