مسوولان جمهوری اسلامی حذف ارز ترجیحی را گردن نمی‌گیرند

20/01/1401 05:01 ق.ظ

🔺مسوولان جمهوری_اسلامی حذف ارز ترجیحی را گردن نمی‌گیرند ▪️سخنگوی دولت رئیسی می گوید: « ارز ترجیحی حذف نشده و در حال تخصیص است و تولیدکننده‌ها و مراکز دریافت ارز مشکلی نخواهند داشت.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

علی بهادری جهرمی در پاسخ به سوال خبرنگاران، درباره حذف ارز ترجیحی در بودجه ۱۴۰۱ و راهکارهای دولت برای پیشگیری از بروز مشکل برای مردم‌ افزود: «ارز ترجیحی حذف نشده و در حال تخصیص است و تولیدکننده‌ها و مراکز دریافت ارز مشکلی نخواهند داشت.» به گزارش صدای آمریکا با اینکه برخی رسانه‌ها نیز خبر حذف ارز ترجیحی دارو را به نقل از مقامات وزارت صنعت ، معدن و تجارت اعلام کردند، اما این وزارتخانه ضمن تکذیب این خبر، مباحث مطرح شده را «ناشی از برداشت نادرست رسانه‌ای» می داند.

ابراهیم رئیسی در حالی قانون بودجه مصوب مجلس را برای اجرا به سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرد که کارشناسان هنگام ارائه لایحه بودجه در آذر ماه ۱۴۰۰ درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی و آثار تورمی آن در جامعه هشدار داده بودند.

گزارش های میدانی و برخی برنامه‌‌های گفتگو محور در صدا و سیمای جمهوری اسلامی نیز بیانگر آن هستند که با وجود تکذیب مقامات دولتی، قیمت کالاهای اساسی به ویژه دارو در سال جدید به طرز چشمگیری افزایش یافته است. headtopics.com

حذف صورت مسىًله هميشه راه حل آخوندها بوده.

رئیس سازمان غذا و داروی ایران اخیراً گفته است: دارو‌های وارداتی تا «۶ برابر» و دارو‌های تولید داخل با توجه به میزان ارز تامین مواد اولیه «۳۰ تا ۱۰۰ درصد» افزایش قیمت داشته‌اند. به گفته کارشناسان حذف ارز ترجیحی، تا حدود ۹میلیارد دلار برای دولت، درآمد ایجاد خواهد کرد. نمایندگان مجلس نیز اسفند گذشته با تصویب حذف ارز ترجیحی در بودجه، از دولت خواسته بودند تا با توزیع کوپن به مردم کمک کند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ارز ترجیحی حذف نشده و در حال تخصیص استبهادری جهرمی: ارز ترجیحی حذف نشده و در حال تخصیص است و تولیدکننده‌ها و مراکز دریافت ارز مشکلی نخواهند داشت دولت اغماضی در کرامت شهروندان به ویژه بانوان نخواهد داشت جهرمی ملا رییس جمهوری رییسی واقعا بس است ۴۳ سال در حکومت ها شماها ملاهای شیطان و خانواده هاتون برید کنار اینقدر خوردید بردید که هرگز گشنه تشنه بدبخت نمی شید ایران بدید به سپاه بزارید سپاه حکومت ایران رو بگیره ایران رو نجات بده بس کنید اینقدر سپاه قربانی شماها بشود کل جهان همه می دانند سپاه دارد قربانی ملاهای شیطان با خانواده هاشون شود که پیران که سواد ندارند و شماها ملاهای شیطان بروید استراحت کنید بس کنید حکومت ایران کاری کردید سپاه شده گروه تروریست بعد ملاهای شیطان کیف و عشق عمر نوح دارد ☹☹☹☹☹☹☹☹☹ جهرمی برو به رییس ات بگو ملا رییسی چه گفتم ایران داره نابود می شه از دست ملاهای شیطان با خانواده هاشون

موضع دولت درباره حذف ارز ترجیحی روشن بودرئیس جمهور در خصوص حذف ارز ترجیحی گفت: از اوایل سال به این فکر بودیم تا این موضوع را نیز به نحوی مدیریت کنیم که شوک اقتصادی وارد نشود و ثبات بازار حاکم باشد و به نحوی باشد که کار اقتصادی دنبال شده و اصلاح اقتصادی هم انجام شود. فساد_سازمان_تحقیقات_آموزش_کشاورزی بله معلومه اصلا احساس نشده،،مثلا دریک مورد قیمت اسپری آسمی از ۶۴هزارشده،۴۴۰هزارولی اصلا احساس نشد...چون با ریاضی پنجم نمی تواند این مسئله احساس راحل کرد رييسي دولت_دروغ منظورش از دشمن کیه؟ گوجه رو میگه؟

مردم در نوروز سفر را به سینما رفتن ترجیح دادند/ تبعات حذف سینماتیکت از چرخه اکرانمدیر پردیس سینمایی مگامال گفت که در نوروز امسال مردم به دلیل واکسیناسیون همگانی، سفر را به سینما رفتن ترجیح دادند.

تاکید آمریکا بر عدم حذف نیروی قدس سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستیایالات متحده در حالی که همچنان به دنبال دستیابی به توافق با ایران بر سر احیای برجام است، روز جمعه تاکید کرد که نیروی قدس سپاه پاسداران در فهرست سازمان‌های تروریستی باقی خواهد ماند.

ارشدترین ژنرال آمریکایی با حذف نیروی قدس سپاه از «فهرست تروریستی» مخالفت کردژنرال مارک الکساندر میلی به اعضای کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت که اعتقاد دارد نیروی قدس سپاه پاسداران یک سازمان تروریستی است و از حذف این نیرو از سیاهه ترور حمایت نمی‌کند.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا: از حذف سپاه قدس از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی حمایت نمی‌کنمژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنج‌شنبه ۷ آوریل در کمیته نیروهای مسلح سنای این کشور گفت: «من معتقدم که نیروی قدس سپاه پاسداران، یک سازمان تروریستی است و از حذف آن از فهرست سازمان‌های تروریستی خارجی حمایت نمی‌کنم.» تا جایی که اطلاع دارم اینها می گفتند کل سپاه تروریستی هست حالا سپاه قدس ... بعد‌از جنگ امریکا در ویتنام نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران تنها نیروی هستند که پوز امریکا را به خاک مالیدن و هر نیروی در مقابل امریکا ایستادگی کنه تروریستم به حساب میشه اینا رو وقتی جلو آینه نشستی بلغور کن... نه واسه دیگران فقط ۸