مسعود قادری؛ خودکشی دلخراش یک پناه‌جو در سوییس

10/06/1399 04:32:00 ب.ظ

مسعود قادری، پناهجو کرد ایرانی، به دنبال رد درخواست پناهندگی ودریافت برگه‌ ترک خاک از اداره مهاجرت سوییس، اقدام به خودکشی کرد و جان سپرد. مرگ دلخراش او با بی‌تفاوتی مقامهای دولتی و رسانه‌های سوییس روبه‌رو شد. گزارش آوات پوریawatpouri 👇 قاچاق_انسان

*** مسعود ۳۱ ساله و اهل شهرستان بوکان واقع در استان آذربایجان غربی بود.

در زمان سکونت در ایران، یک ازدواج ناموفق را از سر گذرانده بود و به کار آزاد اشتغال داشت. او در تابستان سال ۱۳۹۷ خود را به کشور سوییس رساند. پیش از مهاجرت کشتی‌گیر بود و در سوییس نیز عضو یکی از باشگاه‌های کشتی در کانتون «گلاروس» شد.

نتایج بحران پناه‌جویی در اروپا روز به روز فاجعه‌بارتر می‌شوند. روزانه خبرهایی از نقاط مختلف جهان مبنی بر غرق شدن، ناپدید شدن و کشته شدن پناه‌جویان به گوش می‌رسد. هم‌زمان میلیون‌ها پناه‌جو در کشورهای مختلف در وضعیت بلاتکلیف و بدون برخورداری از حقوق شهروندی به‌سر می‌برند. این بلاتکلیفی در مواردی آن‌ها را تا لبه‌ پرتگاه خودکشی می‌رساند.

مسعود قادری یکی از این پناه‌جویان بود که به دلیل رد درخواست پناهدگی‌اش از سوی اداره مهاجرت کشور سوییس، از اقامت در این کشور محروم شد. او در شهر «اینندا» واقع در کانتون گلاروس خود را روی ریل قطار در حال حرکت انداخت و جان باخت. headtopics.

ادامه مطلب:
ایران وایر »

سازگاری ملی از منظر سیاست‌گذاری عمومی و نظریه سیاستی | کیومرث اشتریان

جامعه سیاسی سرشار از معاملات و تعاملات انبوه و روزمره شهروندان در بخش عمومی است. به این معاملات، «سیاست‌های عمومی» می‌گوییم؛ چون شامل گستره‌ای وسیع‌تر از مناسبات فردی و غیررسمی می‌شود و با عاملیت قدرت عمومی، فعلیت اجرائی می‌یابد. بخش گسترده‌ای از این سیاست‌های عمومی مبتنی بر نظریه‌های خُرد است که در ادبیات سیاست‌گذاری عمومی «نظریه طرح» (Program Theory) یا نظریه سیاستی نامیده می‌شود. این نظریه‌ها با نظریه‌های بالاتر از خود همچون نظریه عقلانی یا نظریه نهادی و دیگر نظریه‌های عام علوم اجتماعی پیوند دارند. نکته مهم آن است که نظریه‌های سیاستی می‌توانند هم‌زمان به دو یا چند نظریه عام اتصال یا ارجاع داده شوند و این به آن معناست که این نظریه‌ها در نسبت با نظریه‌های کلان، خنثی هستند و می‌توانند عاری از ایدئولوژی خاصی باشند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

جنجال انتشار داستان و تصویر یک نماینده فرانسوی در شمایل یک بردهانتشار تصاویر دنیل اوبونو، نماینده پارلمان فرانسه در شمایل یک برده و داستانی تخیلی درباره او در دوران برده داری در مجله محافظه‌کار ولور اکتول (Valeurs Actuelles) به یک جنجال سیاسی بزرگ در فرانسه بدل شده است.

کرونا در عراق طی یک روز گذشته 68 قربانی گرفت

یک کشته همزمان با درگیری طرفداران ترامپ و حامیان حقوق سیاه‌پوستان در پورتلند - BBC News فارسیدر شهر پورتلند آمریکا یک نفر بر اثر تیراندازی کشته شده و طرفداران دونالد ترامپ با فعالان حقوق سیاه‌پوستان نیز با یکدیگر درگیر شده‌‌اند. خیابان‌های شهر پورتلند در هفته‌های گذشته شاهد برگزاری اعتراضات متعددی بوده است.

شرکت ایلون ماسک در مغز یک خوک تراشه کار گذاشتشاید بیشتر شبیه فیلم‌های تخیلی به نظر برسد، اما یکی از شرکت‌های تحت مالکیت ایلون ماسک در مغز یک خوک تراشه‌ای کار گذاشته که از طریق اتصال بلوتوث به یک سیستم رایانه‌ای وصل می‌شود. این گزارش را بخوانید.

شناسایی کارگاه تولید مواد مخدر در مشهد

اشرف غنی اعضای شورای عالی مصالحه ملی به ریاست عبدالله را تعیین کردشورای عالی مصالحه ملی افغانستان در حالی تشکیل شده که یک هیات ۲۱ نفره نیز مسئول مذاکره با گروه طالبان شده است.