مسکو، پکن و تهران خواستار همکاری با طالبان شدند

28/07/1400 11:42:00 ب.ظ

مسکو، پکن و تهران خواستار همکاری با طالبان شدند

مسکو, گفتگو

مسکو ، پکن و تهران خواستار همکاری با طالبان شدند

کشورهای شرکت کننده در مذاکرات مسکو از حاکمان جدید کابل خواستند که «در قبال همسایگان افغانستان سیاست‌های دوستانه‌‌ای را به کار ببندند و به اهداف مشترک آنها برای برقراری صلح پایدار، امنیت و رفاهِ بلند مدت» بپیوندند.

هیئتی به نمایندگی از طالبان برای نخسیتن بار پس از روی کار آمدن این گروه اسلام‌گرا در افغانستان به مسکو آمده بود تا در مذاکراتی بین المللی شرکت کند.در این مذاکرات در مجموع نمایندگانی از ۱۰ کشور از جمله روسیه، چین، ایران، پاکستان، هند به همراه پنج جمهوری سابق آسیای مرکزی حضور داشتند.

ایالات متحده آمریکا که طی بیست سال گذشته از بازیگران اصلی در تحولات داخلی افغانستان به شمار می‌رفت در مذاکرات مسکو حضور نداشت.کشورهای شرکت کننده در این نشست با انتشار بیانیه‌ای مشترک به اتفاق از طالبان خواستند چه در داخل و چه درسطح بین‌ الملل سیاست‌های میانه‌روانه و معتدلی را در دستور کار خود قرار دهند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

shit 🤦🏻‍♂️ آخوند های ملعون ایران سال ها برای طالبان تجهیزات نظامی کردن تا توسط طالبان به امریکا خسارت وارد کند حالا وقت اش است طالبان را به رسمیت بشناسد چون حکومت آخوند های ایران و طالبان هیچ فرق ندارند هر دو رژيم جنایتکار هستند چهار محور شرارت و ترور در حال تکمیل شدن است و دموکراتهای احمق و اروپا هم در خواب خرگوشی

طالبانیسم فراگیر در منطقه و بیچاره مردم این سه کشور در ظاهر میگویند تروریست های اداره کابل را به رسمیت نمیشناسند ولی این عملشان چیزی جز پشتیبانی از تروریسم دیده نمیشود ثبات در افغانستان به نفع تمام همسایگانش است چون آنها به دنبال برقرای تجارت با هم هستند و ناامنی تجارت را برای همسایگان بی‌ثبات و به خطر می‌اندازد... ولی کشورهای غربی منافع و تجارتشان در جنگ و آتش افروزی است.

عجب از اول معلوم بود فرش قرمز یادت نرفته

کرملین: امیدواریم زمینه تداوم گفتمان در اجلاس مسکو فراهم شدسخنگوی کاخ کرملین ابراز امیدواری کرد اجلاس مسکو زمینه تداوم گفت‌وگو و تبادل نظر برای اتفاقات کنونی و آتی افغانستان را فراهم کند. - خبرگزاری آناتولی

روسیه دستور داد دفتر ناتو در مسکو تعطیل شودروسیه اخراج دیپلمات‌های خود از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در بروکسل را تلافی می‌کند. روسیه روز دوشنبه دستور داد دفتر ناتو در مسکو تعطیل شود و اعلام کرد که فعالیت هیئت مستقر خود در ائتلاف ناتو را متوقف می‌کند.

آمریکا از حضور در نشست مسکو درباره افغانستان امتناع کردند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که هیچ هیئتی از سوی این کشور در گفت‌وگوهای مسکو درباره افغانستان شرکت نخواهد کرد.پرایس، شامگاه دوشنبه 18

سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد🔺 سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد ▪ باقری در دیدار با والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه، بدون ذکر جزئیات، از «همکاری‌های نزدیک در حوزه آموزش نظامی» خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه جزئیات رو همان روز به سمع و نظر نیروهای مسلح اسرائیل رسونده میتونید ازشون بپرسید

برگزاری کنفرانس بین‌المللی افغانستان در مسکو با حضور طالبان | DW | 20.10.2021در مسکو کنفرانسی بین‌المللی درباره وضعیت امنیتی افغانستان برگزار می‌شود. به گفته مقامات روسیه، در این کنفرانس نمایندگان طالبان در کنار دیپلمات‌های ده کشور از جمله چین، پاکستان و جمهوری اسلامی حضور خواهند یافت.

