مستندسازان انقلابی در پنجشیر چه می‌کنند؟

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 42 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

هفته اخیر، ویدیویی از گفت‌وگوی «جواد موگویی»، و «همایون افغان»، خبرنگار شناخته‌ شده افغانستانی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد. در این ویدیو، موگویی به فعالیت‌های خبرنگاری همایون اشاره می‌کند و هشدار می‌دهد: «مراقب باش!» خبرنگاری_جرم_نیست پنجشیر

فرقی ندارد به قدرت رسیدن «طالبان» باشد یا تیرباران معترضان در نیزارهای ماهشهر در آبان ۱۳۹۸، ویروس کرونا باشد یا صدها مساله ریز و درشت دیگر که سیاست‌های جمهوری اسلامی با آن ضدیت دارد، مستندسازان انقلابی هرجایی که نیاز به تطهیر یا توجیه مواضع نظام باشد، حضور خواهند داشت؛ دقیقاً مشابه کاری که صداوسیمای جمهوری اسلامی و رسانه‌های نزدیک به حکومت با تیترهایی چون «و اما حقیقت ماجرا»، سعی در عکس نشان دادن موضوعات دارند.

در نسخه طولانی‌تر این گفت‌وگو، خبرنگار افغانستانی با تعدادی از سوالات موگویی و همراهانش روبه‌رو می‌شود؛ سوالاتی که به گفته کاربران شبکه‌های اجتماعی، با توجه به حضور نیروهای طالبان در پشت دوربین، حالت یک بازجویی خیابانی و اعتراف‌گیری اجباری را دارد. هادیان می‌گوید با دعوت از یک مستندساز دیگر که نامی از او نبرد، راهی منطقه پنجشیر شده است. او برای مخاطبان خود از این سفره و مدعی شده که پنجشیر به دست طالبان افتاده و «احمد مسعود»، رهبر «جبهه مقاومت مردمی» افغانستان از این منطقه رفته است.

او طی این مدت بارها در گزارش‌های مختلفی عنوان کرد که با حضور طالبان، افغانستان وضعیت آرامی به خود گرفته است. حال این‌ که بنا بر گزارش‌های منتشر شده، برگزاری اعتراضات سراسری، برخوردهای فیزیکی، شکنجه خبرنگاران، وقوع مشکلات زیاد برای زنان و نبود آزادی در افغانستان از سوی سازمان‌های بین‌المللی تایید شده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

عفو بین‌الملل: حداقل ۷۲ مرگ مشکوک در بازداشت‌گاه‌های ایران در دهه گذشته | DW | 15.09.2021سازمان عفو بین‌الملل گزارشی از مرگ‌های مشکوک در بازداشت‌گاه‌های ایران از دی ۱۳۸۸ تا کنون را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش 'دست کم ۷۲ مورد مرگ در ۴۲ زندان و بازداشتگاه در ۱۶ استان ایران' رخ داده است. اینها مشکوک نیستند خودکشانی نام دارند و برایش ده ها حدیث و روایت جعلی!! جمهوری اسلامی اشتباه میکنه تو بازداشتگاه میکشه, باید از المانیا یاد بگیره چطوری ادمو تو تصادف بکشن!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آسمان صاف در بیشتر مناطق کشور/ باد و گرد و غبار در انتظار استان‌های شرقیآسمان صاف در بیشتر مناطق کشور باد و گرد و غبار در انتظار استان‌های شرقی مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به حاکمیت جوی ‌پایدار در کشور، از وزش باد شدید به‌همراه خیزش گردوخاک در نوار شرقی خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پوتین در دیدار با اسد به حضور نیروهای آمریکا و ترکیه در سوریه حمله کردولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در کاخ کرملین از حضور نیروهای نظامی خارجی که بدون اجازه سازمان ملل در سوریه هستند، انتقاد کرد. که جا برای نیروی تزاری ایشون باز بشه?! حمله دوجانبه ؟! گه خورده
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خطر آپارتاید واکسن در جهان/ تزریق دُز سوم؛ تبعیض آشکار در کشورهای بزرگسخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: پیش‌بینی می‌کنم تا سال ۲۰۲۲ دنیا درگیر کرونا باشد زیرا تا این سال فقط ۴۰ درصد جمعیت جهان واکسینه می‌شوند و ایمنی زمانی حاصل خواهد شد که این رقم به ۷۰ درصد برسد یکی نیست بگه به تو چه دنیا درگیر ویروس کرونا خواهد بود یا نه .تو به فکر مملکت خودمان باش که ۱۰ درصد واکسینه شده اند و آنهم با واکسن غیر موثر .زر نزن
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تجمع معلمان در تهران، خرم‌آباد و اهواز در اعتراض به اجرا نشدن رتبه‌بندی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

پاپ در دیدار با کولی‌ها در اسلووکی پیش‌داوری افراد را محکوم کرددر مجموع حدود ۴۴۰ هزار کولی در اسلوواکی زندگی می‌کنند که اغلب آنها در بخش شرقی این کشور ۵ میلیون و پانصد هزارنفری متمرکز شده‌‌اند. آخی دستشون درد نکنه زحمت کشیدن گه خورد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »