مسمومیت الکسی ناوالنی بر پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ سایه انداخت

17/06/1399 10:13:00 ق.ظ

مسمومیت الکسی ناوالنی بر پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ سایه انداخت بیشتر بخوانید🔽

خانم مرکل که از حامیان پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ است، گفت که نباید پرونده الکسی ناوالنی با پروژه انتقال گاز از مسکو به آلمان مرتبط شود. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان پس از تایید مسموم شدن الکسی ناوالنی،‌ به شدت تحت فشار قرار گرفته است تا در خصوص پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ میان آلمان و روسیه تجدید نظر کند.

از همین رو آنگرت کرامپ- کارنباوئر، وزیر دفاع آلمان حل موضوع پروژه خط لوله انتقال گاز از روسیه به آلمان را به شفاف سازی مسکو در خصوص چگونگی مسموم شدن آقای ناوالنی مشروط کرد.

دولت آلمان روز چهارشنبه با استناد به نتایج آزمایش‌های دقیق انجام شده توسط تیم‌های ویژه پزشکی تایید کرد که چهره سرشناس اپوزیسیون روسیه توسط عامل گاز اعصابی شبیه «نوویچوک» مسموم شده است. الکسی ناوالنی پس از وخامت حال جسمانی و به کما رفتن در پایان یک سفر هوایی به مقصد مسکو،‌ با پیشنهاد شخص خانم مرکل به آلمان منتقل شده بود.

با این حال مسکو می‌گوید هیچ مدرکی که نشان دهد آقای ناوالنی مسموم شده مشاهده نکرده است. در هر حال وزیر دفاع آلمان با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به منافع امنیتی کشورهای اروپای شرقی و اوکراین، گفت که هیچ وقت به پروژه خط لوله نورد استریم ۲ علاقه‌مند نبوده است. headtopics.com

آلمان: الکسی ناوالنی قطعا با گاز اعصاب مسموم شده است

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

اردوغان از سرخوشی آواز خواند!

اردوغان با آواز خوانی پیروزی خود در انتخابات را جشن گرفت. ادامه مطلب >>

انفجار خط لوله انتقال گاز در بنگلادش؛ افزایش شمار جان‌باختگان به 16 نفرشمار جان‌باختگان انفجار خط لوله انتقال گاز در نزدیکی مسجد جامع بیت الصلات در حومه داکا، پایتخت بنگلادش به 16 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

فرمانده قرارگاه سازندگی سپاه: مرحله پایانی پروژه انتقال آب به «غیزانیه» فردا افتتاح می‌شودفاز سوم آب رسانی به منطقه غیزانیه خوزستان، روز یکشنبه با حضور مردم و مسئولان افتتاح می‌شود.

انفجار خط لوله انتقال گاز در بنگلادش؛ افزایش شمار جان‌باختگان به 16 نفرشمار جان‌باختگان انفجار خط لوله انتقال گاز در نزدیکی مسجد جامع بیت الصلات در حومه داکا، پایتخت بنگلادش به 16 نفر رسید. - خبرگزاری آناتولی

روسیه آلمان را به تعلل در تحقیقات مربوط به ناوالنی متهم کرد | DW | 06.09.2020پس از مشخص شدن مسمومیت ناوالنی با سم اعصاب، تنش‌ها میان روسیه و آلمان بر سر روشن‌گری در مورد شناسایی عاملان مسمومیت بالا گرفته است. هر دو طرف یکدیگر را به پاسخگویی فراخوانده‌اند.

آلبوم عکس: شروع سال تحصیلی در ایران زیر سایه کرونا - BBC News فارسیآغاز سال تحصیلی جدید در ایران و شروع آموزش حضوری در مدارس این کشور همزمان با ادامه همه گیری ویروس کرونا با انتقادهای فراوانی همراه شده است.

آغاز سال تحصیلی مدارس در ایران زیر سایه کروناسال تحصیلی مدارس امروز در ایران آغاز شد و رئیس جمهور این کشور به صورت نمادین و از طریق ویدئو کنفراس زنگ مدارس را نواخت. - خبرگزاری آناتولی