مسرور دخیلی، تیرباران پزشکی که خنده‌هایش معروف بود

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 71 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 32%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

فریده بلند گفت: «وای! باز به جای ویزیت، مرغ و خروس گرفتی. این همه مرغ و خروس را چی کار کنیم؟» دکتر مسرور_دخیلی پزشک محبوب آذربایجانی، روز ٧مرداد۱۳۶۰ در ۵۸ سالگی به همراه هشت بهایی دیگر، تنها به جرم اعتقادش، تیرباران شد. گزارش کیان ثابتی👇 اقلیتهای_مذهبی

باز صدای مرغ و خروس از حیاط خانه آمد. فریده خانم پنجره را که باز کرد، دید همسرش یک جوجه مرغ به بغل گرفته و در حال آمدن به سمت ساختمان است. فریده با صدای بلند گفت: «وای! باز به جای ویزیت، مرغ و خروس گرفتی... برو بندازش تو حیاط پشتی! این همه مرغ و خروس را چی کار کنیم؟» دکتر «مسرور دخیلی» با خنده سری تکان داد و به سمت حیاط پشتی رفت.

روزی مادرش برای مسرور تعریف کرد که وقتی تو بچه بودی، پدرت آرزو داشت که پزشک شوی، ولی زمانه این‌طور اقتضا کرد که به جای دکتر شدن، مهندس بشوی. دکتر دخیلی پس از ورود به میاندوآب در بهداری استخدام شد و در بیمارستان شهر شروع به کار کرد. طبقه پایین منزل را تبدیل به مطب کرد و بعدازظهرها، پس از کار در بیمارستان در آن‌جا مشغول به معاینه بیماران شد. در آن زمان، بسیاری از بیمارانش، بضاعت مالی خوبی نداشتند و به ازای پول ویزیت، مرغ و خروس می‌دادند. دکتر در بالای برخی نسخه‌ها ضربدر می‌زد تا داروخانه نزدیک منزلش، نسخه بیماران بی‌بضاعت را بدون اطلاع خودشان، کمتر حساب کند. دکتر دخیلی بعدا باقی‌مانده مبلغ را به داروخانه می‌پرداخت.

شاهین‌دژ بخش کوچکی از توابع میاندوآب بود که جمعیت نسبتا زیادی در آن زندگی می‌کردند. در سال‌های دور اگر کسی در آن محل بیمار می‌شد، بستگان بیمار مجبور بودند برای رسیدن به درمانگاه و دکتر ماشین کرایه کنند. نزدیک‌ترین درمانگاه حدود سه یا چهار ساعت با ماشین با آن محل فاصله داشت. دکتر مسرور به شاهین‌دژ می‌رفت تا ساکنان محل مجبور نباشند این مسافت طولانی را تا دکتر طی کنند. به همین دلیل هر بار که دکتر مسرور می‌رفت، یک صف طولانی در محل اقامت او تشکیل می‌شد.

دکتر و همسرش راهی منزل خان شدند. بعد از ناهار، خوانچه‌ای را جلوی دکتر گذاشتند که در آن مبلغ قابل ملاحظه‌ای پول، تعدادی فشنگ و یک اسلحه کمری پیچیده شده در پارچه حریر بود. روزی که دکتر مسرور دخیلی این خبر را شنید به همسرش گفت من هم سرنوشتم مانند دکتر فرهنگی خواهد بود و اگر روزی به خانه برنگشتم بدانید من را گرفته‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

از اينكه به يه هموطن شريف اين همه مصيبتها رفته و اين استعدادها رو از بين بردن در حكومت آخوندى، بايد خون گريست...اگر اين كارى كه ج ا كرده و ميكند نسل كشى نيست، پس چيست؟ چرا جهان خفه شده در برابر اين نسل كشى؟

یاد شان گرامی

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در موضوع سانچی اجساد ۳ نفر به پزشکی قانونی تهران ارجاع شددر موضوع سانچی اجساد ۳ نفر به پزشکی قانونی تهران ارجاع شد سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام کرد: در مورد کشتی سانچی که دی ماه سال ۹۶ در آب‌های شرقی چین غرق شد، اجساد ۳ نفر از متوفیان به پزشکی قانونی تهران ارجاع شده بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عامل اصلی تدارک ترور شهید فخری‌زاده تحت تعقیب استوزیر اطلاعات اعلام کرد که عامل اصلی تدارک ترور شهید فخری‌زاده که از کارکنان اخراجی نیروهای مسلح بود، قبل از عملیات از کشور خارج شده بود و تحت تعقیب است. آره و اینا خیلی بودیم، کیریم عاغامونم بود. کیریم؟ کدوم کیریم!؟ اوس کیریم! میشناسیش(بهش الله هم میگن، فقط چون کیـ.ریه بهش میگیم کیریم.) vagina on ears - vagina eyes research ! اساسا همه اینا اخراجی هستن مگه میشه کادرم اینکار و بکنه
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دِینِ شخصیِ آیت‌الله خامنه‌ای به محمد یزدی - BBC News فارسیمحمد یزدی هم اولین روحانی متِنفّذی بود که به تایید کتبی 'اجتهاد' آقای خامنه‌ای پرداخت، و هم اولین کسی بود که برای اعلام رسانه‌ای 'مرجعیت' او پیشقدم شد. StopAzeriWarCrimes RecognizeArtsakh 🔸Mercenaries 🔸Mutilation 🔸Mutilation of the dead 🔸Destroying churches 🔸Attacks on hospitals 🔸Burnt down forests by white phosphorous 🔸Humiliated cultural heritage 🔸Anti-Armenian propaganda and hate speech خارمنه ای نمک نشناس است... کلا در میان مردم جایگاهی نداشت چون خدماتی نداشت
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

ویدئویی از لحظه انفجار نشویلاین تصاویر توسط دوربینی که به لباس یک مامور پلیس متصل شده بود ضبط شده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »