مسعود کردپور: کولبری نشانه فروپاشی اقتصادی کشور است

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مسعود کردپور،سردبیر «آژانس خبری موکریان»، مستند «برای کُردها ایستی در کار نیست» را روایتی کوتاه اما پرمغز از تاریخ فقر، محرومیت و تبعیض در کردستان می‌داند و می‌گوید این مستند وضعیت کولبران را در ۴دهه حاکمیت جمهوری اسلامی به تصویر کشیده است. آن_سوی_خبر

مسعود کردپور، فعال حقوق بشر و سردبیر «آژانس خبری موکریان»، مستند «برای کُردها ایستی در کار نیست» را روایتی کوتاه اما پرمغز از تاریخ فقر، محرومیت و تبعیض در کردستان می‌داند و به ایران‌وایر می‌گوید این مستند وضعیت موجود کولبرها در پی چهار دهه حاکمیت جمهوری اسلامی را به صراحت به تصویر کشیده است.کردپور به ایران‌وایر می‌گوید«برای کُردها ایستی در کار نیست» برایش یادآور روزهای زندان مهاباد بود و او را به یاد تعدادی از هم‌بندی‌هایش انداخت.

کردپور می‌گوید: «اوایل ٨٨ یک کولبر سردشتی را فقط به خاطر انتقال قاچاقی دو گونی گردو، به سه ماه حبس محکوم کردند و به دلیل اینکه از پرداخت جریمه ناتوان بود زندانی شده بود.» به گفته این روزنامه‌نگار، مواردی در زندان بودند و هستند که زمانی کولبری کرده بودند و با بهبود وضع مالی‌شان، کالاها را با ماشین جابه‌جا می‌کردند «اما به زندان افتادند و بارشان مصادره شد. عملا دار و ندارشان ضبط شد و به قول خودشان، "انگار برای دولت کار می‌کنیم".»

کردپور می‌گوید: «نگاه دولت بعد از انقلاب به کردستان همیشه امنیتی بوده ‌و همین نگاه هم راه توسعه‌ اقتصادی، ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال‌زایی را بسته و شرایط اقتصادی وخیمی را بر کار و امرار معاش مردم کردستان تحمیل کرده است. مناطق مرزی هم بیش از مناطق دیگر آسیب‌پذیر و شکننده هستند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستگیری دیپلمات ایرانی در ترکیه در رابطه با قتل مسعود مولوی | DW | 11.02.2021یک کارمند کنسولگری ایران در استانبول به اتهام دست داشتن در قتل مسعود مولوی دستگیر شده است. مسعود مولوی مدیر کانال تلگرامی جعبه سیاه نوامبر ۲۰۱۹ در استانبول ترور شد. دیگه اتهام ترور به ایرانیها ادعایی نخ نماست! چون هیچ نفعی ندارد که هیچ خوراک تبلیغاتی علیه ایران است دست نشانده های یک نظام دیکتاتوری تروریستی ، تروریست هستند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

بازداشت فرد مرتبط با قتل مسعود مولوی در استانبولیکی از کارمندان سرکنسولگری ایران در استانبول در ارتباط با قتل مسعودی مولوی، تحت بازداشت قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

یک مقام ایرانی در ترکیه به اتهام دست داشتن در قتل مسعود مولوی بازداشت شدصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. هردم ازین باغ بری میرسد
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نام آذری‌ جهرمی در پرونده ترور مسعود مولویاین اوبای شاهبندر تا یکی یکی اینا به گا نده دس برنمیداره،بد زووم کرده خُب بسلامتی وزیرمون که تروریست در اومد!!
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پسر احمدشاه مسعود درباره خطر آغاز جنگ داخلی در افغانستان هشدار داداحمد مسعود گفت که توافق دوحه یک «اشتباه» بود، به ویژه به این دلیل که طرفین دولت افغانستان را از مذاکرات حذف کردند و به این ترتیب این توافق «موازنه در مذاکرات و توازن قدرت در داخل افغانستان را کاملا نابود کرد». شباهت زیادی به پدر مرحومش دارد. چقدر شبیه پدر 😯 کپی پدرشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »