مستمری بیکاری هزاران نفر برقرار نشده است/ کارگران هر زمانی می‌توانند پیگیر حقوق تضییع شده خود باشند

16/06/1399 06:34:00 ب.ظ

ایلنا:یک کارشناس حقوق کار با انتقاد از عملکرد سازمان‌های مربوطه در بحث پرداخت مستمری بیکاری، عنوان کرد: بعد از گذشت چند ماه؛ مستمری بیکاری هزاران نفر همچنان برقرار نشده است.

یک کارشناس حقوق کار با انتقاد از عملکرد سازمان‌های مربوطه در بحث پرداخت مستمری بیکاری، عنوان کرد: بعد از گذشت چند ماه؛ مستمری بیکاری هزاران نفر همچنان برقرار نشده است. او همچنین در جواب سوال یکی از مخاطبان درباره پرداخت اضافه کار عنوان کرد: بر اساس قانون یک فرد ملزم به ۴۴ ساعت کار در هفته است. کارفرما می‌تواند با توافق کارگران ساعت کار را تغییر دهد.

برای مثال کار جای ساعت هفت صبح از شش صبح شروع شود یا در صورت تعطیل بودن دو روز در هفته، ساعت کاری بیشتر شود، اما بیش از ۴۴ ساعت کار در هفته مشمول اضافه کار شده و کارفرما ملزم به پرداخت حقوق اضافه کاری بر اساس ضوابط تعیین شده است.

مظاهری همچنین درباره برقرار نشدن مستمری بیکاری برخی از افراد گفت: بعد گذشت ماه‌ها از شروع کرونا همچنان مستمری هزاران نفر برقرار نشده است. ما در این زمینه از سازمان‌های مربوطه گله‌مند هستیم. در واقع هم بحث مستمری بیکارانی است که با شیوع کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و هم بحث بیکاران عادی که با پایان قرارداد، بیکار شده‌اند. برقراری مستمری بیکاران باید مورد توجه قرار گیرد، چون شاهد بروز مشکلات و سختی‌های معیشتی این افراد هستیم.

او در جواب سوالی در مورد تخلفات بیمه‌ای برخی کارفرمایان گفت: تخلفاتی مانند عدم پرداخت کامل بیمه یا حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور وجود دارد و بسیاری از کارگران از آنجا که قرارداد موقت دارند از ترس اخراج شکایت نمی‌کنند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی/ از پیگیری بیمه بیکاری کارگران ساختمانی تا بررسی حقوق‌های نجومینظری خانقاه در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ تشریح محورهای طرح تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی/ از پیگیری بیمه بیکاری کارگران ساختمانی تا بررسی حقوق‌های نجومی

'کد احراز هویت' دردسر جدید جاماندگان بیمه بیکاری/ معاونت روابط کار برون‌سپاری فراقانونی انجام داد/ دریافت مبالغ خارج از تعرفه از بیکارانعضو هیات مدیره کانون عالی مراکز کاریابی و مشاوره شغلی معتقد است؛ تدبیری که برای برقراری بیمه بیکاری از طریق دریافت کد احراز هویت از دفاتر پیشخوان دولت اندیشیده شده است، چندین مشکل اساسی دارد.

ریزش معدن در هجدک کرمان/ فوت ۴ نفرفرماندار شهرستان راور از ریزش معدن زغالسنگ در منطقه هجدک خبر داد.

کرونا در جهان؛ بیم و امید در هند با بیش از چهار میلیون مبتلا - BBC News فارسیتعداد کسانی که در هند به کرونا مبتلا شده اند، حالا از مرز چهار میلیون نفر گذشته. آماری که همچنان رو به افزایش است.

کارگران معدن آق دربند: ۹ ماه است حقوقمان پرداخت نشده

۱۳۹ فوتی جدید کرونا در کشور / ۹۰۵ تن بستری شدندشناسایی ۱۹۹۲ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۱۹۹۲ نفر *تعداد فوت‌شدگان جدید: ۱۳۹ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۸۶۶۵۸ نفر *تعداد بهبودیافتگانِ ترخیص شده: ۳۳۳۹۰۰ نفر *تعداد فوت‌شدگان: ۲۲۲۹۳ نفر