درگذشت, مسعود یلماز, نخست‌وزیر سابق

درگذشت, مسعود یلماز

مسعود ییلماز نخست‌وزیر اسبق ترکیه درگذشت

30/10/2020 12:46:00 ب.ظ

مسعود ییلماز نخست‌وزیر اسبق ترکیه درگذشت

30.10.2020استانبول/ خبرگزاری آناتولیمسعود ییلماز٬ نخست‌وزیر اسبق ترکیه در سن 73 سالگی در بیمارستان شیشلی استانبول درگذشت.وی از مدتها پیش در بیمارستان شیشلی تحت درمان قرار داشت و در تاریخ 5 مه سالجاری نیز تحت عمل جراحی مغز قرار گرفته بود.- بیوگرافیاحمد مسعود ییلماز در 6 نوامبر 1947 در استانبول متولد شد. وی دوره کارشناسی خود را در رشته اقتصاد در دانشکده علوم سیاسی دانشگاه آنکارا در سال 1971 به اتمام رساند. سپس ییلماز تحصیلاتش را در رشته علوم اجتماعی و اقتصاد در دانشگاه آلمان ادامه داد.

اکثریت اعضای پارلمان اروپا به پیش‌نویس لایحه‌ای برای محکومیت ترکیه رای دادند مارادونا؛ مرگ اسطوره ای که محبوب دل مردم و منفور دستگاه های قدرت بود افشای هویت زندانیان مبادله شده توسط تایلند؛ سه ایرانی آزاد شده کیستند؟

وی از بنیانگذاران حزب مام وطن بود. او همچنین به عنوان نائب رئيس اتحادیه دموکراتیک اروپا انجام وظیفه کرد. دو اثر از ییلماز به زبان‌های آلمانی و انگلیسی منتشر شده است.ییلماز علاوه بر تصدی مقام نخست وزیری در سه حکومت، همچنین عهده دار مسئولیتهایی چون معاونت نخست وزیر، پنج دوره نمایندگی مجلس ترکیه از شهر ریزه، وزارت فرهنگ و جهانگردی در یک حکومت و وزارت امور خارجه در دو حکومت نیز بود.

مسعود ییلماز طی سالهای 1991 الی 2002 ریاست حزب مام میهن ترکیه را بر عهده داشت. ادامه مطلب: خبرگزاری آناتولی »

کشف بیش از 103هزار کیلوگرم گوشت و 1300 تن برنج احتکارشده در جنوب تهران- اخبار پلیس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

رئیس پلیس امنیت اقتصادی از کشف بیش از 103هزار کیلوگرم گوشت، 639 تن شکر، یک‌هزار و 392 تن برنج و بیش از پنج‌هزار لیتر روغن خوراکی احتکارشده در جنوب تهران خبر داد.

ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی درگذشتامیر قاسم جلیلوند، فرمانده ارشد نظامی ارتش در استان مرکزی به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت کی گفته کرونا بده ؟! جرثمه‌ای فساد و تباهی به سزای جنایت و تبهکاری‌های و خیانت خود رسید .همان کسی‌ که دستور تیر و کشتار مردم را صادر میکرد . __sarbazgomnam Haj_Dikaprio

ترکیه کاردار سفارت فرانسه را احضار کردوزارت خارجه ترکیه امروز، چهارشنبه کاردار سفارت فرانسه را به دلیل کاریکاتور شارلی ابدو احضار کرد. مسخره کردن خودشونو...

کریم اکبری‌مبارکه بازیگر سریال‌های «مختارنامه» و «امام علی» بر اثر کرونا درگذشتکریم اکبری‌مبارکه بازیگر با سابقه تئاتر، سینما و تلویزیون چشم از جهان فروبست.

ترکیه: حمله امروز در کلیسای نتردام شهر نیس فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیمترکیه: حمله امروز در کلیسای نتردام شهر نیس فرانسه را به شدت محکوم می‌کنیم

پیام تبریک علی‌اف به مناسبت «عید جمهوریت» در ترکیهچرا شناسنامه ترکیه به این بابا نمیدید ؟ هم خیال خودتون راحت میشه هم بقیه دنیا

نود و هفتمین سالگرد عید جمهوریت ترکیهاتاتورک همزمان با رضا شاه بر علیه استعمار اسلام در خاورمیانه بلند شد ، اتاتورک دقیقا همزمان با رضا شاه به حمایت از حقوق زنان پرداخت. ترکیه تمامی پیشرفتش را مدیون او هست و ایران مدیون رضا شاه کبیر، حتی تاریخ دروغگویان نمیتواند حقیقت خردمندان را بپوشاند.