مسکو: سلطه واشینگتن بر جهان پایان یافته است

18/12/1400 08:00:00 ق.ظ

با اوج‌گیری تنش‌های فزاینده میان روسیه و غرب و همزمان با ادامه تهاجم نظامی همه‌جانبه پوتین علیه اوکراین، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که ایالات متحده باید

با اوج‌گیری تنش‌های فزاینده میان روسیه و غرب و همزمان با ادامه تهاجم نظامی همه‌جانبه پوتین علیه اوکراین، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که ایالات متحده باید به گزارش خبرگزاری «اینترفاکس»، وزارت خارجه روسیه، سه‌شنبه 8 مارس، همچنین تاکید کرد که مسکو و واشنگتن باید مانند دوران جنگ سرد به همزیستی صلح‌آمیز بازگردند.

Advertisement وزارت خارجه روسیه، با تاکید بر آمادگی مسکو برای گفت‌وگوی صادقانه بر اساس احترام متقابل با ایالات متحده، افزود که امیدوار است روابط دو کشور به وضعیت عادی بازگردد.

جنگ ابرقدرت‌ها این مواضع پس از آن بود که ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد ارتش ایالات متحده، از نیروهای آمریکایی مستقر در اروپا خواست تا از وقوع «هر گونه جنگ میان ابرقدرت‌ها» جلوگیری کنند. میلی که در تور اروپایی به منظور تاکید بر عزم آمریکا برای دفاع از قلمرو شرقی ناتو در برابر تهاجم روسیه است، به سربازان آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی نزدیک «کنستانتسا»، در جنوب رومانی، گفت: «ما باید نسبت به توان واکنش سریع خود، اطمینان یافته و قدرت، عزم و پشتیبانی خود را از ناتو برای جلوگیری از هرگونه تجاوز بیشتر روسیه و جلوگیری از وقوع جنگ میان ابرقدرت‌ها را نشان دهیم.»

تنش‌های بی‌سابقه این مواضع روسیه در گرماگرم بحران شدید میان کرملین و کاخ سفید مطرح شد که تحریم‌های «دردناک» را علیه مسکو در پی تهاجم پوتین به اوکراین اعمال کرده است.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

۴۲ هزار نفر در معرض خطر سیل در پی تخریب سد کاخوفکا؛ عملیات تخلیه در جریان است

سد و نیروگاه آبی «کاخوفکا» واقع در جنوب اوکراین بامداد روز سه‌شنبه ۶ ژوئن بر اثر انفجاری تخریب و آب پشت سد به مناطق پیرامون آن سرازیر شد. سیل بسیاری از شهرها و روستاهای منطقه خرسون را درنوردیده و زندگی هزاران نفر مختل شده است. ادامه مطلب >>

گزارش لحظه‌ به‌ لحظه از جنگ اوکراین؛ آمریکا مسکو را به استخدام پیکارجویان سوری متهم کردآمریکا رو دوشنبه روسیه را متهم کرد که پیکارجویان سوری را در جنگ با اوکراین به خدمت گرفته است. مسکو نیز می‌گوید که دالان‌های امن برای کمک‌های بشردوستانه به اوکراین ایجاد خواهد کرد. آخرین اخبار مربوط به حمله روسیه به اوکراین در روز دوشنبه را در این گزارش دنبال کنید. چطور میشه تروریستهای جبهه النصره دارن میارن اوکرائین محکوم نیست دست بردارین از پارادوکس بازی هاتون چقد چندشین شماها با رفتارهای دوگانه تون گوه خورد با آدمین 😂🍆 شهردار میکولائیف گلوله‌باران این شهر را تایید کرد آخرین اخبار و گزارش‌ها از حمله روسیه به اوکراین را به صورت لحظه به لحظه از یورونیوز دنبال کنید:

مسکو می‌خواهد غرب را در شرایط «یا همه یا هیچ» قرار دهدیک کارشناس مسائل روسیه گفت: روسیه به دنبال این است که موضوعات فرعی در سطح بین‌الملل مانند مذاکرات هسته‌ای ایران را به موضوع بزرگ‌تر تعامل خودشان با آمریکا و غرب پیوند بزند و به نوعی گروکشی کند.

وزیر خارجه چین: دوستی پکن و مسکو استوار و همه‌جانبه است | DW | 07.03.2022موضع پکن در قبال حمله روسیه به اوکراین مدت‌ها نامشخص به نظر می‌رسید. وانگ‌یی، وزیر خارجه چین اکنون بر همکاری پکن با کرملین تاکید کرده و گفته که دو کشور علیرغم فشارهای بین‌المللی به توسعه روابط ادامه خواهند داد. اصلا هم نامشخص نبود . همین ایستادگی و مقاومت،مسیر انزوای غرب و اقتدار شرق رو هموار خواهد کرد.سیاستهای غرب،مثل حداقل ده سال اخیر،شکست خواهد خورد و ملتهای بسیاری که در رنج سیاستهای نسنجیده و ابلهانه غرب به سر میبرند،به رهایی خواهند رسید.برای رسیدن به نتیجه دلخواه،راهی جز ایستادگی در برابر حماقت نیست.

جنگ اوکراین؛ دور سوم مذاکرات بین مسکو و کی‌یف با «پیشرفت اندک» و «شکست» پایان یافتولادیمیر مدینسکی، مذاکره‌کننده ارشد روسیه گفت که انتظار دارد که کریدورهای بشردوستانه در اوکراین از روز سه‌شنبه فعال شوند. او گفت که هیچ پیشرفتی در زمینه حل و فصل سیاسی حاصل نشده است اما ابراز امیدواری کرد که دور بعدی بتواند پربارتر باشد. رسمن با حمایت اروپا از کودک‌سرباز استفاده می‌کنن دیگه همه افه‌هاتون پشمک حاز عبدلا بود حالا اگه یک کشور خاورمیانه‌ای این کار رو کرده بود، غربی‌ها با مبحث کودک سرباز قیامت به‌پا می‌کردند. *Iran Ukrain درپس کلیدور ها فیلمها حاکی ازجابجائی نیروهای پوتین بود،

باقری به تهران بازگشت؛ مورا: زمان پایان مذاکرات برجام تا چند روز آینده فرا رسیده استبا بازگشت مذاکره‌کننده ارشد ایران در مذاکرات وین به تهران برای مشاوره، هماهنگ‌کننده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین روز دوشنبه ۱۶ اسفند با انتشار توئیتی اعلام کرد زمان پایان... مثلا تا چند روز آینده؟؟؟!!!چند روز آینده شما هم مثل بیست و پنج سال آینده اوناست... مهدی هاشمی تو مگر آدمی؟فکر نکنم.میدونیم تو معتادی اونم به تریاک طالبان.

آیا ادعای پوتین مبنی بر خلف وعده غرب در مورد گسترش ناتو درست است؟سایه کشمکش بر سر آنچه واقعا مسکو و غرب در پایان جنگ سرد بر سر آن به توافق رسیدند بیش از هر مناقشه تاریخی دیگری طی سه دهه گذشته بر روابط روسیه و کشورهای غربی سنگینی کرده است. بیشتر بخوانید🔽 غرب هیچگاه بو عده اش عمل نکرده و به غرب اعتماد نمیشود