طالبان در نشست مسکو: به جامعه جهانی اطمینان می‌دهیم که مسئولیت‌های ملی و بین‌المللی خود را به خوبی درک می‌کنیممعاون نخست‌وزیر دولت طالبان در افغانستان اعلام کرد آنها به تمام دنیا، به‌ویژه همسایگان اطمینان می‌دهند که نگران اوضاع امنیتی نباشند و هیچ تهدیدی برای کشور‌های دور و نزدیک وجود ندارد. - خبرگزاری آناتولی

لاوروف: روسیه «تلاش»‌ طالبان برای برقراری ثبات در افغانستان را به رسمیت می‌شناسد هیئتی به نمایندگی از طالبان برای نخسیتن بار پس از روی کار آمدن این گروه اسلام‌گرا در افغانستان به مسکو آمده بود تا در مذاکراتی بین المللی شرکت کند.سخنگوی کاخ کرملین ابراز امیدواری کرد اجلاس مسکو زمینه تداوم گفت‌وگو و تبادل نظر برای اتفاقات کنونی و آتی افغانستان را فراهم کند.اشتراک چاپ روسیه اخراج دیپلمات‌های خود از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، در بروکسل را تلافی می کند.19 اکتبر ,2021: 02:02 شب GST آخرین به روزرسانی: 19 اکتبر ,2021: 03:32 شب GST Share آدرس کپی شد ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که هیچ هیئتی از سوی این کشور در گفت‌وگوهای مسکو درباره افغانستان شرکت نخواهد کرد.

در این مذاکرات در مجموع نمایندگانی از ۱۰ کشور از جمله روسیه، چین، ایران، پاکستان، هند به همراه پنج جمهوری سابق آسیای مرکزی حضور داشتند. ایالات متحده آمریکا که طی بیست سال گذشته از بازیگران اصلی در تحولات داخلی افغانستان به شمار می‌رفت در مذاکرات مسکو حضور نداشت.10. کشورهای شرکت کننده در این نشست با انتشار بیانیه‌ای مشترک به اتفاق از طالبان خواستند چه در داخل و چه درسطح بین‌ الملل سیاست‌های میانه‌روانه و معتدلی را در دستور کار خود قرار دهند. ناتو همچنین کارکنان دفتر خود در مسکو را از ۲۰ نفر به ۱۰ نفر کاهش داد. کشورهای شرکت کننده در مذاکرات مسکو به موجب آنچه در بیانیه آمده از حاکمان جدید کابل خواستند که «در قبال همسایگان افغانستان سیاست‌های دوستانه‌‌ای را به کار ببندند و به اهداف مشترک آنها برای برقراری صلح پایدار، امنیت و رفاهِ بلند مدت» بپیوندند. وی در رابطه با مسئله افغانستان اظهار داشت: این موضوع فردا در اجلاس مسکو مطرح خواهد شد. ده کشور یاد شده همچنین از طالبان خواستند که به «حقوق گروه‌های قومی، زنان و کودکان» احترام بگذارند و ضامن رعایت این حقوق باشند. طالبان آمریکا به کشورهای جهان توصیه کرده که به‌رسمیت شناختن حکومت طالبان را منوط به پذیرش شروطی از سوی این گروه مانند رعایت حقوق زنان نمایند.

شرکت کنندگان در نشست مسکو همچنین خواستار عملی شدن یک «ابتکار جمعی» برای سازماندهی و برپایی یک کنفرانس بین‌المللی با مشارکت سازمان ملل متحد جهت جمع‌آوری کمک‌های مالی برای افغانستان شدند. وی در مورد روابط روسیه و ناتو، تاکید کرد این سازمان 6 اکتبر اعتبار 6 نفر از اعضای ماموریت روسیه را لغو و نمایندگی‌های ناتو در مسکو تصمیم گرفتند فعالیت‌های خود را متوقف کنند. لاوروف گفت، موضع ناتو نسبت به روسیه «روز به روز تهاجمی‌تر می‌شود. در بیانیه مشترک کشورهای مذاکره کننده با نمایندگان طالبان ضمن کنایه‌ای تلویحی به نیروهای آمریکایی و مقامات سیاسی در این کشور تاکید شده است که «بازیگران اصلی مناقشه بیست سال گذشته درافغانستان بایست بار بازسازی اقتصادی و توسعه در این کشور را به دوش بکشند.» افغانستان در پی چندین دهه خونریزی و حدود بیست سال اشغال نظامی از سوی آمریکا و متحدانش اینک تحت کنترل مجدد طالبان درآمده و به دلیل فعالیت گروه‌های اسلا‌م‌گرای افراطی که به جهت ایدئولوژی شباهت زیادی با حاکمان جدید در کابل دارند علاوه بر چالش امنیتی با تهدید جدی در زمینه بحران انسانی روبرو است. برعکس، ناتو قصد خود را برای متوقف کردن روسیه اعلام و با اقدامات مشخصی از آنها حمایت کرد. . هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان، نیز گفت که اقدام مسکو «شرایط دشواری را که ما در آن قرار داریم، طولانی‌تر می‌کند.