مسعود قادری؛ خودکشی دلخراش یک پناه‌جو در سوییس

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسعود قادری، پناهجو کرد ایرانی، به دنبال رد درخواست پناهندگی ودریافت برگه‌ ترک خاک از اداره مهاجرت سوییس، اقدام به خودکشی کرد و جان سپرد. مرگ دلخراش او با بی‌تفاوتی مقامهای دولتی و رسانه‌های سوییس روبه‌رو شد. گزارش آوات پوریawatpouri 👇 قاچاق_انسان

«مسعود قادری»، پناه‌جوی کرد ایرانی، روز شنبه ۱شهریور۱۳۹۹ به دنبال رد درخواست پناهندگی‌اش و دریافت برگه‌ ترک خاک از اداره مهاجرت کشور سوییس، اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد. مرگ دلخراش او با بی‌تفاوتی مقام‌های دولتی و رسانه‌های سوییسی روبه‌رو شد.مسعود ۳۱ ساله و اهل شهرستان بوکان واقع در استان آذربایجان غربی بود. در زمان سکونت در ایران، یک ازدواج ناموفق را از سر گذرانده بود و به کار آزاد اشتغال داشت. او در تابستان سال ۱۳۹۷ خود را به کشور سوییس رساند.

یکی از اعضای خانواده مسعود قادری در گفت‌وگو با «ایران‌وایر» می‌گوید: «مسعود منتقد وضعیت حاکم بر فضای کردستان در ایران بود، اما فعالیت سیاسی نداشت و عضو هیچ حزبی نبود. او از مشکلات اقتصادی و اجتماعی و سیاست‌های تبعیض‌آمیز حاکم بر فضای کردستان به تنگ آمده بود و از همین رو تصمیم گرفت ایران را ترک کند.» او همچنین می‌گوید که مسئولان دولتی نه‌تنها هیچ احساس مسئولیتی در قبال مرگ مسعود ندارند، بلکه با «اظهارنظرهای بی‌ربط» سعی دارند که موضوع را از خط اصلی آن که محرومیت مسعود از حق پناهندگی بود، منحرف کنند. برخی از مسئولان کمپ محل سکونت مسعود قادری گفته‌اند که او به خاطر شکست در یک رابطه‌ عاطفی اقدام به خودکشی کرده است و این اتفاق ربطی به رد درخواست پناهندگی‌اش ندارد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

جنجال انتشار داستان و تصویر یک نماینده فرانسوی در شمایل یک بردهانتشار تصاویر دنیل اوبونو، نماینده پارلمان فرانسه در شمایل یک برده و داستانی تخیلی درباره او در دوران برده داری در مجله محافظه‌کار ولور اکتول (Valeurs Actuelles) به یک جنجال سیاسی بزرگ در فرانسه بدل شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در عراق طی یک روز گذشته 68 قربانی گرفت
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک کشته همزمان با درگیری طرفداران ترامپ و حامیان حقوق سیاه‌پوستان در پورتلند - BBC News فارسیدر شهر پورتلند آمریکا یک نفر بر اثر تیراندازی کشته شده و طرفداران دونالد ترامپ با فعالان حقوق سیاه‌پوستان نیز با یکدیگر درگیر شده‌‌اند. خیابان‌های شهر پورتلند در هفته‌های گذشته شاهد برگزاری اعتراضات متعددی بوده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شرکت ایلون ماسک در مغز یک خوک تراشه کار گذاشتشاید بیشتر شبیه فیلم‌های تخیلی به نظر برسد، اما یکی از شرکت‌های تحت مالکیت ایلون ماسک در مغز یک خوک تراشه‌ای کار گذاشته که از طریق اتصال بلوتوث به یک سیستم رایانه‌ای وصل می‌شود. این گزارش را بخوانید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شناسایی کارگاه تولید مواد مخدر در مشهد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اشرف غنی اعضای شورای عالی مصالحه ملی به ریاست عبدالله را تعیین کردشورای عالی مصالحه ملی افغانستان در حالی تشکیل شده که یک هیات ۲۱ نفره نیز مسئول مذاکره با گروه طالبان شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »