مسجدی‌آرانی: تغییر جنسیت در میان زنان ایرانی افزایش یافته است

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 53%

📌مسجدی‌آرانی: تغییر‌جنسیت در میان زنان‌ایرانی افزایش یافته است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

20.06.2020عباس مسجدی آرانی، رییس سازمان پزشکی قانونی ایران امروز در یک نشست خبری اعلام کرد: در حوزه اخلال جنسیتی در سال گذشته 580 پرونده بوده که 400 پرونده مربوط به خانم‌ها بود و تغییر جنسیت در خانم‌ها افزایش یافته است. از این میان 103 مورد آن تایید شده و 180 پرونده مربوط به آقایان بوده که 56 مورد آن تایید شده است.

وی در ادامه گفت: 627 مورد متوفی ناشی از الکل در سال گذشته داشتیم و نسبت به سال‌های گذشته 142 درصد رشد را شاهد بودیم. رییس سازمان پزشکی قانونی ایران، آمار حوزه تصادفات را تکان دهنده خواند و اظهار داشت: 16 هزار و 946 مورد فوت ناشی از تصادفات داشتیم که 11 هزار و 85 مورد فوتی برون شهری بود. مسجدی آرانی همچنین افزود: سال گذشته 85 هزار و 420 مورد همسر آزاری گزارش شد، داد زدن، فحش دادن، انداختن بار زندگی روی دوش همسر، حصار کشیدن دور همسر، تحقیر، بداخلاقی و انعطاف ناپذیری و علل فرهنگی و فقر فرهنگی از جمله مصادیق همسر آزاری است.

وی ادامه داد: در حوزه کودک آزاری نیز 2488 پرونده با رشد 12.5 درصدی داشتیم و عوامل مهم کودک آزاری ناشی از وضعیت خود کودک، پیش فعالی، نامشروع بودن کودک، مشکلات اقتصادی، عدم دسترسی به بهداشت و آموزش، عریان پوشی است. عریان پوشی زمینه کودک آزاری را افزایش می‌دهد. مشکلات محیط‌های آموزشی و انتظارات بیش از حد از کودک و همچنین اشتغال مادر در این مسائل تأثیرگذار است. شایع‌ترین نوع کودک آزاری غفلت است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سیاست ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت تغییر نکرده استمعاون اول رییس جمهور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان شریکی راهبردی همواره در کنار دولت و ملت سوریه خواهد ماند، تأکید کرد: ترور ناجوانمردانه شهید سردار سلیمانی تغییری در سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حمایت از سوریه و جبهه مقاومت ایجاد نکرده است.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

رویکرد انتخاباتی اصلاح‎طلبان تغییر کرده است/ منطق حکم می‌کند که در انتخابات 1400 فقط به کاندیداهای اصلاح‌طلب روی بیاوریم/ اظهارنظرهای شخصی از نظر شورایعالی سیاستگذاری اعتباری ندارددبیرکل حزب پیشروی اصلاحات، گفت: با توجه به تبعات معرفی کاندیداهای غیراصلاح‌طلب که نتیجه‌اش افزایش نارضایتی از اصلاح‌طلبان شده است، به نظر می‌رسد بهتر است این جریان به اصالت خود بازگشته و با کاندیداهای شناسنامه‌دار اصلاح‌طلب در انتخابات آینده شرکت کنند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در آذربایجان‌ شرقی افزایش یافته استرئیس گروه بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت آذربایجان‌ شرقی از افزایش موارد فوتی در این استان نسبت به هفته‌های گذشته خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بغداد به آنکارا: به تجاوز پایان دهیدترکیه می‌گوید در پی افزایش تعداد پایگاه‌های نظامی این کشور در شمال عراق است تا حملات خود را علیه پ.کا.کا شدت بخشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

تنش‌های ترکیه و عراق درترکیه می‌گوید در پی افزایش تعداد پایگاه‌های نظامی این کشور در شمال عراق است تا حملات خود را علیه پ.کا.کا شدت بخشد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ارائه گزارش پزشکی قانونی درباره مرگ آسیه پناهی تا دو روز آیندهپزشکی قانونی اعلام کرد: افزایش تغییر جنسیت در بانوان رییس سازمان پزشکی قانونی: در حوزه اخلال جنسیتی در سال قبل ۵۸۰ پرونده بوده که ۴۰۰ پرونده مربوط به خانم‌ها بوده و تغییر جنسیت در خانم‌ها افزایش یافته و ۱۰۳ مورد آن تایید شده است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »