مستمری بیکاری هزاران نفر برقرار نشده است/ کارگران هر زمانی می‌توانند پیگیر حقوق تضییع شده خود باشند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 38 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا:یک کارشناس حقوق کار با انتقاد از عملکرد سازمان‌های مربوطه در بحث پرداخت مستمری بیکاری، عنوان کرد: بعد از گذشت چند ماه؛ مستمری بیکاری هزاران نفر همچنان برقرار نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حیدر مظاهری در برنامه کارگر ایرانی در رابطه با مشاغل سخت و زیان‌آور گفت: در کارگاه‌های بزرگ به درخواست کارگران درباره سختی و زیان‌آوری کارها ارزیابی صورت می‌گیرد و کمیته‌های تخصصی تشخیص می‌دهند که کدام کار سخت و زیان‌آور است. در چنین صورتی کارفرمایان ملزم به پرداخت حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور هستند و در صورت تخلف جریمه می‌شوند.

مظاهری همچنین درباره برقرار نشدن مستمری بیکاری برخی از افراد گفت: بعد گذشت ماه‌ها از شروع کرونا همچنان مستمری هزاران نفر برقرار نشده است. ما در این زمینه از سازمان‌های مربوطه گله‌مند هستیم. در واقع هم بحث مستمری بیکارانی است که با شیوع کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و هم بحث بیکاران عادی که با پایان قرارداد، بیکار شده‌اند. برقراری مستمری بیکاران باید مورد توجه قرار گیرد، چون شاهد بروز مشکلات و سختی‌های معیشتی این افراد هستیم.

این کارشناس حقوقی کار همچنین نسبت به مبادرت برخی کارفرمایان به بستن قرارداد سفید امضا انتقاد کرد و گفت: چنین قراردادی قانونی نیست و برای مثال اگر فردی مجبور شده باشد امضا بدهد که کلیه حق و حقوق خود را گرفته بازهم می‌تواند شکایت کند و کارفرما ملزم به آوردن استنادات مالی برای پرداخت حقوق فرد است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی/ از پیگیری بیمه بیکاری کارگران ساختمانی تا بررسی حقوق‌های نجومینظری خانقاه در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی/ از پیگیری بیمه بیکاری کارگران ساختمانی تا بررسی حقوق‌های نجومی
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

'کد احراز هویت' دردسر جدید جاماندگان بیمه بیکاری/ معاونت روابط کار برون‌سپاری فراقانونی انجام داد/ دریافت مبالغ خارج از تعرفه از بیکارانعضو هیات مدیره کانون عالی مراکز کاریابی و مشاوره شغلی معتقد است؛ تدبیری که برای برقراری بیمه بیکاری از طریق دریافت کد احراز هویت از دفاتر پیشخوان دولت اندیشیده شده است، چندین مشکل اساسی دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ریزش معدن در هجدک کرمان/ فوت ۴ نفرفرماندار شهرستان راور از ریزش معدن زغالسنگ در منطقه هجدک خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کرونا در جهان؛ بیم و امید در هند با بیش از چهار میلیون مبتلا - BBC News فارسیتعداد کسانی که در هند به کرونا مبتلا شده اند، حالا از مرز چهار میلیون نفر گذشته. آماری که همچنان رو به افزایش است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کارگران معدن آق دربند: ۹ ماه است حقوقمان پرداخت نشده
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

۱۳۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۹۰۵ تن بستری شدندشناسایی ۱۹۹۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۹۹۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۳۹ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۸۶۶۵۸ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۳۳۹۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۲۲۹۳ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »